Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 1363 komentarze

BÓG HONOR OJCZYZNA drogą pojednania środowisk patriotycznych

jax - Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy powinności każdego człowieka. Obowiązek wobec duszy, obowiązek wobec prawdy i obowiązek wobec ojczyzny, harmonijnie tworzą fundament na którym powstaje bezpieczny ład społeczny Polski

Polska upodlona pozorami niepodległości.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak zapomnieć , że najprostszym sposobem zniewolenia Polski jest przejęcie pełnej kontroli nad jej władzami? To proste. Stwórzmy huczne święto dla gawiedzi !

 

Polska upodlona pozorami niepodległości.

Wystarczy stworzyć historię od nowa od stu lat, historię bez Chrystusa , popartą etosem zdemoralizowanych idoli , pierwowzorów Bolka i rzekomej siły militarnej.

Wmawianie Polakom wybicia się na niepodległość utożsamiane z powstaniem nowego Państwa , nowego ładu na ziemiach polskich jest też dowodem wielkiego sukcesu Ducha Czasu i jego świty zasiadającej w szyderczej loży kreatorów nowej rzeczywistości.

Dzisiaj gdy Duch Czasu ogłasza koniec historii wmawia się biednym Polakom nowe pojęcia, wmawia nam się stuletnie państwo , wmawia nam się nowy byt nowy ład i nowych idoli.

Polska po rzekomym odzyskaniu niepodległości stała się państwem podległym nowemu dyktatowi kulturowemu , została zdewastowana moralnie , władzę nad Polakami przejęli wszelkiej maści wolnościowcy. Uwolnili Polaków od moralności rozprawiając się bezwzględnie z wszystkim co stanowiło chrześcijańską tożsamość Polski.

Dzisiaj datę przesytu, przesady , obłędu (11.11.)  mamy czcić jak najświętszą  godzinę zero mamy czcić jako wielkie dzieło na tej ziemi. Oto teraz jesteśmy nowym narodem nie tysiącletnim chrześcijańskim ale od chrześcijańskiej myśli zupełnie wyzwolonym, jakimś tworem pozaborowym. Możemy więc zapomnieć o owocach  zapomnieć o drugiej wojnie i okupacji niemieckiej , wkorzenić pamięć o okupacji sowieckiej , zapomnieć , że drugi już raz w historii ku dewastacji naszymi losami pokierował „okrągły stół”. Stuletni wolnościowcy dziękują więc pomnikami, uroczyście Lechowi Kaczyńskiemu , że zadecydował o naszej podległości , że podpisał traktat lisboński tworząc bestię eurokraci.

Nie każdy dobrze to zrozumie, że nie możemy wierzyć władzy i to od bardzo, bardzo dawna. Ale jak to się stało, że  Polska w ogóle straciła niepodległość ?Czy ją straciła? NIE ! Polska oddała swoją wolność. Wszystkie traktaty rozbiorowe zostały zatwierdzone i podpisane przez najwyższe władze Polski. Ich gwarantem był właśnie król ,monarcha i jego liczna świta opłacanych z za granicy konfidentów zasiadających w sejmie. 

Eureka zaborców czyli hokus pokus , stoliczku nakryj się i złota kura w jednym.

Ta gra na ziemiach polskich rozgrywa się z powodzeniem od blisko 250 lat i działa bez zarzutu do dnia dzisiejszego. O ile oczywiście nikt nie stara się jej poprawić przyspieszyć patrz eksperyment – Hitler i III Rzesza. Rosjanie Od Stalina do Putina włącznie z powodzeniem 70 lat czerpali z tajemnicy kamienia filozoficznego zamieniając Polskę w złoty interes.

Jak brzmi sekret ? Tajemnica to zagranica , która niegdyś dała władzę królowi Stanisławowi Augustowi, dyktaturze PRL, później znaleźli się sponsorzy dla okrągłostołowych konfidentów.  Torcik władzy z Niemiec dla konfidenta Oskara. Torcik władzy z Rosji otrzymał Litwin Kotunio , dzisiaj wprost z Izraela i USA przyszedł do nas wielki strateg z jego hasłem Partia i Socjalizm a w tle oczywiście opozycja czyli nasza luksusowa ulicznica i jej sponsorka zagranica ( Berlin i Bruksela).

