Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 1363 komentarze

BÓG HONOR OJCZYZNA drogą pojednania środowisk patriotycznych

jax - Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy powinności każdego człowieka. Obowiązek wobec duszy, obowiązek wobec prawdy i obowiązek wobec ojczyzny, harmonijnie tworzą fundament na którym powstaje bezpieczny ład społeczny Polski

Iskra z Polski już tu jest i w ucisku się umacnia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fenomeny otaczającej nas rzeczywistości napełniły przesytem nawet najbardziej szarego zjadacza chleba. Ich intensywność spotęgowana w gardłach medialnych potworów paradoksalnie usypia nas , przyzwyczaja , znieczula nawet na koniec czasów.

 

Czuwanie czy zasypianie ?

Znaleźliśmy się w takiej sytuacji dziejowej , że już nawet zwykli szarzy ludzie w rozmaitych miejscach naszego świata odkrywają niezwykłość dziejową otaczającego ich uniwersum.

Wielcy badacze czasów wyraźnie ostrzegają przed nadchodzącą nawałnicą jaką rozpęta konfrontacja absolutnego zła z resztką ludzkości wiernej prawdzie. Wiemy, że w kulminacyjnym momencie do walki włączy się sam Zbawiciel i zwycięży zło.

Na nieszczęście dla naszych sennych marzeń o świętym spokoju o dobrobycie i dostatku to Polska może dać rozpaczliwy sygnał wzywający na pomoc Najwyższą Potęgę.

 

Kataklizm przyjdzie na Polskę

Bez wątpienia nie zdziwi nas, że kolejny raz zło atakujące świat z wielkim impetem uderzy w Polskę. Tak dzieje się zawsze i to nas nie ominie gdy już się rozpęta na dobre. I wojna światowa, II wojna światowa i hitleryzm czy światowy komunizm czy korporacjonizm, liberalizm i inne doktryny nowożytne dewastujące świat jeszcze skuteczniej działają na terenie Polski. To bez znaczenia czy będziemy zaangażowani w bitwę czy jak sugerują niektórzy polityczni pseudo-prorocy będziemy starali się trzymać z daleka. Polska jak zwykle dostąpi oczyszczenia krwią i otrzymaliśmy poważne znaki ostrzeżenia i wsparcia na czekający nas tragiczny rozwój wydarzeń. O tych sprawach postaram się za jakiś czas więcej napisać gdyż sytuacja teraz dojrzała do przestrogi , zwłaszcza gdy pojawił się zapowiedziany dar dla Polski zwany Iskrą z Polski.

 

Kim jest Iskra z Polski ?

Dla tych którzy interesują się tematem Iskry z Polski nie będę wyjaśniał głównego źróła tego proroctwa. Jest ono ściśle powiązane z innymi objawieniami na temat niezwykłego znaczenia Polski. Warto jednak nadmienić , że rozpowszechnienie na świat „Dzienniczka” świętej siostry Faustyny Kowalskiej w tych czasach bardziej jeszcze zostało rozpropagowane przez Światowe Dni Młodzieży. Ten fakt pozwala nam mieć nadzieję co do skutecznego spełnienia naszej misji narodowej i rzeczywistego wypełnienia się na Polakach planów bożych.

Co wiemy o Iskrze z Polski tej, która ma stworzyć nowe prawa tego świata? Prawo nie jest wysiłkiem li tylko ducha ale również potężnego umysłu. Iskra jeśli już jest w Polsce ( a przecież jest), odznacza się niezwykłą znajomością prawa i co więcej jest to człowiek rzeczywiście zdolny do ustanawiania praw. Zdolny nie hipotetycznie ale rzeczywiście czyli skutecznie.

