Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 1363 komentarze

BÓG HONOR OJCZYZNA drogą pojednania środowisk patriotycznych

jax - Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy powinności każdego człowieka. Obowiązek wobec duszy, obowiązek wobec prawdy i obowiązek wobec ojczyzny, harmonijnie tworzą fundament na którym powstaje bezpieczny ład społeczny Polski

Chrystus Król i bagienne stwory

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przegrywamy bitwę za bitwą bez świadomości, że nieustanie dajemy się wprowadzać w zasadzkę.

 

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem monarchii rozumianej w sposób znany czyli światowy.

Proces uznania Chrystusa za Króla i Pana narodu polskiego w zasadzie dopiero się zaczął.Nie można powiedzieć , że uczyniona (co prawda w sposób uroczysty) deklaracja w jakikolwiek sposób zagwarantowała czy zabezpieczyła boskie prawa naturalne na ziemi polskiej. Przeciwnik pragnął wyciszyć szlachetne dążenie wielu Polaków uciekając do przodu i długo oczekiwany akt intronizacji w zasadzie cudem został przeprowadzony.

      Angażujemy się w rozmaite batalie i nie odnosimy sukcesu , nasz aktywizm w łatwy sposób można obrócić przeciwko nam. Co gorsza nasz pęd do działania lub choćby gadania czy pisania obraca się błyskawicznie przeciwko potencjalnym sojusznikom. Z zaciekłością zwalczamy siebie wzajemnie, ale nie mamy większej świadomości , że to wszystko dzieje się na nasze własne życzenie.

Przeciwnik jest jeden , doskonale zły, zajadły , niewiarygodnie inteligentny, bezwzględny , zdeterminowany i nie mamy z nim szansy w bezpośrednim starciu na jakimkolwiek polu. To bez znaczenia jak jesteśmy wyspecjalizowani, wykształceni i wyszkoleni. Siły przeciwnika przewyższają nas wszystkimi zasobami.

Kłopot w tym że rozwalają nas zawsze na swoim terenie i sami ten teren kreują , znają mapy i zasoby bo to ich dzieło. Gdzie się pojawią tworzą środowisko , które bez zastanowienia można nazwać bagnistym. W ten sposób powstają bagniste ,szkoły i uczelnie wyższe, bagniste sądy i urzędy , bagniste sejm i senat , bagnisko korporacyjne, a każdy kto im się oddaje to prędzej czy później staje się rodzajem stwora bagiennego broniącego swego wycinka bagienka. Z tymi sługami bagiennymi musimy się spierać w ich bagnistym szlamie zanurzeni pod brodę w cuchnącej mazi. Przecież w takich warunkach ledwie daje się złapać haust powietrza, a o jakiejś realnej walce nie ma w ogóle mowy.

Jezus mówi o zwyciężaniu dobrem, nie o walce w szambie ale właśnie o zwyciężaniu. Mówi o rezygnacji z bezpośredniej konfrontacji ale i o zwyciężaniu.

Czy można coś w tej sytuacji zrobić ?

Zdecydowanie trzeba wykazać się zaufaniem i walkę z szambem pozostawić bagiennym stworom , które same muszą doprowadzić do powszechnej konfrontacji między sobą.

Lepiej jest budować enklawy ponad smrodliwą , rzeczywistością. Można oczywiście próbować wspierać istniejące inicjatywy , które są ponad tym co się dziej do koła. Są pewne środowiska, które mają zdolność spoglądania z wysokiej perspektywy widząc i opisując sytuację aktualną , i przyszłe kierunki ku którym zmierzają złowrogie formacje.

Nie można liczyć na pokój bo to nie jest ani w planie ludzkim ani boskim więc nie jest możliwe. Dobro i zło nie mogą się zjednoczyć. Dopiero uznanie tego faktu pozwala na poważniejsze podejście do zasady samostanowienia na „suchym” gruncie.

Czy różnorodność enklaw , jest problemem ? Zdecydowanie nie gdy w większości uznają Chrystusa za swego Pana i Króla. Tu przewodnictwo Najwyższego pozwoli doprowadzić do porozumienia i mowy w jednym języku. Niewielkie ogniska mogą się porozumiewać na płaszczyznach zgodnych co do zasad uniwersalnych i wypracować uniwersalny bezpieczny porządek społeczny.

Nie da się tego wypracować na gruncie polityki, sądownictwa czy mediów. Aktywizm też się nie na wiele zda bo dobre czyny, wyjdą z potrzeby czynienia dobra (gorący) albo z potrzeby przeciwstawiania się złu ( zimni). Uczynki wyrachowane , skalkulowane na efekt polityczny , pozorowane tylko wciągną nas w głębsze błoto.

Tu na Neonie nie ma praktycznie osób obojętnych są enklawy oraz ich samotne działania.

Nasze elitarne enklawy, są samotne w skali makro ale już w sferze mikro okazują się oddziaływać szeroko na swoje środowiska. A nawet jeśli nie szeroko to z mocą , z siłą oraz intensywnością. Można by powiedzieć , że to są świry ale na tle oszalałego świata to raczej są rozsypane elementy rozbitego lustra rzeczywistości. Ich odmienność wynika tylko z tego , że dzisiaj odbijają się w nich obrazy otoczenia przy, którym się (nie)przypadkowo znalazły. To oczywiste również , że choć pochodzą z jednej tafli to do siebie tak od razu nie pasują bo ich miejsca na płaszczyźnie prawdy są różne. Jednemu łatwiej odnaleźć się tu, a innemu w innym środowisku. Ostatecznie pogodzi nas wszystkich poszukiwanie i umiłowanie prawdy. Najpierw jednak trzeba ustalić , że rozpoznamy się po świadomości , iż prawda istnieje i jest możliwe jej poznanie.

 

 

Coś o Polsce i Królowaniu Chrystusa.

https://www.youtube.com/watch?v=4fR7y9_2h_I

KOMENTARZE

 • Krol jest nagi
  Zapomnial pan dodac, zetaplamy sie w zydo-chrzescijanskim bagnie. Tak cuchnacym ze az wykreca. Ale jako turbo-katole tego nie dostrzegacie
 • Autor
  //Przeciwnik pragnął wyciszyć szlachetne dążenie wielu Polaków uciekając do przodu i długo oczekiwany akt intronizacji w zasadzie cudem został przeprowadzony.//

  Tak to właśnie jest. Nikt nie może powiedzieć oto tu jest albo oto tam...