Czy jest co świętować ? Polacy mieli okazję zauważenia , że stuletnia niepodległość to podstępny mit , że odcina nas od rzeczywistych wartości . Oto skutecznie wdrożono sposób jak w Polakach zapomnieć o tysiącletniej wielkości Polski rycerskiej, chrześcijańskiej, zapewniającej wolność i gwarantującej bezpieczeństwo zarówno swoim mieszkańcom jak i całej Europie? Po niemiecku jak to oni mówią „zapomnieć na śmierć”

 

Wyszukaj różnicę czyli skąd my to znamy

https://youtu.be/FKUBLln3czU

 

 

Historia lubi się powtarzać.

https://pl.wikipedia.org/wiki/I_rozbiór_Polski#Propaganda_rozbiorowa

KOMENTARZE

 • Obnażanie Matrixa - tego jeszcze nie było....
  .
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  https://www.youtube.com/watch?v=Zl-11U3cFVE  Inne mapy i dokumenty BRUKSELSKIE (ŻYMSKIE) podają, że tereny zaznaczone kolorem czerwonym są POD TYMCZASOWĄ ADMINISTRACJĄ POLSKI ~!!!!  https://pp.userapi.com/c845321/v845321226/12ccb7/EM1mQT_Ieyc.jpg
  .
 • @ Autor
  "Ale jak to się stało, że Polska w ogóle straciła niepodległość ?Czy ją straciła? NIE ! Polska oddała swoją wolność. Wszystkie traktaty rozbiorowe zostały zatwierdzone i podpisane przez najwyższe władze Polski. Ich gwarantem był właśnie król ,monarcha i jego liczna świta opłacanych z za granicy konfidentów zasiadających w sejmie."

  Bingo!

  5*
 • Narracja propagandy żydowskiej w Polsce !
  Każdy Polak to Faszysta !
  Kto walczy z okupacją żydowską w Polsce jest neonazista !

  Słowianie ! codziennie słyszę z żydowskich mass-mediów w Polsce te słowa i to z różnych środowisk żydowskich od lewa do prawa w Polsce

  Ja Ireneusz Tadeusz proponuje od dziś żydów nazywać parchami !

  jak żydzi nas od faszystów to my ich od parchów !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Okupant, chyba ze szczęścia (i ze śmiechu), zrobił sobie na to konto (ostatecznego zdobycia Polski)....
  dodatkowe "święto". I to "święto" świeckie nie kościelne, by czasami ci głupowi pożyteczni idioci nie zaczęli się modlić.
  Taka nowa tradycja.

  P.S. Ja jednak wyłączyłbym Gomułkę i Gierka z tej całej "złotej" 250letniej ery zdrady i Targowicy, bo w tym czasie Kościół był jeszcze może przez władzę na niższych szczeblach tępiony (Gomułka prowadził rozmowy z Prymasem Wyszyńskim a za Gierka radykalnie już w tej materii się poprawiło), ale Polska, na tyle na ile mogła w ramach RWPG wyniosła sie na wyżyny potencjały gospodarczego. Oczywiście sabotażyści (dzisiejsi beneficjenci "odzyskania" wolności) pracowali bardzo, bardzo solidnie (razem z polskimi pożytecznymi idiotami), by sklepy były puste i wygłodzeni robotnicy obalili Gierka,
  Sabotażyści działali nawet w Kościele, by nie doszło do porozumienia Państwo-Kościoł. Dowodem na to jest ten słynny List Pojednania (z Niemcami) w czasach gdy Polscy jeszcze bardzo żywo pamiętali zbrodnie niemieckie na naszym narodzie.
 • @Jan Paweł 08:27:01
  Ten tzw "List Pojednania" ("Wybaczamy i prosimy o wybaczenie"... czego? za co Polscy mają oczekiwać od Niemców wybaczenia?) bardzo wkurzył Gomułkę, ku uciesze zdrajców-sabotażystów i polskich pożytecznych idiotów.
 • @Jan Paweł 08:27:01
  Pod koniec lat 80tych wystarczyła ustawa Wilczka i nagle w sklepach pułki uginają się od towarów. To nie sabotażyści tylko socjalizm i ograniczenia narzucane przez państwo powodowało "ograniczenia w handlu uspołecznionym" PRL to był syf, bida i czy się stoi czy się leży, 2 patole się należy.
  Baba z mięsem miała lepszą ofertę niż państwowy sklep mięsny.
 • @zbig71 09:08:54
  Półki oczywiście, przepraszam za byczka
 • @zbig71 09:08:54
  albo jesteś bardzo młody i znasz tamte lata z obiegowych opinii, albo stary i już wtedy zaślepiony hasłem "precz z komuną" kierowałeś się sloganami "państwowe czyli niczyje, więc można kraść", lub "czy się stoi czy się leży 2tyś się należy", albo "jeśli wódka w pracy szkodzi, porzuć pracę, o co chodzi".... itd, itp, itd, itp...
  Więc obok tych Polaków którzy rzetelnie, sumiennie budowali swoją Ojczyznę (10-ty potencjał na świecie sam się nie zrobił), niestety wielu a nawet bardzo wielu było tych którzy w swoim życiu kierowali się powyższymi sloganami a nawet brali czynny udział w sabotowaniu gospodarki, jak np doprowadzaniu do upadku nowych tuczarni trzody chlewnej pobudowanych za Gierka, by sklepy były puste i wygłodzeni robotnicy obalili Gierka a tacy ludzie jak ty, mogli o tym trąbić na całe gardło "jak to wtedy było źle".