Możemy spodziewać się, że będzie zaangażowany w kierunku wierności a więc uległości Chrystusowi, poddaństwa (pokory) czyli wnioskujemy , że będzie aktywnie zaangażowany w dzieło Intronizacji. Naznaczony będzie znakami łączności z Duchem Świętym czyli z Duchem Prawdy i osoba ta głosić będzie prawdę o prawdzie. Oznacza to , że jest to jeden z wielkich nauczycieli gdyż w każdych okolicznościach będzie w stanie wyjaśnić najtrudniejsze kwestie umysłu poszukującego Boga. Poruszy sprawy uznawane za niezwykle zagadkowe. To jego ustami Duch Święty pouczy świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. Jest osobą posiadającą zdolność rozszerzania wiedzy na świat. To znaczy , że jest osobą przemawiającą, naznaczoną charyzmatem pouczania, nauczania i to nie tylko w narodzie Polskim. Człowiek ten potrafi w sposób bezapelacyjny, bezsprzeczny, całkowicie jednoznaczny, wykazać prawdę. Jednocześnie przymioty duszy czyli charakter podporządkowany Duchowi Bożemu i przepełnionemu nim rozumowi oraz ogromna samoświadomość konfrontująca się niemal nieustanie wobec wszechświadomości boskiej czynią go osobą niezwykle skromną, pokorną niemal uniżoną. Przy dziele intronizacji Chrystusa na Króla Polski skupiło się wielu nauczycieli lecz ten jest pierwszorzędną postacią drugiego, a nawet czasem trzeciego planu. Zdecydowanie nie można mówić o jego nieobecności w misji publicznej, jednak ciężar gatunkowy jaki niesie jego ładunek intelektualny, teologiczny nie ma w sobie nic co można połączyć z rozrywką. Słusznie nie stanowi atrakcji dla społeczności poddanej opiniotwórczej machinie medialnej. Stanowi elitarny początek nowego narodu polskiego. Nie jest autorytetem sam dla siebie, a odnosi się do wspaniałych heroicznych postaci naszego narodu i to czasów współczesnych. Można powiedzieć , że chyba nie ma takich ludzi ale ten jest już w Polsce.

Bez wątpienia nie można pominąć ważnej warunkującej wzmianki o wierności Chrystusowi.

Kościół jest mistycznym ciałem Chrystusa, a więc jeśli Polska nie zwątpi w świętość KRK to dopiero będzie mogła zakosztować obiecanej łaski. Z jakiego powodu to jest takie ważne ? Zbawiciel jest nauczycielem oraz pasterzem i Kościół Rzymskokatolicki jest w następstwie Chrystusa nauczycielem i pełni funkcję pasterską. Negowanie tej nauczycielskiej funkcji, nieustanna medialna dyfamacja, prowadzi do ochoczego czasem zamykania się Polaków nawet na największe perły mądrości płynące z kierunku Kościoła. Otwiera się kolejny fakt o tej postaci i chociaż wielu podejdzie do tej sprawy negatywnie to zapewniam , że możemy oczekiwać i tego znaku, że Iskra z Polski jest kapłanem kościoła rzymsko katolickiego. Ostatni pewny znak będzie wskazywał postać prześladowaną, a raczej poddaną próbie zdecydowanego nacisku tak jak wiele kluczowych osób w kościele było poddanych takiemu testowi. Prawda musi spotkać się z konfrontacją , musi zostać wypróbowana w ogniu. To testamentalny znak Zbawiciela , który dotyka każdego z wybranych przez Boga. Czy to proroków czy charyzmatyków , czy choćby wybitnych przewodników naszego Kościoła.

Ale przecież to już się dzieje a Iskra z Polski  już tu jest.