  Artykuł podoba mi się, film także.

  //Nasze elitarne enklawy, są samotne w skali makro ale już w sferze mikro okazują się oddziaływać szeroko na swoje środowiska. A nawet jeśli nie szeroko to z mocą , z siłą oraz intensywnością. Można by powiedzieć , że to są świry ale na tle oszalałego świata to raczej są rozsypane elementy rozbitego lustra rzeczywistości.//

  Tak właśnie jest. Najpierw się wyróżnia, potem tak jak chcemy by nazywać jedną nazwą - enklawy - tak i jeden sens... każda sama i wspólnie może znaleźć.
  Żeby Słowo było Wolne słowa takie muszą być.

  Pozdrawiam.
 • @goat 17:41:21
  //Zapomnial pan dodac, zetaplamy sie w zydo-chrzescijanskim bagnie. //

  Ty powiedziałeś.

  // Tak cuchnacym ze az wykreca. Ale jako turbo-katole tego nie dostrzegacie//

  19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
  Bądź więc gorliwy i nawróć się!
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1091&slowa=wszystkich

  9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. 10 Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1087&slowa=wszystkich

  1 Dlatego jest konieczne, abyśmy z jak największą pilnością zwracali uwagę na to, cośmy słyszeli, abyśmy przypadkiem nie zeszli na bezdroża. 2 Jeśli bowiem objawiona przez aniołów1 mowa była mocna, a wszelkie przekroczenie i nieposłuszeństwo otrzymało słuszną zapłatę, 3 jakże my unikniemy [kary], jeśli nie będziemy się troszczyć o tak wielkie zbawienie? Było ono głoszone na początku przez Pana2, a umocnione u nas przez tych, którzy je słyszeli. 4 Bóg zaś uwierzytelnił je cudami, znakami przedziwnymi, różnorakimi mocami i udzielaniem Ducha Świętego według swej woli.

  Chrystus głową królestwa mesjańskiego

  5 Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy. 6 Ktoś to na pewnym miejscu stwierdził uroczyście, mówiąc3:
  Czym jest człowiek, że pamiętasz o nim,
  albo syn człowieczy, że się troszczysz o niego;
  7 mało co mniejszym uczyniłeś go od aniołów,
  chwałą i czcią go uwieńczyłeś.
  8 Wszystko poddałeś pod jego stopy.
  Ponieważ zaś poddał Mu wszystko, nic nie zostawił nie poddanego Jemu. Teraz wszakże nie widzimy jeszcze, aby wszystko było Mu poddane. 9 Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci. 10 Przystało bowiem Temu, dla którego wszystko i przez którego wszystko, który wielu synów do chwały doprowadza, aby przewodnika ich zbawienia udoskonalił przez cierpienie4. 11 Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, z jednego [są] wszyscy. Z tej to przyczyny nie wstydzi się nazwać ich braćmi swymi, mówiąc:
  12 Oznajmię imię Twoje braciom moim,
  pośrodku zgromadzenia będę Cię wychwalał5.
  13 I znowu:
  Ufność w Nim pokładać będę.
  I znowu:
  Oto Ja i dzieci moje, które Mi dał Bóg6.
  14 Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła7, 15 i aby uwolnić tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli8. 16 Zaiste bowiem nie aniołów przygarnia, ale przygarnia potomstwo Abrahamowe9. 17 Dlatego musiał się upodobnić pod każdym względem do braci, aby stał się miłosiernym i wiernym arcykapłanem wobec Boga dla przebłagania za grzechy ludu. 18 W czym bowiem sam cierpiał będąc doświadczany, w tym może przyjść z pomocą tym, którzy są poddani próbom.
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=366&slowa=wszystkich

  20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy6 spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni7, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy8, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. 24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. 25 Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy9. 26 Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. 27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. 28 A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=300&slowa=kr%F3lowanie

  http://biblia.deon.pl/szukaj.php?od=540&slowa=wszystkich
  http://biblia.deon.pl/szukaj.php?od=560&slowa=wszystkich
  http://biblia.deon.pl/szukaj.php?od=580&slowa=wszystkich

  Pozdrawiam.
 • @goat 17:41:21
  Koziołkom to chyba nic nie pasuje ale ten odorek wydzielają raczej nie fiołkowy.
  Co do problemów kościoła to znamy je doskonale i wiemy , że ich zapowiedzią był Judasz.
  Judaizm nie uznaje ani chrześcijaństwa ani Chrystusa nie ma możliwości stworzenia tzw. judeo-chrześciajństwa.
  Judasze w kościele próbują stworzyć taką hybrydę ale tego absurdu nie przyjmuje nikt poza zaciekłymi przeciwnikom kościoła. Argument na ich młyn i tyle .

  Proszę zapoznać się z tym materiałem
  https://www.youtube.com/watch?v=hV-otnYHcoQ

  Ważne pytanie: Kto jest żydem ?
  https://www.youtube.com/watch?v=0otQF5KTeU4

  Zaletą hodowli koziołka jest to , że wszystko zeżre , łyka wszystko służąc swym panom. Kozie mleko ku urodzie , ser dla zdrowia , skóra ogrzewała świętego Jana. A koziołek jak koziołek fika bryka , szkodzi jak może. Takie kozie życie.
 • @Franek Ganek 17:44:31
  Dziękuję za dobre słowo
  Te sprawy są proste i w gruncie rzeczy dosyć oczywiste . Wystarczy przenieść się nieco ponad powierzchnię błota . Czasem każdemu udaje się nad ten poziom wynieś ale nie każdy chce się od tego trzymać z daleka. Emocje związane z obrzucaniem się błotem chyba bywają zbyt dużą pokusą.

  Prawda nas wyzwoli... uniesie i oczyści

  Pozdrawiam
  j.
 • 1* ............Żydo-chrześcijańska intronizacja – czy już nie pora na opamiętanie?
  .
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/20/zydo-chrzescijanska-intronizacja-czy-juz-nie-pora-na-opamietanie/
 • @jax 18:55:38
  Pierwszy film przesłuchałem, w dużej części ;-)
  No to... judeo - chrześcijaństwo... Naprawdę chce ktoś takie coś zmajstrować? :-)
  Ja "żydem" w biblijnym znaczeniu się posługuję. Nie widzę nic złego w nazwaniu mnie a tym bardziej identyfikowaniu się ze mną jako żydo - chrześcijaninem. A, że wszyscy taplamy się w jednym bagnie to odbieram jako metaforę taką, tylko... :-) Nie ma potrzeby tak od razu z tym koziołkiem, tak porównywać. Kolega tak pyta... Może...?