  Obudź się, bo nadal jesteś rolowany i tego nawet nie widzisz
 • @Jan Paweł 09:38:00
  Tuczarnia trzody chlewnej rzuciła Ci się na mózg, pamiętam PRL i np: PGR. Mieliśmy tam praktyki, większość z nas miała własne gospodarstwa(rodzice mieli) i to był śmiech na sali. Socjalistyczną wydajność pracy. Z prywatnego pola, albo szklarni były 3 razy lepsze plony niż z odpowiednika państwowego . I tyłu ludzi nie trzeba było zatrudniać.
 • @zbig71 09:53:20
  Widać, że jesteś zaślepiony hasłem "precz z komuną" z tym tylko, że w sumie nie wiesz, co (a raczej kto) to jest ta komuna.

  Chłopie, popraw się. Podam Ci tylko jeden nastepny przykład :
  porównaj sobie ten "komunistyczny" Kodeks Pracy z tym dzisiejszym "wolnościowym" a raczej niewolniczym.
 • Tusku...
  https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/def6d9f2-7f29-4579-a68e-bea6f25b081b.png
 • @zbig71 09:53:20
  Powiem Ci tylko tyle i nich to wystarczy:
  w dawnym PGRze krowy chodziły wolno na przepastnych pastwiskach (zdrowe mleko zsiadało sie na drugi dzień) a dzisiejsze "wolne" krowy stoją w dybach z dwoma tasmociągami, jeden z przodu z paszą a drugi z tyłu na odchody
  Więc nie cyńtol głupawo
 • @Jan Paweł 10:28:55
  Raczej precz z podatkiem dochodowym, vatem, Zusem. Bolszewicy wywieźli mojego dziadka, wcześniej niszcząc dorobek jego życia( nie był fabrykantem, miał mały zakład masarski) także wiem dobrze co to komuna.
  I na pewno poprawiać się nie muszę.
 • @Jan Paweł 10:31:38
  I Gierek rozmawiał z krowami w ramach wizyt gospodarskich.
 • @Talbot 10:30:20
  Cała Polska w Lidlu!!!
 • @zbig71 10:43:00
  Nie znam się na hodowli świń,ale znajomy ojca opowiadał mi że w PGR-ach to świniaki rosły jak na drożdżach.
  Po dwóch latach hodowli niektóre okazy miały i po 70kg. A i sierść piękna jak u dzika
 • Opis "Polskiej"chorby prawidlowy ale terapia zabojcza.
  Koncepcja że Polska będzie wolna jedynie jako wasal Watykanu jest idiotyczna.
  Boga a zwłaszcza żydowskiego nie należy mieszać z polityką i gospodarką.
  Polityka i gospodarka to działania fizyczne, materialne, naukowe, techniczne...

  Boga ma każdy swojego prywatnie...tak jak każdy ma swoją tożsamość seksualną.... i zboczeniem jest obnażanie się ze swoją intymnością publicznie.
  A narzucanie już innym m ludziom swojego Boga to zbrodnia.

  Narodowi Polskiemu żydowski Bóg nie jest potrzebny do niczego a wręcz przeciwnie bo kto jak nie Watykan z JPII na czele stał za ostatnim zniewoleniem Narodu Polskiego ?
  To KK z JPII na czele był fundamentem tego przewrotu prowadzącego wprost do grabieży majątku Narodowego Polaków. W tej grabieży KK ne był najmniejszym grabicielem a wręcz przeciwnie...kazał się suto wynagrodzić za zdradę Narodu Polskiego został nagrodzony oczywiście z majątku Narodowego Polaków.