 

KOMENTARZE

 • Kim jest Iskra z Polski ?
  Dobre pytanie, ... myślę że tą "Iskrą" jesteśmy mySami/Wszyscy.
  W tym Pan Marek ze swoją inicjatywą, którą polecam.
  >> http://ziut.neon24.pl/post/146429,posel-marek-jakubiak-przejmuje-ziuta

  TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA / CO NAM INNEGO POZOSTAŁO?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 23:01:52
  Tak też może być ale.... Dzisiaj działanie wymaga raczej aktywności wysoce rozproszonej. Tym nie trzeba się za bardzo martwić. Gdy przyjdzie czas wszyscy skupią się do koła osób o potędze niemal grawitacyjnej. Dziś odzywają się ci którzy mówią gdy jest czas by mówić. Milczenie wybranych jest karą dla świata i ku jego zatraceniu. Pioneczki polityczne nie mają racji bytu w bycie rzeczywistym. Ziut zobacz proszę w Wikipedii co stało się z definicją demokracji. To moim zdaniem arcyważne podstępne działanie zmieniające podstawę pojęć.

  Prawda nas wyzwoli ...swoich przyciągnie ku sobie.
 • @jax 23:25:53
  //Tak też może być ale.... Dzisiaj działanie wymaga raczej aktywności wysoce rozproszonej. Tym nie trzeba się za bardzo martwić. Gdy przyjdzie czas wszyscy skupią się do koła osób o potędze niemal grawitacyjnej. //

  - Masz rację. / Kiedyś, zapomniałem gdzie, czytałem "analizę badań przyszłości" [tak nazwijmy to roboczo], w której przewiduje się, że na obecnym poziomie rozwinięcia technologi komunikacyjno-medialnych, każdy chce [jest] sam sobie szefem [swojej partii],

  ... czyli powstają "micr-partie" kształtujące opinie w swoim otoczeniu.

  Ważne jest więc, aby tylko rozwinięta była inicjatywa i świadomość kształtująca trendy, ... a nie ich formalna organizacja.

  >> Wysłuchałem "Marka FEDERACJA dla RZECZPOSPOLITEJ"
  >> https://www.facebook.com/FederacjadlaRzeczypospolitej/

  I NIE WIEM CZY ŚWIADOMIE ALE FORMUŁA FEDERACJI JEST "PERFEKT"

  biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej: czyli działalność lokalna / "myśł golbalna"

  - wróżę, że jeśli założenia przyjęte przez Marka Jakubiaka będą konsekwentnie realizowane inicjatywa ta stanie się " pierwszą partią ery cyfrowej".

  Polecam jej wspieranie, jako czegoś co sam uważam za nieodzowne
  >> http://ziut.neon24.pl/post/146369,oboz-narodowo-demokratyczny-zdelegalizowac-onr-i-mw

  INTERNET TO POWINIEN UŁATWIĆ,

  ... a "FEDERACJA Marka" ma być czymś w rodzaju "Partii Internetowej"
 • To jakieś alogiczne brednie.
  Nie ma najmniejszych szans by żydowski Bóg pomógł Polskim gojom uwolnić się spod żydowskiego buta globalnej mafii żydowskiej.

  To tak jakby oczekiwać by Hitler uwolnił Polaków spod okupacji nazistowskiej.

  To jest skrajny idiotyzm papka propagandowa dla idiotów mająca jeszcze bardziej uzależnić gojów od żydowskiego Boga...który jest żydowski a nie Polski.

  To trucizna dla umysłów...i wiadomo kto ją nieustannie dawkuje Narodowi Polskiemu.
 • @Autor
  Katolicki debilizm.

  1. Intronizacja nie może wynikać i być przeprowadzana przez struktury KK, gdyż byłoby to sprzeczne z doktryną teologiczną.

  2. Pokora - nie może być podstawa działania, gdyż ma służyć biernemu podporządkowaniu temu co jest. Czyli nic nie mogłoby być nowego głoszonego. Potrzeba przekory o raczej rewolucyjnym charakterze.