  Uważam, że żydo - chrześcijaństwo to nazwa dobra dla żydów w każdym pojęciu. Pan Jezus Chrystus przyszedł do żydów, na judaizmie opiera Swoje Nauczanie. Dlatego o tym wspomina tak jak napisano w kilku miejscach w Piśmie Świętym - Nowym Przymierzu - bo Pismo uświęca Wieczna Ofiara i Łaska Pana - Jezus Chrystus. Tak wspomina bo nie narzuca się nie - żydom. Pan - Bóg daje swojego Syna jako ofiarę dla żydów i dla wszystkich ludzi.


  Emocje... są pociągające. Trzeba ich słuchać ale nie im podlegać.

  Pozdrawiam.
 • @Rzeczpospolita 20:12:09
  "1* ............Żydo-chrześcijańska intronizacja – czy już nie pora na opamiętanie?"
  O! Jakoś tak... :-) Tak można nazwać żydo - chrześcijańską Intronizację Pana Jezusa Chrystusa.
  Dobre pytanie.

  Czemu "1*"? Bo hm... mhm - Nie bede gadać!
  Co to miejsce na reklamen? ;-)

  Pozdrawiam.
 • @Franek Ganek 20:27:19
  Proszę się nie irytować ocenami negatywnymi gdyż nie przykładam do tego najmniejszej uwagi .
  Chociaż przyznam , że niskie oceny jakie dostaję od kilku znaczących tu na neonie aktywistów są dla mnie wskaźnikiem dobrego tekstu.
  Koziołek bawi się z upodobaniem w trolowaniem treści o zabarwieniu chrześcijańskim szczególnie katolickim więc nie ma sensu by rozczulać się zbytnio nad jego skórką. Tym bardziej , że jak sądzę jest ledwie fantomem , kolejną bezpieczną przykrywką dla innej znanej tu postaci. Blogera doświadczonego w stosowaniu takich wykrętów.

  Co do żydów to staram się nie dotykać tego tematu. Nie chodzi mi o poprawność polityczną ale o fakt katastrofy jaka dopiero ich spotka. Nawet dzisiejszym zapiekłym wrogom nie będzie chciało przejść przez gardło słowo satysfakcji wobec tego co żydom spadnie na głowę. Po ludzku nas to przerośnie.

  Nie oznacza to , że poznanie prawdy o relacjach polsko żydowskich wykracza poza obszar moich zainteresowań.

  Prawda nas wyzwoli … pod farbą się nie kryje.
 • @Rzeczpospolita 20:12:09
  Kto nie słucha Ojca , Matki ten słucha psiej skóry .

  Prawda nas wyzwoli ...od wyrodnych nas zachowa
 • Chrystus Król jest Panem Wieków - początku i końca
  Chrystusowa zapowiedź końca "naszego" świata

  Zapowiedź zburzenia Jerozolimy i końca świata  Ewangelia wg. św. Mateusza, Mat. 24, 1-36≤ tłum. Jakub Wujek SJ, język uwspółcześniony. ks. Władysław Lohn, SJ  1. A wyszedłszy Jezus ze świątyni, szedł. I przystąpili uczniowie jego, aby mu ukazać budynki świątyni. 2. On zaś odpowiadając rzekł im: Widzicie to wszystko? Zaprawdę powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony. 3. A gdy on sie­dział na górze Oliwnej, przystą­pili do niego osobno uczniowie, mówiąc: Powiedz nam kiedy to będzie, i co za znak twojego przyj­ścia i końca świata? 4. A odpowia­dając Jezus, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. 5. Albo­wiem wielu przyjdzie w imię moje, mówiąc: Jam jest Chrystus i wielu zwiodą. 6. Usłyszycie bowiem o wojnach i wieści o wojnach. Ba­czcie, żebyście się nie trwożyli; bo się to musi stać, ale jeszcze nie jest koniec.

  7. Albowiem pow­stanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, i będą mory i głody i trzęsienia ziemi po miejscach. 8. Ale to wszy­stko są początki boleści. 9. Wtedy podadzą was w udręczenie i będą was zabijać, i będziecie nienawi­dzeni przez wszystkie narody dla imienia mego.

  10. A wtedy wielu się zgorszy i będą się wzajemnie wydawać, i jedni drugich niena­widzić. 11. powstanie wielu fał­szywych proroków i zwiodą wielu. 12. A iż się rozmnoży nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13. Kto zaś wytrwa aż do końca, ten będzie zbawiony. 14. I będzie przepowia­dana ta ewangelia królestwa po całej ziemi, na świadectwo wszy­stkim narodom; a wtedy przyj­dzie koniec. 15. Gdy więc ujrzycie brzydotę spustoszenia, która jest opowiedziana przez Daniela pro­roka, zalegającą miejsce święte, kto czyta niech rozumie.

  16. Wtedy ci, którzy są w Judei, niech ucie­kają na góry; 17. a kto na dachu niech nie zstępuje, aby co wziąć z domu swego; 18. a kto na roli, niech się nie wraca wziąć sukni swojej. 19. Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20. A módlcie się, aby ucieczka wasza nie była w zimie, albo w szabat. 21. Albowiem naonczas będzie wiel­ki ucisk, jakiego nie było od po­czątku świata aż dotąd, ani nie będzie. 22. I gdyby owe dni nie były skrócone, nie byłoby zacho­wane żadne ciało; ale dla wybra­nych będą skrócone dni owe.

  23. Wtedy jeśliby wam kto rzekł : Oto tu jest Chrystus, albo tam, nie wierzcie. 24. Albowiem pow­staną fałszywi chrystusowie i fał­szywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i dziwy, tak żeby w błąd byli wprowadzeni (jeśli być może) nawet wybrani. 25. Oto wam prze­powiedziałem. 26. Jeśliby więc wam rzekli: Oto jest na pustyni, nie wychodźcie; oto wewnątrz gma­chu, nie wierzcie.

