Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 1363 komentarze

BÓG HONOR OJCZYZNA drogą pojednania środowisk patriotycznych

jax - Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy powinności każdego człowieka. Obowiązek wobec duszy, obowiązek wobec prawdy i obowiązek wobec ojczyzny, harmonijnie tworzą fundament na którym powstaje bezpieczny ład społeczny Polski

Jesteśmy nie do zatrzymania.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Człowiek, który zetknął się z prawdą zastanawia się często czy ten świat zwariował, czemu brakuje w tym działaniu sensu i śladu dobrej woli.

 

 

Oczywiście wielu ludzi radzi sobie w tym obszarze jak ryba w wodzie i z zadowoleniem pławi się w tym dosyć mętnym środowisku. Jeśli nie nurza się w całej dostępnej przestrzeni to przynajmniej znajduje sobie jakiś niewielki stawik na uboczu i w nim się tapla w ulubionych rozkoszach nazywając to odrobiną słabości.

W tym świecie prawda nie ma miejsca bezpiecznego spoczynku bo przecież nie do tego służy prawda.

Jesteśmy przyzwyczajeni do spokoju i do tego , że nie musimy walczyć. Dobrymi ludźmi mienią się wszyscy , którzy nie przekraczają w swoim mniemaniu większości z przykazań dekalogu. Nie pamiętają , że wystarczy złamać jedno przykazanie by sprzeniewierzyć się prawu dekalogu aż do zatracenia. Zapominają też , że gdyby to dekalog miał zbawić ludzkość to na co miało się niby zdać przyjście Jezusa Chrystusa. Zapominają też, że dziesięć przykazań w większości , a czasem w całości jest w stanie wypełnić człowiek stojący w nienawiści do drugiego człowieka , nienawidzący całego narodu, lub nawet nienawidzący ludzi kościoła. 

Droga gwałtowników.

„Aż do Jana sięgało Prawo i Prorocy; odtąd głosi się Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, i każdy gwałtem wdziera się do niego.”(Łk16,16)

 A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je (Mt 11,12)

Wszystko stoi na głowie

Często pobożni katolicy, dobrzy ludzie , mają taką dziwną tendencję do określania siebie i świata katolickiego jako ludzi objętych niejako specyficzną ziemią świętą. Jest to w ich mniemaniu teren świętego spokoju, który siły szatańskie próbują zniszczyć , zniweczyć , rozwalić od środka i od zewnątrz. Ten „kościółek” obejmuje cały świat więc to jak gdyby logiczne, że cały świat jest nasz a szatan w tym kontekście atakuje całą ziemię. Potocznie mówi się zły ATAKUJE nas, atakuje ludzi , rodzinę , przyjaciół , lub organizacje , narody itd. Mówi się o atakach szatana na niewinnych ludzi. Pojawia się powszechna teza , że na tym świecie to szatan atakuje wszystko co się na nim znajduje. W tym oczywiście szczególnie atakuje kościół , podstawiając mu dywersantów w gronie wyznawców i nawet hierarchów kościoła . Co robią wówczas katolicy , czym się pocieszają?  

„…na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16,18)

Bramy ? Tylko czemu jakieś bramy mają atakować …  kościół ?

Stawianie takiego pytania już jest dowodem pomyłki nie rozpoznania swojego status quo. Jezus nie opowiada bzdur, przeciwnie wszystko co głosi można odczytać w kilku wymiarach. A tu powstała taka dziwaczna niezręczność. Chyba lepiej było powiedzieć , a wojska piekielne go nie przemogą, albo tarany, albo zastępy czy miecze.

Gdy wstawimy właściwe słowo wszystko nabiera właściwego sensu

…a bramy Hadesu go nie przemogą.

Jaki rzeczywiście mamy stan na świecie? Wszystko co znamy bez wyjątku podlega śmierci i zniszczeniu. Wszystko prędzej czy później jest we władaniu destrukcyjnej siły. Tej sile podlega , jest w jej mocy , jest w jej więzieniu każda osoba i rzecz. Cała natura tego świata jest zamknięta w granicach tej władzy, w granicach bram śmierci. Na ten obszar wkracza Jezus i obiecuje, że na Jego kościół nie ma mocnych , nie ma siły ,która utrzyma Jego kościół w okowach śmierci. Jego Kościoła bramy nie utrzymają. W pojedynkę nie dasz rady ale Kościół się przebija , potężne bramy śmierci ulegną Kościołowi.

Czemu musisz walczyć

Nowego sensu nabiera określenie „gwałtem wdzierają” się do królestwa niebieskiego. To jest oczywiste skoro wyłamują się z oków szatańskich bram niewoli. Gwałtem czyli w skutek wojny i czynnie, a nie trwaniem w półśnie ,w sympatycznym świętym spokoju.