  3. W żadnym wypadku nie może to być postać związana z KK.

  4. Idea musi być związana z nauką Chrystusa, który wszak uczył personalizmu. To jest sprzeczne z duchem pokory nakazywanym przez KK, a przeciwnie - oparciu idei zmian na poczuciu wartości indywidualnej i rozwijaniu własnej osobowości w duchu miłości - zaczynając od miłości własnej. Bo jak ktoś siebie nie miłuje, to jak może rozumieć i czuć miłość do innych?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:06:06
  Jak zwykle wprowadza Pan zamęt, tym razem pod pozorami intelektualnego... bełkotu.
 • Oczywiście, że Polska została wybrana przez Pana Boga, co oznajmiła nam Matka Boska
  Jest tylko jedno ale.
  Otóż wybraństwo Pana Boga nie jest bezwarunkowe, bo oczywiście są z tym wybraństwem związane Łaski, ale dostajemy tutaj także do wypełnienia... misję.
  I tutaj, niestety, jest chyba ( a raczej na pewno) wielkiej wagi rozdźwięk, skoro Pan Bóg odebrał nam, dany nam Polakom, jedyny taki na świecie Znak w postaci Cudu Eucharystycznego.
  http://gibson.neon24.pl/post/146027,czy-pan-bog-odebral-nam-polakom-wybranstwo
  Więc ja byłby tutaj bardzo ostrożny w tym optymiźmie co do tej Iskry z Polski.
  Bo przecież Pan Jezus powiedział także, przy okazji nadawania nam tej misji Iskry z Polski... "nie zniszczcie tego"
 • @Jan Paweł 08:33:09
  U Pan zaś jak zwykle: zero , null, pustka, otchłań.
 • @Oscar 07:35:32
  // Nie ma najmniejszych szans by żydowski Bóg pomógł Polskim gojom uwolnić się spod żydowskiego buta globalnej mafii żydowskiej. //

  W 90% "globalna mafiia żydowska" to żydzi europejscy [Chazarzy], a nie potomkowie żydów biblijnych, ... jak Matka Boska.

  WIEC SZANSE SĄ WPROST PROPORCJONALNE DO ILOŚCI PRAWDZIWYCH ŻYDÓW
 • @Autor
  Proszę powiedzieć, co "iskra boża" ma pomyśleć lub zrobić czytając pański tekst?
 • @Marcin Kotasiński 10:51:19
  Nie iskrzyć.
 • "kataklizm" - próba mordu człowieka przez hybrydy
  1000 letnia Rzesza Diabla i jego plemienia kończy się.Kabał i jej mesjanistyczne bojówki nie ustają w przyzywaniu Kabalistycznego Moshyacka.Jest problem,bo Moshyack ma stracha.Co teraz może nas w kolejnej cyklicznej zabawie diabła spotkać po raz kolejny? Zapewne kolejna dżuma wyhodowana w laboratoriach Mossadu/CIA.
 • @Jan Paweł 08:44:26
  http://idziemy.pl/kosciol/sensacyjne-doniesienia-z-sokolki-jest-oswiadczenie-kurii/56852

  Nie jest tak tragicznie z cofnięciem znaku ale raczej trzeba wziąć poważnie sobie do serca , że nastąpił kolejny czyli drugi ważny znak.
  Zgadzam się , że znaki są bardzo ważne ale to , że się na terenie Polski wydarzyły oznacza dla nas tak po ludzku patrząc naprawdę ciężkie czasy. Kataklizm jest po prostu pewny oczywiście o ile wcześniej nie nastąpi spektakularne nawrócenie co najmniej na miarę Niniwy.
 • @Marcin Kotasiński 10:51:19
  Tekst nie jest dla Iskry z Polski bo on już działa i nie patrząc na nikogo prowadzi swoją niezwykle ciężką pracę. Liczę, że ślady jakie zostawia pozwolą innym zbliżyć się do jego dzieła. Pozwoliłem sobie tylko na uchylenie rąbka tajemnicy, na pozostawienie mapy do bezcennego skarbu.
  Co wiemy ?
  Duch Prawdy ma pouczyć o grzechu , sprawiedliwości i sądzie. Najbardziej fascynujące jest to co pod tymi pojęciami się skrywa w ewangelii. Okazuje się , że znaczenie jest inne niż potocznie nam się zdaje. Proszę poszperać i zobaczyć jak bardzo wyjaśnienie Jezusa obiega od stereotypu. Iskra potrafi wyjaśnić znaczenie tej tajemnicy więc po tym możemy go rozpoznać.