  27. Albowiem ja­ko błyskawica wychodzi od wscho­du słońca i ukazuje się aż na za­chodzie, tak będzie i przyjście Syna Człowieczego. 28. Gdziekol­wiek by było ciało, tam się zgro­madzą i orły.  KONIEC ŚWIATA

  29. A natychmiast po utrapieniu owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da światłości swojej, a gwiazdy będą spadać z nieba i moce niebieskie poruszone będą. 30. A naonczas ukaże się znak Syna Człowieczego na niebie, i wtedy będą narzekać wszystkie pokolenia ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach niebieskich z mocą wiel­ką i majestatem. 3l. I pośle aniołów swoich z trąbą i głosem wielkim, i zgromadzą wybranych jego ze czterech wiatrów, od szczytów niebios aż do krańców ich.

  32. A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa. Gdy już gałąź jego staje się miękką i liście wypusz­cza, wiecie, że blisko jest lato. 33. Tak też i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, w drzwiach. 34 Zaprawdę powia­dam wam, iż nie przeminie to po­kolenie, ażby się stało to wszy­stko. 35. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. 36. Lecz o owym dniu i godzinie nikt nie wie, ani aniołowie nie­biescy, tylko sam Ojciec.

  ------------------------

  [Proroctwa spełniają się - wielokrotnie. Ohyda spustoszenia, o której mówi Chrystus cytując na początek Daniela, , spełniła się za Daniela, potem za Antiocha IV Epifanesa,[ zm. 164 przed Chr.], za Tytusa, Nerona, [----], Hitlera/Lenina/Stalina, Unii Europejskiej. Nie bójmy się, Chrystus na Koniec przyjdzie, sądzić żywych i umarłych. MD]
 • @Janusz Górzyński 21:45:43
  Święte słowa nic dodać nic ująć

  Prawda nas wyzwoli … Święta Prawda

  Pozdrawiam
  j.
 • Autor@ Ale głupie zdanie !!! KORYGUJĘ BŁĘDY !!!
  Autor tekstu napisał;
  "Jestem zdecydowanym przeciwnikiem monarchii rozumianej w sposób znany czyli światowy.

  Niestety Pan nie ma pojęcia o czym pisze i nic Pan nie wie o monarchii. Śmiało możemy powiedzieć, że nie ma monarchii światowych, ale zawsze są religijne, choć są cywilne.
  Monarcha katolicki zawsze był uważany za obrońcę Kościoła, opiekuna narodu liturgicznego i świeckiego ewangelizatora, który nad sobą miał Króla królów i Pana panów w osobie papieża i w Kościele niewidzialnym - Jezusa Chrystusa Króla królów i Pana panów - Władcę Wszechświata. Katolicki monarcha był zawsze namaszczany olejami tak samo jak biskup i był grzebany w stroju biskupim.
  W Europie w monarchiach protestanckich, to królowie są zwierzchnikami kościołów protestanckich.
  W monarchiach mahometańskich władca jest również strażnikiem religii i prawa religijnego, szariatu, swe panowanie wywodzi z tradycji koranicznej, z siry, z chadisów, etc.

  Musi się Pan trochę poduczyć. Polecam strony prof. Jacka Bartyzela.

  Teraz natomiast polecam niniejsze wykłady, które Panu wyjaśnią, że akty koronacyjne monarchów w Polsce zawsze miały związek z Chrystusem Królem. Polska na mocy Dagome iudex Mieszka I została oddana na własność Księciu Apostołów św. Piotrowi.

  Ogólnopolskie sympozjum nt. NIEPODLEGŁA POLSKA KRÓLESTWEM CHRYSTUSA I sesja
  https://www.youtube.com/watch?v=VFEkCHHyaoA


  Koronacja drogi Panie była sakramentem !!!

  Króla zawsze wybiera Bóg według swego uznania !!!

  Król katolicki jest strażnikiem prawa Bożego !!!

  "Monarchia światowa" to piekło, królestwo Szatana!

  Polecam również poniższe wykłady;

  Ogólnopolskie sympozjum nt. NIEPODLEGŁA POLSKA KRÓLESTWEM CHRYSTUSA II sesja ks. prof. T. Guz
  https://www.youtube.com/watch?v=1ykl7P7kpmY
  Abp Andrzej Dzięga - Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
  https://www.youtube.com/watch?v=czJaAqgeMR4
  bardzo ważne ! Łagiewniki 18 XI 2018 r. (ks. prof. Marynarczyk - atak na rozum)
  https://www.youtube.com/watch?v=W80fqRhqaaI
  Mariusz Dzierżawski: Ci, którzy dopuszczają się zabijania dzieci, niszczą Polskę
  https://www.youtube.com/watch?v=lzVTjtQNSiI


  Dziś rządzą uzurpatorzy i bezbożnicy albo Judasze i obłudnicy.
  "Gdzie nie ma sprawiedliwości, tam też nie ma władzy" (Leon XIII)
  "Gdzie rządzą bezbożnicy tam też jęczy lud" (św. Tomasz z Akwinu)
  "Państwa, które nie kierują się sprawiedliwością to przemieniają się w bandy rozbójnicze" (św. Augustyn)

  WŁADCA KATOLICKI MUSI BYĆ PODOBNY DO CHRYSTUSA !

  Naród liturgiczny czyli ochrzczony i żyjący na chwałę Trójcy Świętej, zawsze stoi na trzech filarach; kulcie Boga Króla, etosie Boga i prawie Boga. Usunięcie, któregokolwiek z tych elementów z architektury Królestwa Bożego na ziemi prowadzi do sekularyzacji, entropii ludu Bożego i zniszczenia Królestwa. (Benedykt XVI )

  KRÓL KATOLICKI MA OBOWIĄZEK WALCZYĆ Z DIABŁEM !


  Władcy światowi natomiast służą diabłu, wprowadzają diabelskie prawa i szerzą diabelskie nauki, zaś państwa światowe przemieniają się w bandy rozbójnicze, albowiem sprawiedliwości nie znają.