  Gospodarka nie Watykan jest kluczem do rozwoju i pomyślności Narodu.
  To rozumiał i realizował Gierek w PRLu.
  Rozumiał to też Gomułka ale z realizacją było kiepsko.
  Gomułka nie miał kadr do budowy gospodarki (wojna i przedwojenny analfabetyzm utrzymywany przez KK) dopiero Gierek dostał Kadry wykształcone za Gomułki .. i gospodarka natychmiast ruszyła.
  Te kadry nie miały doświadczenia (świeżo po studiach) więc i Girek robił błędy.. ale budował na wielką skalę.
  Gomułka też odstawił żydów od państwowych stołków czyli spolonizował PRL.. to wielka zasługa Gomułki dla Narodu Polskiego.

  KK z JPII na czele oraz solidaruchy sprowadziły z powrotem na państwowe stołki utajone żydostwo. ..i tak skończyła się wolność w Polsce. Komu to zawdzięczamy ? KK z JPII na czele oraz solidaruchom z Bolkiem na czele.

  Nową suwerenną Polskę można zbudować jedynie bez KK (w polityce i gospodarce) i bez mafii żydowskiej oraz bez skompromitowanych zdradą narodową solidaruchów.

  Światełka w tunelu ciągle nie widać.
 • @Jan Paweł 10:31:38
  Ależ myli się Pan!wg niektórych nie było jedzenia, szkół i kościołów,ludzie mieszkali w komórkach i ziemiankach ze szczurami ,ledwo pisali i czytali, więc niektórzy "pokrzywdzeni" na debili wyrośli, z braku witamin i opieki medycznej!jeśli przypadkiem wymęczyli jakieś studia, to ich dyplomy do utylizacji!!
 • @Husky 10:59:38
  Tak jak u prywatnego chłopa
  Teraz świnie hodowane są przez korporacje, karmione jakimś gównem GMO.
  Prawda, PGR był lepszy i zdrowszy od korporacji
  Prywatny rolnik był lepszy od PGR(jasne, że nie każdy , nie każdy PGR był też zły)
 • @Oscar 11:04:50
  Gospodarka ruszyła za pożyczki z zachodu.
  Ale Gierek przynajmniej budował jakieś fabryki i zakłady pracy, a nie orliki i administrację, która pochłania chyba około 80mld złotych rocznie
 • @trojanka 11:14:03
  Tak:-) tak to własnie było:-)

  Nich sobie tylko właśnie porównają Kodeksy Pracy, ten PRL-owski i ten "wolnościowy".
  Ten PRL-owski zawierał wszystkie tzw zdobycze socjalne, m.in 8-mio godzinny dzień pracy a za nadgodziny dodatki 50% za pierwszą i 100% za pozostałe.
  Obecny Kodeks Pracy, parokrotnie juz zmieniany (dostosowywany dla potrzeb korporacji) wymyślił na ta okoliczność tzw zrównoważony dzień pracy w którym pracodawca (teraz kapitalistyczny, tak jak tego przeciez chcieliśmy) może zmusić pracowników do 12 a nawet 16 godzinnego dnia pracy, bez żadnego dodatku...