  Prawda nas wyzwoli... wie jak i kiedy
 • @kfakfa 13:46:44
  Repertuar czarcich pomysłów raczej przekracza nasze najczarniejsze sny.
  Ale wiadomo , że jeśli poddamy się w imię świętego spokoju to prócz terroru spotkamy się z „premią” za uległość i bonusem przyozdobionym nieposkromioną pogardą.
  Kierunek hybrydowy jest wbrew pozorów ważnym znakiem. Te czasy są pierwszymi od „dni Noego” w których powstały laboratoryjne hybrydy , mutacje międzygatunkowe. Laboratoria w GB ,Indiach, Chinach czy USA już od dawna się tym parają. Zakazy tego typu eksperymentów medycznych są praktycznie bez sankcji. GMO to tylko drobiazg ALE też i fakt naukowy. Reszta sensacji jest na pograniczu horroru więc dostęp do tych osiągnięć nauki jest filtrowany i dawkowany raczej ostrożnie. Można sporo znaleźć na ten temat.

  Prawda nas wyzwoli... naturalny stan wszechrzeczy
 • 1* - zawsze jest dobry czas na ciemnogród
  -
  „Polska to kraj katolicki i gdzie się obejrzysz tam wszędzie Icki”
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:06:06
  1. Intronizacja musi być przeprowadzona z udziałem KRK i w pewnym sensie już się nawet dokonała ale zgadzam się , że kolejny krok na tej drodze musi się rozstrzygnąć na szerszym polu
  2. Jestem zaskoczony Pańskim niedojrzałym rozumieniem pokory. Naprawdę. Moim zdaniem Pański potencjał zarówno intelektualny jak i duchowy ( obojętnie jak krygowany tutaj) powinien doprowadzić Pana znacznie dalej niż do frustracji nieporządku i przekory . Ma pan zamiar biegać po barykadach z kosą ? Czy raczej sądzi Pan , że ktoś za Pana (ew. na polecenie) będzie ganiał z siekierami ? Za kim ? Nie pierwszy raz historii świata walka rozgrywa się o dusze ale pierwszy raz na taką skalę. Barykady ustawiono inaczej. Pokora wynika z poznania prawdy inne postawy pojawią się z chęci zawłaszczenia prawdy jej przerobienia czyli zniszczenia prawdy.
  3. Tak się składa , że to JEST postać związana z KRK
  4. Nadal Pan sądzi , że wła­snymi siłami uda mu się zbawić siebie ? Potrafi Pan zbawiać? >Twierdzę , że u ludzi to jednak nie jest możliwe. Miłość własna do niczego się tu nie przyda człowiekowi chyba, że gorliwie służy lucyferowi.

  Prawda nas wyzwoli ... nauczy nas pokory
 • @jax 19:43:05
  Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że Intronizacja ma być przeprowadzona z udziałem KRK?
  Nie ma żadnych takich wskazań.
  Na fałszu daleko się nie zajedzie. Przynajmniej nie w tej sprawie.

  Reszta kwestii - nawet się Pan nie odniósł do nich. Czyli typowe okłamywanie ludzi. Właśnie dlatego KK upada. I tylko ludzie złej woli udają, że tego nie widzą.

  Katolicyzm w obecnej formie musi upaść, aby odbudowała się Polska stanowiąc przykład dla innych. I nie jedna osoba (ona może zainspirować), ale wspólne dążenie Polaków do życia w zgodzie jest tą iskrą rozpalającą płomień nowych relacji między ludźmi.
 • Badania dowodzą, że 70% wypowiedzi polityków izraelskich jest fałszywych - Netanjahu na czele
  Najciekawsze, że badania zostały zrobione przez analityków izraelskich.