  Deus et Caritas est
  Deus et Iustitia est
 • @Janusz Górzyński 22:50:53
  https://www.biblia.info.pl/cgi-bin/biblia-szukaj.cgi?slowo=przyszywa&tlumaczenie=bt&sas=***&Nw=tak&Ks=nt&zak=1-30000&st=i
 • @Franek Ganek 00:09:45
  To właśnie dotyczy judaizmu faryzeuszów, saduceuszów i herodian. Nie było już co łatać w świecie tych, którzy przestali wierzyć Mojżeszowi i nie chcieli słuchać Chrystusa Pana.
  Stąd był potrzebny cud destrukcyjny Jezusa, który spowodował definitywne uschnięcie figowca - symbolu Izraela.
  Odtąd judaizm rabinów, zwłaszcza po Akademii w Yavne rozpoczyna proces odbiblijnienia, ktory w wiekach IV i V owocuje powstaniem szatańskich talmudów.
  Jezus wypełnił natomiast wszystkie proroctwa mesjańskie i potwierdził, że jest Chrystusem i Synem Bożym. Ustanowił Kościół, w którym żyje lud liturgiczny, nowy naród wybrany - katolicy.
  Aby było jasne, to warto odróżniać mozaizm kojarzony przez teologów z judaizmem biblijnym, ktorego przeciwieństwem jest monolatryczny judaizm rabiniczny. Poza tym Biblia wymienia cztery religie żydowskie a więc mozaizm, judaizm faryzeuszów, chasydyzm i pogaństwo żydowskie.

  TALMUD CZYLI ODBIBLIJNIENIE I DEFORMACJA JUDAIZMU PRZEZ ŻYDÓW-ANTYCHRYSTÓW

  Transformacja judaizmu w judaizm rabiniczny. Odbiblijnienie judaizmu żydowskiego.
  https://www.youtube.com/watch?v=EQraBssKiJM
  Transformacja judaizmu biblijnego w talmudyczny. Cały wykład.
  https://www.youtube.com/watch?v=Z8GNy5euP_0
  Talmud czy Biblia - ks. prof. Michał Poradowski
  http://wsercupolska.org/przeczytaj/Ks.%20prof.%20Michal%20Poradowski%20Talmud%20czy%20Biblia.pdf

  Ks. prof. W. Chrostowski – Europa a chrześcijaństwo w perspektywie biblijnej
  https://www.youtube.com/watch?v=rM45vqiZNWA
  Ks. prof. W. Chrostowski - Żydzi zawsze zwalczali chrześcijaństwo
  https://www.youtube.com/watch?v=hV-otnYHcoQ
  Ks. prof. W. Chrostowski – Nawracanie żydów na katolicyzm
  https://www.youtube.com/watch?v=Ew6l17Mw8Gs


  DO TEGO SZMELCU NIE MOŻNA ŻADNEJ ŁATY PRZYSZYĆ !!!

  Ew. Mateusza

  Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania, gdyż łata obrywa ubranie, i gorsze robi się przedarcie.

  (Ew. Mateusza 9:16, Biblia Tysiąclecia)
  Ew. Marka

  Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze /część/ ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie.

  (Ew. Marka 2:21, Biblia Tysiąclecia)
  Ew. Łukasza

  Opowiedział im też przypowieść: Nikt nie przyszywa do starego ubrania jako łaty tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze, i łata z nowego nie nada się do starego.

  (Ew. Łukasza 5:36, Biblia Tysiąclecia)

  CHOĆ TEŻ TRZEBA PAMIĘTAĆ O ZASADZIE ŚW. AUGUSTYNA, ŻE NOWY TESTAMENT ZAWIERA SIE W STARYM, A STARY TESTAMENT W NOWYM TESTAMENCIE ZNAJDUJE SWOJE WYJAŚNIENIE.
 • AUTOR@
  //Ostatecznie pogodzi nas wszystkich poszukiwanie i umiłowanie prawdy. Najpierw jednak trzeba ustalić , że rozpoznamy się po świadomości , iż prawda istnieje i jest możliwe jej poznanie.//

  Jezus Chrystus powiedział o sobie Ego sum Veritas co należy przetłumaczyć, że Ja jestem Prawdą.

  "Prawdziwa wojna dziejów toczy się po stronie Kościoła Bożego lub po stronie jego przeciwników" (św. Jan Bosko)

  Stąd nie ma innej walki niż ta, która jest toczona przeciwko parafiom przez królestwo szatana.

  Ulegamy jako naród siłom diabelskim wrogim Królestwu Bożemu czyli katolickiej Polsce, albowiem w niedzielnych i świątecznych Mszach św. uczestniczy ponad 40% ochrzczonych a do Eucharystii przystępuje coś ok. 18%. Zatem 81% Polaków żyje pod władzą diabła. Kto grzeszy jest dzieckiem diabła.

  W tym tkwi przyczyna nieładu i problemów komunikacyjnych, albowiem jak napisał Izajasz, to bezbożni nie zaznają pokoju.
  Pokój to też osoba, Osoba Chrystusa Księcia Pokoju. Bez życia eucharystycznego nikt nie będzie miał ani światła Ducha Świętego ani mocy koniecznej do walki, albowiem "kto nie będzie spożywał ciała i krwi mojej nie będzie miał życia w sobie".

  Polska bardziej od partyjniactwa potrzebuje głębokiej ewangelizacji.

  Program polityczny katolickiego Narodu Polskiego znajduje się w Ewangeliach, w Nauce Społecznej Kościoła i w całym Magisterium.

  BEZ BOGA ani do proga panowie Szlachta!!!

  Jedni drugim brzemiona noście !

  Królestwo Boże jest w was, gdy żyjecie w łasce uświęcającej i w relacjach uświęconych - pomiędzy wami. Dlatego trzeba praktykować cnoty i kulturę miłości bliźniego, aby zafunkcjonowały dzieła miłosierdzia i sprawiedliwości. Egoiści nie są zdolni do ofiary. Świętych stać tylko na ofiarne życie. Porządek każdej rodziny i każdej wspólnoty opiera się na chrystocentryzmie. Tam gdzie nie ma Boga musi panować szatan. Potwierdził to Pius XI w słowach: "Błądziłby zresztą bardzo ten, kto by odmawiał Chrystusowi Człowiekowi władzy nad jakimikolwiek sprawami doczesnymi, kiedy On od Ojca otrzymał nieograniczone prawo nad stworzeniem tak, iż wszystko poddane jest Jego woli".
  Read more: http://www.pch24.pl/jezus-chrystus-krol-wszechswiata,32283,i.html#ixzz5Xux85Uoy

  Pewien wysiłek dokonał już na początek ks. inf. Ireneusz Skubiś inicjując ruch EUROPA CHRISTI.

  Dlatego Polska musi Europie przynieść ewangeliczną jakość, albowiem na Manifeście z Ventotene niczego dobrego się nie zbuduje.

  Zarówno Koneczny jak i Jan Paweł II dali nam konkretne projekty uporządkowania spraw publicznych.