  Chcieliśmy, no to mamy co chcieliśmy...
 • @Oscar 11:04:50
  Masz rację i nie masz, podobnie jak autor. Chrześcijaństwo to V judejska kolumna do podboju świata goim, to rzecz oczywista, ale autor pisze o niszczeniu moralności z czym zgadzam się. Dodam niszczenie rodziny i wspólnoty. Co by nie powiedzieć o hierarchii KK, to kościół należy postrzegać jako wspólnotę ludzi. Na takiej wsi niedzielne msze były okazją do spotkań ludzi, to ich łączyło, zcalało i to moim zdaniem najbardziej przeszkadza zaborcom: jedność i wspólnota. W takiej wspólnocie kobieta lekkich obyczajów była piętnowana, podobnie jak złodziej i innych "grzesznik".
  Mam podobne zdanie do Ciebie w temacie religii, ale widzę też jakieś pozytywy. Walczący chrześcijanie (Jezuici?) wmawiają, że ktoś chce zrobić zamach na ich religię, a prawda jest taka, że religia jest narzędziem zniewolenia. Prawdziwym celem zniszczenia nie jest religia czy też hierarchia kościelna, a WSPÓLNOTA - od rodziny poczynając :(
  Kościół jako wspólnota pod przewodnictwem mądrego księdza patrioty odegrał w naszych dziejach znaczącą rolę nie raz.. Temat nie jest czarno biały, nawet R.Dmowski to widział..
 • @zbig71 11:36:52
  Ta wydajność prywatnych rolników, była wtedy na PGR-rowskiej często paszy. O tym też trzeba pamiętać.
  Po trzecie pod koniec PRL jedliśmy tyle samo mięsa co obecnie, tyle, że zdrowszego.
 • @zadziwiony 11:49:27
  Przecież pisałem, że teraz jest dyktat korporacji. Zwierzęta są hodowane jakimś syfem GMO.
  Jasne, że pod koniec PRL jedzenie było zdrowsze, pamiętam, jadłem.
  Przez jakiś czas mieszkałem w Holandii, tam to dopiero jest dramat, jeśli idzie o mięso.
  U nas jeszcze nie jest źle
 • @zbig71 09:08:54
  Moi rodzice byli beneficjentem ustawy Wilczka; otworzyli w tamtym czasie sklep wielobranżowy na osiedlu. Pamiętam jednak, że przeważająca ilość produktów była zagraniczna. 10lat później Biedronka zniszczyła drobny polski handel. Ustawa Wilczka była napisana pod prywatyzatorów Polski, tacy drobni jak moi rodzice, to był błąd statystyczny wliczony w "koszty", a i tak zostało to potem skorygowane.

  Polak nie ma prawa zajmować się handlem, ma być wyrobnikiem tylko i jedynie, handel to domena rasy handlowej. Byle jaki handelek lepszy niż szpadelek.

  Związany z handlem jestem od lat, w wielu branżach i widzę dziwne rzeczy..
  Koncern międzynarodowy daje inne ceny zakupu towarów komuś z nim powiązanemu w diasporze, niż Polakom. Aby było śmieszniej, firma powiązana proponuje moim klientom ceny niższe niż moje ceny zakupowe u producenta!!! (firma, w której pracuję jest pierwszą w Polsce współpracującą z producentem już ponad 25lat; z medalami/dyplomami za największą sprzedaż). Z tego powodu kolejna firma może upaść, chociaż o logistykę POK1 i 2 dbam, to cena jest najważniejszym kryterium dla większości klientów :(

  Piszesz, że wydajność prywaciarza była większa od PGRu, masz rację..
  Mój znajomy kierowca z Ursusa wywoził silniki i sprzedawał prywaciarzom za skrzynkę wódki. W samym PGR była kradzież wszystkiego, a kupowali to prywaciarze! Jak wychowałeś się w gospodarstwie rolnym to musisz mieć wiedzę ile paliwa do maszyn "kupiliście" pozyskanych z kradzieży.
  Ludzie kradli, ale na te towary był zbyt!!!!! W wyniku finansowym socjalizm tracił, a kapitalizm zyskał. a kupujący jest tak samo winny jak sprzedający, tego niestety nie widzisz :(
 • @Talbot 10:30:20
  http://i67.tinypic.com/23k6jh5.jpg
 • @wk..ny 12:27:06
  Tak, kradli i kupowali że względu na brak na rynku. I łapa była grana. Gdyby można było kupić w sklepie, czy u producenta, to nikt by nie kradł.
  Była wydajniejsza, choćby wziąć pod uwagę plony. Rodzice mieli szklarnie, znajomi rodziców także, porównywali swoje zbiory np ze szklarniami "Mysiadło" które były państwowe.
 • @wk..ny 12:27:06
  Skorygowane koncesjami i pozwoleniami.
  Jasne, że ustawa Wilczka była zrobiona specjalne pod rozkradaną gospodarkę.
  Pełna zgoda
 • @zbig71 13:07:42
  Skoro kupowali, to braku na rynku nie było. Gdyby mogli kupić w sklepie, to na lewo byłoby po prostu taniej. Weż Niepierdol (taki lek na myślenie).
 • @Mariusz G. 14:36:49
  Dlatego kupowali od złodziejaszka , bo na rynku nie było, albo było reglamentowane. Właśnie dlatego!!! Po twoim komentarzu widać jak komuna zniszczyła ludziom mózgi
  Także sam nie pierdol
 • @ele 08:11:51
  5+ za komentarz, parchy jednak to za delikatnie.
  "uwolnili Polaków od moralności rozprawiając się bezwzględnie z wszystkim co stanowiło chrześcijańską tożsamość Polski."
  Co ta chrześcijańska tożsamość nam dała?
 • @autor
  "moja ulica murem podzielona" - dla części z nas bożyszczem byłby (bo nie mówię, że wcale taki jest) Antoni Macierewicz salutujący na baczność przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i obiecujący marsz na Moskwę, ku uciesze gawiedzi, dla drugiej połowy - Bartosz Arłukowicz, który jeszcze bardziej, niż spraw dotyczących patriotyzmu i Ojczyzny, nie lubi chyba tylko służby zdrowia.