  A źródłem upowszechnienia informacji jest amerykański portal weteranów wojskowych

  Można się zastanowić, czy Stary Testament lub przekazy proroków,
  jako media głównego nurtu starożytnego świata,
  jest w podobnym procencie prawdziwa.

  więcej:https://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2018/11/badania-dowodza-ze-70-wypowiedzi.html
 • @jax 19:19:17
  Proszę mi wybaczyć, ale na podstawie tego co pan pisze, uważam że nie jest w stanie rozpoznać owej iskry, za bardzo to nawiedzone i za mało weryfikowalne.
  Ale powodzenia, kto wie co z tym mesjanizmem, może nie tylko mit.
 • @Marcin Kotasiński 22:02:18
  Myślę że mistycyzm łączy Pan tu ze wskazówkami, które można odczytać zestawiając fakty.
  Jeśli nie jest Pan w stanie zlokalizować osoby to wskazuje przynajmniej na trzy rzeczy. Pierwsza to fakt , że nie miał Pan łaski spotkania tej fascynującej postaci , nie zapoznał się Pan z nauką jaką przekazuje. Mówię o nauce przez wielkie N. czyli tej weryfikowalnej na bazie filozofii i logiki oraz dokumentacji w tym historycznej.
  Druga kwestia wynika z tego , że nie zaciekawił Pana tekst Chrystusa więc nie odnalazł go Pan.
  Pozwolę sobie wobec tego ułatwić Panu tę sprawę.
  J16 8 2 On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony.
  Widać wyraźnie , że grzech, sprawiedliwość i sąd odbiegają od stereotypu. Lecz co to oznacza co się wydarzy?
  12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

  To człowiek niezwykłego rozumu lecz jednocześnie świadomy , że wobec swych ograniczeń jego inspiracja ma wyższe natchnienie. On tu nie kokietuje lecz uznaje z pokorą własną małość i ograniczenia.


  Wreszcie trzecia sprawa po trosze wynikająca z poprzednich , a trochę z mistycyzmu :) to prawdopodobnie fakt , że nie jest Pan zapewne adresatem przekazu.

  Czemu nie dokonałem wskazania personalnego ? Po pierwsze jest to jakaś forma ochrony tej już atakowanej osoby. Po drugie wiem , że to w pewnym czasie wystarczy za podpowiedź każdemu kto jest w dziele i szuka. Po trzecie opis rzetelnie charakteryzuje postać i jej atrybuty.

  Ale zapewniam , że ta osoba jest tu w Polsce więc nadal jest dla nas i dla świata nadzieja.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:39:26
  Wydaje mi się , że odniosłem się do wszelkich kwestii ale może zabrakło mi zdolności komunikacyjnych wobec Pańskiego sposobu pojmowania świata. Moim natchnieniem jest prawda i cieszę się , że również Pan zmierza w tym kierunku. W tym kontekście jest nadzieja na spotkanie i porozumienie.
  Kościół upadnie i KRK ma świadomość tego faktu odsyłam do KKK art .675

  Prawda nas wyzwoli … zwycięży bezapelacyjnie
 • @jax 23:51:17
  Potwierdził pan, że nie wie o czym mówi i nie rozgląda się w okół siebie.
  Natomiast spekulacje, których podstawa jest Biblia trwają od zawsze i wnoszą niewiele jeśli nie nic.