Nie dziw się, że czasem jesteś zakręcony i że tak jak inni ludzie coś źle robisz lub uczynisz coś co trudno nazwać dobrym uczynkiem. Wszyscy ludzie są po złej stronie bramy, są jak więźniowie obozów koncentracyjnych, okradani, zatruwani, gazowani , głodzeni , dręczeni, poddawani nieludzkim eksperymentom. To uwięzienie dotyczy absolutnie wszystkich ludzi , i tych świeckich, i tych kościelnych ,hierarchów i świętych, bezbożni ków i heretyków , buddystów, islamistów, żydów masonów i cyklistów, wielkich polityków i szarych Kowalskich też.

Siły zła czasem działają brutalnie i dynamicznie albo niewidzialnie i podstępnie. Mogą zabijać wojnami , zarazami ale mogą w sposób wyrafinowany zastawiać pułapki. Gdy na skutek podstępu jesteś jak mucha odurzona ekscytującym aromatem , spijająca słodki nektar ze ścianki kielicha po , którym bezwiednie ześlizgujesz się na dno śmiertelnego źródełka.

Kościół jako wspólnota chrystusowa wyrwie się i nie ulegnie bramom niewoli lecz bardzo wielu śpiących ludzi kościoła upadnie na dno i to bez względu na pełnione funkcję. Można mieć i tę nadzieję , że niektórzy nawet w ostatniej chwili ockną się i cudem miłosierdzia doznają wybawienia. 

Jeżeli jesteś przekonany o całkowitej słuszności tego świata jeżeli nawet uznajesz jako osoba rozsądna, że większość praw świata jest słuszna, a potępiasz pewne oczywiste twoim zdaniem patologie to i tak przegrałeś. Na przykład jako racjonalista popierasz ponadnarodowe organizacje ale jako człowiek sumienia zwalczasz homoseksualizm oraz inne jawnie głupie przepisy to niestety też …umarłeś. Albo jesteś dobrym człowiekiem ale zgadzasz się na morderstwa pokryte eufemizmem, że kobiety mają prawo do decydowania o swoim ciele lub popierasz eutanazję. Tych sprzeczności które „musimy” pogodzić może być nieskończona ilość.  Wszystkie  sprawy sprowadzają się do jednego mianownika gdyż w 100% są elementami tego świata i mają wszelkie jego cechy. Dla naszego zmylenia wyprodukowała je bezwzględna brutalna władza absolutnej pychy , próżności i nienawiści. Nawet gdy chcesz po prostu spokojnie przeżyć życie i zwyczajnie bez szczególnych fajerwerków dożyć swojego końca też przegrałeś. Wszyscy jesteśmy podpięci do jednego systemu i ten matrix nas niszczy w pozorowanych wojnach lub w iluzji świętego spokoju.

Duch Prawdy vs Duch Czasu    

Niestety w każdej rzeczy tego świata po za nauczaniem Chrystusa po za Jego Kościołem nie ma prawdy bo przecież prawda nie pochodzi z tego świata. Wszystkie batalie z tym światem trzeba budować wspólnie z Nim i na fundamencie Jego nauki i nie ma innego punktu odniesienia ani innej pewnej drogi po za Kościołem Rzymsko Katolickim. Można oczywiście próbować innych sposobów tylko czy warto wywarzać drzwi, które w sposób pewny staranował Kościół Chrystusa ?

Chrystus bardzo wyraźnie zapowiada, że jest Kościół , wspólnota , Królestwo Boże. Nie pojedynczy hobbysta biblijny. Jeden szary człowiek nie ma szans, nie ma wsparcia i nie ma owoców. Za to człowiek złączony z Bogiem to człowiek wielkich znaków, to prorok Eliasz , Elizeusz , Mojżesz. Jeśli jesteś w odosobnieniu, a takim oto prorokiem nie jesteś i Bóg nie czyni przez ciebie wielkich znaków to nie miej złudzeń. Matrix ciebie odizolował i śnisz jego wersję snu , spełnisz szatański cel aż całkiem rozpuścisz się w esencji ducha czasu.

Prawda nas wyzwoli … strumienie wody żywej.

 

 

Ludzie dzisiaj nie żyją     

https://youtu.be/If6pIX-m53Y?t=1380

 

Walka z Matrixem - na czym Polega chrześcijaństwo ?

https://youtu.be/nAwpEf-0U38?t=1458

 

Zatruty świat  

https://youtu.be/xEmLUk7kjvM?t=179

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031