  Jakoś tak jest, że ta żółć w nas jest baaardzo mocno zakorzeniona i ona się rozlewa, zarażając sobą innych, w mniej lub bardziej nieoficjalnych forach, gronach rodzinnych i nieformalnych spotkaniach znajomków i każdy próbuje jak najszerszą partię po swojej stronie zbudować.

  a ja mam takie nieodparte wrażenie, że ktoś (tylko kto?) jednak czerpie niewysłowioną radość z tego, że się udaje tak skutecznie Polaków skłócić ze sobą.

  A na koniec i tak media tym najgorszym zrobią i tak JK, który - nazywając rzeczy po imieniu - rzuci nieco ostrzejsze mięsiwo w eter.
 • @goat 18:42:26
  Nie dala prawie nic, ale w obecnej sytuacji to jedyna sila stanowiaca zapore przed zakusami" postepowych" oszolomöw z EU.
  Nawet nie trzeba czytac historii aby stwierdzic, ze w Polsce od wieköw rzadzi KK na röwni niemal z krölem/rzadem.
  Dowodem tego chociazby ruiny palacöw biskupich wielkoscia i przepychem doröwnujacych siedzibom magnackim.
 • @Krystyna Trzcińska 04:03:19
  New agerowskie pienia prowadzą nas w objęcia globalizmu , a słowiańskie sentymenty lokują nas na właściwej w tym układzie pozycji niewolnika. Globalizm musi się stać by jak Rzym po upadku rozprzestrzenił na jakiś czas prawdę po świecie. Ale dzisiaj słowiaństwo, religie wschodu , New Age oraz ich bożkowie będą tam kultywowani proszę się nie obawiać doczeka Pani swego kultu lecz się nim nie za bardzo nacieszy.

  Prawda nas wyzwoli … w Jezusie Chrystusie !
 • @Jasiek 07:35:52
  Prawda nas wyzwoli … przypomina o Prawdzie
 • @Jan Paweł 08:27:01
  Z komuchami jest tak , że gdy trzeba to są fajne chłopaki i wszyscy dobrze chcą i w sumie nawet nie wszystkiemu są winni itd. itp. Zawsze znajdą jakiś innych winnych. Tylko nie do końca pewne pozostaje pytanie . Kto cichutko zabijał i kto głośno pacyfikował ? Co do konfidentów wśród księży to za świadectwo wystarczy samo wsparcie jakie Kardynałowi Tysiąclecia dawał episkopat- ZEROWE

  Prawda nas wyzwoli … o swoich się upomina
 • @Talbot 10:30:20
  Talbot , a Ty jesteś jak zwykle czujny :)

  Prawda nas wyzwoli … cierpliwie uformuje
 • @maharaja 07:23:19
  Prawda JK? hmmm
  Rozumiem , że łączenie , jednoczenie , gromadzenie jest popularne , nawet modne i nieco naiwnie utożsamiane ze społecznie dobrym uczynkiem. Jednak nie da się prawdy połączyć z fałszem . Z takich kombinacji nie pozostanie nic z prawdy i dobra. Też z tego nie będzie

  Pan Kaczyński nie może stanowić wykładni prawdy bo wiele spraw pokrywa kurzem półprawd / Jedwabne czy 10.04.2010 czy rola JP Morgan i Goldman Sachs w Polsce

  Prawda nas wyzwoli … nawet z wyzwolicieli
 • @morgan 13:32:34
  A to ciekawe bo chyba jednak to GB jest wzorem dla łącznia władzy i religii lecz w Polsce takie łączenie urzędu władzy i kościoła nie jest i nie było możliwie. Tylko kraje , które poszły za Lutrem zrealizowały zamordyzm religijny.

  Prawda nas wyzwoli … uwolni ku Bogu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031