  Państwo Dekalogu - Koneczny
  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/mysl-narodowa/1730-feliks-koneczny-pastwo-a-dekalog
  https://www.teologiapolityczna.pl/pawel-skrzydlewski-koneczny-przeciwko-utopii-1
  Dekalog czyli 10 słów, od których zależy przyszłość człowieka, rodziny, narodu i państwa.
  http://www.centrumjp2.pl/wikijp2/index.php?title=Dekalog
  https://ekai.pl/dekalog-wolnosci-pielgrzymka-jana-pawla-ii-w-r/
  https://www.pch24.pl/o-tym--jak-ojciec-swiety-nakrzyczal-na-polakow,22544,i.html
  http://www.centrumjp2.pl/wikijp2/index.php?title=Przykazania
  http://jpdwa.blogspot.com/2011/05/i-przykazanie-nie-bedziesz-mia-bogow.html

  Bóg w swojej miłości dał człowiekowi kodeks postępowania – Dekalog, dziesięć przykazań. Jest on drogą do osiągnięcia życia wiecznego.

  2. Katechizm Kościoła Katolickiego uczy: „Dziesięć przykazań, będąc wyrazem podstawowych obowiązków człowieka względem Boga i względem bliźniego, objawia w swojej istotnej treści poważne zobowiązania. Są one zasadniczo niezmienne i obowiązują zawsze i wszędzie. Nikt nie może od nich dyspensować. Dziesięć przykazań wyrył Bóg w sercu człowieka” (KKK 2072).

  3. Klemens Aleksandryjski (150-215) jako pierwszy z ojców Kościoła na określenie dziesięciu przykazań użył słowa „dekalog”. Dekalog (z języka greckiego: deka = dziesięć, logos = słowo) to dziesięć słów; nazwa dziesięciu przykazań przekazanych przez Boga Mojżeszowi na górze Synaj (por. Wj 20,1-17; Pwt 5,3-21). Biblia używa jeszcze takich nazw jak: „świadectwo” (Wj 16,34), „tablice świadectwa” (Wj 31,18); „tablice przymierza” (Pwt 9,9). W Księdze Wyjścia czytamy, że te przykazania zostały spisane „palcem Bożym” (Wj 31,18) na dwóch kamiennych tablicach. Na pierwszej tablicy są przykazania dotyczące obowiązków wobec Boga, uznania Jego prawdziwości i jedyności. Druga tablica zawiera siedem następnych przykazań, określających normy współżycia społecznego, a więc cześć dla rodziców i relacje do innych ludzi.

  W Nowym Testamencie Chrystus potwierdził obowiązującą moc Dekalogu. Ukazał jednak głębszy jego sens, mieszcząc niejako wszystkie dziesięć przykazań w jednym ogólnym przykazaniu miłości. Młodzieńcowi, który Go pytał, co dobrego ma czynić, by otrzymać życie wieczne, powiedział: „Jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania” – nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę. W końcu Jezus streszcza te przykazania w sposób pozytywny: „miłuj swego bliźniego jak siebie samego” (Mt 19,16-19). W myśl nauki Chrystusa zachowywanie przykazań jest wynikiem miłości do Boga i do człowieka, jej wyrazem. Dlatego też zachowywanie przykazań wobec Boga przy równoczesnym zaniedbywaniu obowiązków względem bliźniego jest zaprzeczeniem miłości do Boga, który ukochał człowieka i nakazał go miłować.
  Dekalog jako objawione przez Boga prawo, które zarazem Bóg wyrył w sercu każdego człowieka w formie zasad prawa naturalnego i które człowiek może poznać za pomocą swojego rozumu, mówi o podstawowych, niezmiennych oraz obowiązujących zawsze i wszystkich ludzi powinnościach człowieka wobec Boga i bliźniego.


  „Od tych dziesięciu prostych słów – mówił Ojciec Święty Jan Paweł II w Koszalinie 1 czerwca 1991 r. – zależy przyszłość człowieka i społeczeństwa. Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata. Proszę was, rodacy, abyście nie pozwolili rozbić tego naczynia, które zawiera Bożą prawdę i Boże prawo! Proszę, abyście nie pozwolili go zniszczyć. Abyście sklejali je z powrotem, jeśli pękło”.
  Czy jestem świadom, że przykazania są wyrazem ojcowskiej troski Boga o mnie, o bliźnich? Jak wyrażam Bogu wdzięczność za ten dar?


  Moje dziecko! Za grzechy i zbrodnie popełnione przez ludzkość na całym świecie ześle Pan Bóg straszną karę. Sprawiedliwość Boża nie może znieść dłużej tych występków. Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeśli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić intronizację (…) we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy nie powstaną. Zapamiętaj to sobie, dziecko moje, zginą i już nigdy nie powstaną!!! (…) Pamiętaj, dziecko, by sprawa tak bardzo ważna nie była przeoczona i nie poszła w zapomnienie. (…) Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona.
  Opis: lipiec 1938.
  Źródło: Biuro Postulacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny „Posłannictwo Rozalii”

  Jeśli Polska chce ocalić siebie, musi uznać Jezusa swym Królem w całym tego słowa znaczeniu poprzez Akt Intronizacji. Ma być on dokonany przez cały Naród, a w szczególności przez władze państwowe i kościelne, które w imieniu Narodu mają wspólnie dokonać w sposób uroczysty tego Aktu. W następstwie za przykładem Polski pójdą inne narody i także one dokonają Aktu Intronizacji Jezusa na swego Króla. Wszystkie narody, które nie uznają Jezusa swym Królem, zginą.
  Opis: wizja z 1937.
  Źródło: Biuro Postulacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny „Posłannictwo Rozalii”

  Jest jednak ratunek dla Polski, jeśli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności poprzez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów, a całkowitym zwrotem do Boga (…). Tylko we Mnie jest ratunek dla Polski.
  Opis: wizja z końca lutego 1939.
  Źródło: Biuro Postulacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny „Posłannictwo Rozalii”

  AŻ DZIW, ŻE KOD-ZIARZE PARADUJĄ PO POLSCE W KOSZULKACH KONSTYTUCJA A KATOLICY, KTÓRYCH JEST WIĘKSZOŚĆ NIE CHODZĄ W KOSZULKACH DEKALOG !!!

  CZYŻBY DIABEŁ MIAŁ LEPSZY MARKETING NIŻ KATOLICY PROPAGANDĘ WIARY ?