  "Mówię o nauce przez wielkie N. czyli tej weryfikowalnej na bazie filozofii i logiki"
  Wie pan chociaż jakie zagadnienia musiałby rozwikłać? Wie pan w jaką strukturę naukową musiałby się dostać, aby swoje poznanie opublikować? Wie pan, że ta struktura to jeden wielki węzeł układów? W jaki sposób ktoś niepokorny względem tych układów i starej wiedzy, bo niosący nową wiedzę mającą zdominować starą, miałby w te układy wejść, jeśli ich interesem jest zachować hermetyczność i nieprzenikliwość?
 • @Marcin Kotasiński 15:46:56
  Zdaje mi się , że zachodzi Pan w głowę zadając sobie pytanie
  Jakim cudem może pojawić się jakaś mądrość skorelowana z biblią ?
  Ale nie Pan tego pytania nie zadaje lecz je w ogóle chyba odrzuca.
  Potworek ateizmu rodzi się w czterech dniach. Pierwszego dnia hasa sobie liberalizm i wszelkie jego wolnościowowate odmiany. Te plenią się i rozrastają na smakowitym podłożu wszelkiej pychy dojrzewając do poczwarki sceptycyzmu razem tworzą już rozwiniętą hybrydę agnostycyzmu. Czwartego dnia pojawia się potworek ateizmu i jego liczne rodzeństwo.
  Ale zapytam
  Czy odrzucanie kierunku dla zasady świadczy o rozwoju czy stanowi ograniczenie?
  Widzę , że coś Pan tam jest w stanie zaobserwować za /d/ ufając rozumkowi
  więc odniosę się do treści.
  //////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  Wie pan chociaż jakie zagadnienia musiałby rozwikłać? Wie pan w jaką strukturę naukową musiałby się dostać, aby swoje poznanie opublikować? Wie pan, że ta struktura to jeden wielki węzeł układów? W jaki sposób ktoś niepokorny względem tych układów i starej wiedzy, bo niosący nową wiedzę mającą zdominować starą, miałby w te układy wejść, jeśli ich interesem jest zachować hermetyczność i nieprzenikliwość?
  /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  Tak wiem i on to robi

  Prawda nas wyzwoli...jest jedyną odpowiedzią
 • @jax 22:22:45
  Nie umiem przeniknąć wiary niestąpającej po ziemi, to pozostaje dla mnie wielką tajemnicą. Gratuluję, skoro potrafi pan tak żyć, uważam że to zbyt ryzykowne i naiwne.

  Ps. Za mało poznaje pan rozmówcę, za szybko wypowiada o nim sądy.
 • @jax 00:01:17
  " Moim natchnieniem jest prawda i cieszę się , że również Pan zmierza w tym kierunku."

  Myli się Pan; prawda, to zamierzenie Stwórcy zawarte w jego dziele.

  Polska prawda i katolicka prawda - są różne. Nie jest to wspólna droga, aczkolwiek wydawało się, że wychodzimy z tego samego punktu. Cele końcowe są różne.
 • @jax 22:22:45
  Fałszywy kierunek.
  Wskazując cel (mądrość skorelowana z biblią), opiera się na fałszu, gdyż Biblia jest tylko żydowską haggadą, dowolnie zmienianą zależnie od okoliczności.
  Stąd każdy, kto zaczyna samodzielnie myśleć napotyka na błędne unormowania.
  To stąd bierze się zainteresowanie teoriami, które wydają się bardziej spójne.

  Wniosek jest prosty - trzeba odrzucić to, co jest źródłem błędu - Biblię.

  Tylko nauka Chrystusa jest spójna i na niej można budować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:51:01
  Prawda subiektywna nie ma wartości bo nie jest prawdą lecz wymówką.
  Biblia głupotą ? Ale czego nie ma w Starym Testamencie czego Jezus by nie powiedział w nowym?
  Zaufanie pokładane w Jezusie jest i dla Pana dobrą drogą i dla mnie też. Nie obawiam się już o resztę lecz czego Pan się tak obawia , że rozwój zamienił Pan w mitologiczny jakiś lęk?
  Oczekuję od Pana więcej niż poniżającej podniety szukanej w ostrej konfrontacji. Za czymś Pan goni lecz tylko Duch Czasu patrzy na to z zadowoleniem.
  Szkoda , że muszę na to dzisiaj patrzeć u Pana.
 • @Marcin Kotasiński 22:54:08 Wymówka nie jest wytłumaczeniem
  Brak łaski nie jest ubogaceniem , a jednak brak wiary zdaje się być brakiem wynikającym z woli rozdawcy łask. Tak może być ale czy człowiek nie może pozyskać wiary ? Wszak wiara nie jest tylko darem ale jej źródło jest w słuchaniu.
  Jak to szło ... ?
  Dlaczego nie rozumiecie mojej mowy? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Itd.....
 • Autor @
  //Co wiemy o Iskrze z Polski tej, która ma stworzyć nowe prawa tego świata? Prawo nie jest wysiłkiem li tylko ducha ale również potężnego umysłu//