  KATOLICY VIVA CHRISTO REY !!!
 • @Franek Ganek "Wygnani Słowianie - Grupa A-Bra/h/m i Grupa Rusa. "
  .  https://ligaswiata.blogspot.com/2016/03/wygnani-sowianie-grupa-brahm-i-grupa.html#!/2016/03/wygnani-sowianie-grupa-brahm-i-grupa.html
  .
 • @goat, "Słowiańszczyzna a niewolnictwo – brednie katolickiego propagandysty Karonia…"
  .


  https://opolczykpl.wordpress.com/2018/11/19/slowianszczyzna-a-niewolnictwo-brednie-katolickiego-propagandysty-karonia/

  .
 • @goat SŁAWA ,CHWAŁA i było pozdrowieniem ? Tutaj podaję wam i nam szukającym prawdy linki do map które są atlasami,
  .  http://gei-digital.gei.de/viewer/fullscreen/PPN689479840/18/


  Historical Map of Europe and the East Roman Empire 533-600
  http://www.emersonkent.com/map_archive/europe_east_roman_533.htm  .
 • @Franek Ganek Nowe prawo wodne wchodzi 01.01.2019 ROZMOWA Z A. KUDLIŃSKIM ŚWIADOMOŚĆ POLAKÓW I ROLNIKÓW
  .


  https://miziaforum.wordpress.com/2018/11/21/nowe-prawo-wodne-wchodzi-01-01-2019-rozmowa-z-a-kudlinskim-swiadomosc-polakow-i-rolnikow/  .
 • " Lepiej jest budować enklawy ponad smrodliwą , rzeczywistością."
  Oczywiście, nie należy się babrać udziałem w tych satanistycznych gierkach, podszeptach, bo nie ulega wątpliwości, że wszelkie jakieś dyskusje, utrudniania, wymówki, i inne głupie gadania pochodzą od szatana który poprzez swoich ludzi którzy mu służą, bruździ w tym naszym dążeniu do pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa, czyli pełnego przyjęcia Prawa Bożego.

  P.S. Rozmawiałem przedwczoraj z takim jednym wydawało się normalnym mężczyzną, który udowadniał mi że w tzw przestrzeni publicznej wszystko powinno być neutralne, czyli także wolne od znaków naszej Wiary (np Krzyży, obrazów świętych itd).
  Na Zachodzie od wielu już dziesiątek lat walczyli o ta neutralność i wycięli w pień wszelkie te tzw znaki Wiary, łącznie z kościołami katolickimi.
  Jak już dzisiaj wiemy, w to opuszczone puste miejsce, właśnie wchodzi Islam i dochodzi np do takich sytuacji, że np rodzina spacerująca ulicą z lodami, zostaje pobita przez muzułmanów, bo wg nich "bezczelnie żrą" w czasie ramadanu.
  Wystraszona policja nie reaguje, bo Islam to nie jest Religia RK, gdzie naucza się "miłuj bliźniego, jak siebie samego". Wystraszony policjant wie, że ma rodzinę i nie chce jej zastać z poderżniętymi gardłami.

  Więc wszelkiej maści słudzy szatana, za swój wybór, niestety, kiedyś przyjdzie wam ciężko zapłacić. I oby było to tu na Ziemi, bo TAM ta "zapłata" (jak wiemy z przekazów) jest o wiele, wiele, wiele, wiele, wiele,,, itd bardziej ciężka.
  A przekazów jest bardzo wiele, więc we własnym interesie szukajcie
 • Krol jest nagi
  Hahaha ubawilem sie. Z koziolkim to jest tak ze samiec wielu zwierzatek posiadajacych kopytka, raciczki to koziol. Ponadto w zydo-chrzesijanskiej wierze symbolizuje niejakiego ksiecia ciemnosci. I tu jest jakby niescislosc,bo Lucyfer to ten ktory przyniosl swiatlo. Wiec jak on moze byc ksieciem ciemnosci? Odnosnie waszego Joszue, to on was nigdy nie zjednoczy, bo nigdy w historii was nie zjednoczyl jako Polakow. Tam gdzie pojawial sie KK i wasz Kryst zaraz zaczynalo sie wszystko walic. Zjednoczyc nas Polakow tylko moze powrot do rodzimowierstwa. Trzeba odrzucic wszystkie nad jordanskie sciemy. Zastanawiam sie czy dla was turbo-katolikow piekniejszy jest wschod i zachod slonca nad Mazowszem, Pomorzem,Warmia, Mazurami, Slaskiem, Wielkopolska i Maloposka, czy piach pustyni nad Jordanem. Chyba to drugie , bo takto wychwalacie i zaciekle bronicie. Slawa, jak to brzmi rodzimowiercze pozdrowienie
 • @Jan Paweł 09:04:44
  Z szatanem nam wiernym, nie wolno dyskutować, bo on jest od nas o wiele bardziej inteligentny. Nasza siła to tylko wyłącznie schowanie się pod skrzydła Matki Boskiej. Innej rady na tego drania nie ma.
 • @goat 11:06:46
  Lucyfer niosący światło gdy został strącony z nieba to stał się Lucyperem czyli niosącym ciemność.

  Trzeba być idiotą, albo ignorantem historycznym, aby nie wiedzieć tego, że Chrystus Król i NMP Królowa Polski nieraz w dziejach naszej Ojczyzny łączyli Polaków i Polska katolicka gromiła swoich nieprzyjaciół, którzy stanowili wielokrotną przewagę liczebną. Ostatnim takim wielkim triumfem na polach bitewnych był Cud nad Wisłą. Ale wystarczy sobie przypomnieć jak bardzo pod sztandarami Jezusa i Maryi łączył Polaków św. Jan Paweł, który mocą Ducha Świętego i Słowa Bożego rozgromił sowiecki komunizm.