  Dziękuję Panu za zaangażowanie i gorliwość, lecz coś trzeba z tą sieczką rozbić. Jeśli chodzi o człowieka, to chrześcijanin to dusza w ciele, w której mieszka Bóg w Trzech Osobach. Władze ludzkiego ducha są trzy a więc rozum, pamięć i wolna wola. Spośród darów Ducha Świętego wymienia się rozum.

  Bóg, który jest Duchem jest odwieczną Mądrością, Sprawiedliwością, Miłością, Miłosierdziem, etc.

  Natomiast prawo nie jest bytem samoistnym i zależy od swego suwerena. Jezus Chrystus, Król królów i Pan panów, jest wcielonym prawem i odwiecznym ładem.

  Bóg zapisał prawo naturalne w sercu każdego człowieka. Ponadto objawił jego treść na Synaju i przekazał Mojżeszowi na kamiennych tablicach Dekalog czyli deca - dziesięć, logos - słów, od których jak powiedział św. Jan Paweł II zależy przyszłość każdego człowieka, społeczeństwa, państwa, etc.

  Chrystus Pan zapewnił, że ani iota, ani kreseczka nie zmieni się w prawie. I jako Słowo Wcielone przyszedł na świat, aby potwierdzić słuszność prawa Bożego, które Bóg przekazał Mojżeszowi. W kazaniach na górze i równinie Pan Jezus przez swoje nauczanie wysubtelnił przykazania. Ukazał błogosławieństwa dla wszystkich, którzy należycie wypełniają prawo będące narzędziem pokoju, miłosierdzia, miłości i sprawiedliwości.

  Naród liturgiczny zawsze stoi na trzech filarach czyli kulcie Boga Króla, etosie Boga i prawu Boga. Jak uczy Benedykt XVI usunięcie choć jednego z tych elementów z architektury narodu ochrzczonego żyjącego na chwałę Trójcy Świętej powoduje upadek Królestwa Bożego na ziemi i sekularyzację chrześcijan i ostatecznie zniszczenie narodu liturgicznego pogrążonego w błędach i chaosie.

  Jezus rzucił ogień na ziemię i my ten ogień musimy jako katolicy ponieść na cały świat. W Europie, gdzie działa cicha i jawna apostazja każda iskra wiary może ten proces powstrzymać.

  Nie kojarzę Iskry z osobą, lecz z ogniem prawdy, która musi przeniknąć pogrążone w utopii i grzechach umysły mieszkańców Starego Kontynentu i świata. Ogień Ducha Świętego ma moc przemiany zdeprawowanych sumień i przewrotnych oraz złodziejskich serc.

  Apokalipsa mówi bowiem, że będą walczyć z Barankiem ale Baranek ich pokona bo jest Królem królów i Panem panów oraz ci wszyscy (Polacy), którzy są wraz z Nim.

  Również Księga Rodzaju mówi, że potomstwo Niewiasty, która pocznie Nowego Adama - Jezusa Chrystusa - pokona potomstwo szatana.

  Nie ma chyba potrzeby mnożyć proroctw prywatnych, lecz trzeba się trzymać Biblii, w której wszystko zostało przepowiedziane. \

  DZIENNICZEK św. Faustyny, zwłaszcza źle zinterpretowany, nie jest ponad Objawienie publiczne.

  Kto nie zna Biblii ten nie zna Chrystusa i wyrzeka się prawdy i jego mocy - św. Hieronim Doktor Kościoła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31