  Polska pod sztandarem Chrystusa Króla i NMP Hetmanki Narodu Polskiego jest nie do pokonania !!!
 • @goat 11:06:46
  "Zjednoczyc nas Polakow tylko moze powrot do rodzimowierstwa." - rozumiem ,że wróciłeś i właśnie jedoczysz.
  "Chyba to drugie , bo takto wychwalacie i zaciekle bronicie." - obrona jest reakcją na atak; jej zaciekłość świadczy o zaciekłości ataku. Gdyby bowiem obrona była bardziej zaciekła niż atak, to sama byłaby atakiem, a atak -obroną.
  Więc zamiast się śmiać, pomyśl i nie pieprz bez sensu.
  Slawa, jak zwracali się do ciebie dziadziuś z babcią (tuż po tym jak skończyli bić pokłony przed Światowidem).
 • @Janusz Górzyński 12:30:50
  Z Lucyferem to znowu dostosowaliscie historyjke do swoich potrzeb, z reszta conie to interesuje. Jak ktos chce to znajdzie geneze powstania tego tzw. Ksiecia ciemnosci. On jest takim samym ksieciem ciemnosci, jak Joszue krolem Polski, czy Miriam krolowa.
  W wojnie z bolszewikami ni dostrzegam sztandarow krystowierczych. Jest to obrona naszych ziem, przed zagarnieciem przez zydo- bolszewikow i tutaj nic do tego krystowierca. Nie potrzeba bylo tutaj Joszue do tego zeby zjednoczyc Polakow. Jp 2 obalil komunizm,kiedy i gdzie? Tak jak Walesa obalil. Zjednoczyl Polakow? Komuna ma sie w najlepsze, zmienila tylko garnitur, a my Polacy zremy sie jak zesmy sie sie zarli. I to sa te sztandary
 • @goat 13:58:55
  Napisałem sowiecki komunizm !!!

  Gdyby Polacy słuchali św. Jana Pawła II, to byle Bolek lub Juda nie robili by ich w konia. Dodajmy, że aż 80 % Polaków nie przyjmuje w niedzielę Eucharystii co oznacza, że większość żyje pod władzą diabła i nie ma życia w sobie i dlatego szerzy się lemingoza. A Pan jest tej lemingozy najlepszym przykładem.
 • @Janusz Górzyński 12:30:50
  Dlatego okupant (wydaje się, że ten co zawsze) tak zaciekle niszczy naszą Wiarę. On wie, że bez zniszczenia w Polakach Wiary, nie pokona ich a wręcz przeciwnie, poniesie straszną klęskę.
 • @goat 11:06:46
  //piekniejszy jest wschod i zachod slonca nad Mazowszem, Pomorzem,Warmia, Mazurami, Slaskiem, Wielkopolska i Maloposka, czy piach pustyni nad Jordanem.//

  Dla Ciebie jak jest?
  Ja uważam, że jest równie piękny tam gdzie to mieszkańcy, rodziny wspólnie mogą podziwiać przed i po radosnym dniu. Piękno jest okiem patrzącego.

  Książę ciemności bo w ciemności światło rządzi. Książę jest sługą Króla Światła dlatego nazywa się "niosącym światło" - Lucyferem.
  :-)
  Ty byś chciał targać taki ciężar? ;-)
  Bo jak chcesz posłużyć to dobrze.
  Pozdrawiam.
 • @Jan Paweł 15:14:57
  //tak zaciekle niszczy naszą Wiarę//
  Nie może bo Wiara to sprawa Naszej Intencji. Raczej może podbudować wzmocnić :-)
  Może walczyć zaciekle ale nie niszczyć.
 • @Mariusz G. 13:33:03
  Tak bili pokłony. A kto atakuje?
  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-usunal-swiatowida-ze-slezy-poganie-alarmuja-papieza-aa-TbEJ-tcvT-xhht.html
 • @Janusz Górzyński 14:08:35
  Czyli sugerujesz że 80% Polaków to półgłówki, bo nie praktykują "kanibalizmu"
 • @Janusz Górzyński 12:30:50
  Lucyfer
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6783
 • @Janusz Górzyński 22:50:53
  Dziękuję , że zechciał Pan poświęcić swój czas na wyjaśnienie swojego zdania . Proszę jednak wziąć pod uwagę, że piszę o własnym stanowisku,a nie mam zamiaru uchodzić w Pańskich oczach jako autorytet w sprawie ładu społecznego .
  Mogę w Pańskiej gorliwej wypowiedzi domyślać się nawet oczekiwania ku rozszerzeniu władzy królewskiej na sfery duchowe, religijne na równi z władzą rzymską lub w podległości jej . Ten opisany przez Pana kierunek protestancki jest z gruntu błędny . Podobnie jak schemat Islamski , który chce Pan widzieć również jako autorytatywny.

  Dziękuję za wskazanie ciekawych źródeł tym niemniej nie przekonał mnie Pan , a raczej utwierdził w moim przekonaniu.

  Przypominam też , że obowiązek walki z szatanem ciąży na Panu i na mnie i na każdym człowieku. Świadomość nie ma znaczenia w perspektywie toczącej się wojny z siłami zła.

  Władcy świata służą diabłu . Tak tu się zgadzam lecz skoro ten ktoś stanie się już tym wybranym królem to stanie się jednym z władców świata i zacznie tańczyć jak jemu otoczenie zagra.

  Proszę wziąć pod uwagę , że wszelka władza pochodzi od Boga nie tylko królewska. Jest też czasem dla narodu nagrodą lub karą , wypadkową świętości lub upodlenia narodu. Bywa inaczej , że król przemienia naród ale jak możemy sprawdzić nie ma ani jednego władcy doskonałego.

  Królowanie Chrystusa jest absolutnie najważniejsze ale TRON MUSI CZEKAĆ NIETKNIĘTY.
  Każda władza musi kłaniać się właśnie , a nawet tym bardziej przed pustym tronem by zachować czujność i pokorę.

  Już pomijam fakt , że sposoby dziedziczenia , wybierania czy nominowania pewnie nie są jeszcze Panu znane. Ponadto oczekiwanie na ziemskiego królika , który będzie uznany za męża opatrznościowego a po nim kolejny i jeszcze jeden i tak w nieskończoność.
  Watykan się przed tym nie uchronił a Polska zgniłą korupcją , konsumpcjonizmem , agenturą i konformizmem znajdzie wybawienie w króliku ?
  Pan raczy sobie kpić.

  Dla Pana szczególnie o najistotniejszym w historii królu. Historia lubi się powtarzać.

  https://youtu.be/FKUBLln3czU

  Prawda nas wyzwoli … króliki tego nie zrobią .

  Kłaniam się
  j.
 • @Jan Paweł 09:04:44
  Myślę , że nie doceniamy naszych rzeczywistych narzędzi walki robimy to zrywami ale skoro Jezus to powiedział i wszystkie proroctwa o tym mówią to czemu nas stać na to najczęściej w formie zrywu narodowego. Super! Tylko to jeszcze nie spowodowało zwycięstwa.
  Proszę zwrócić uwagę , że wszelkie proroctwa w ogromnym skrócie dzielimy na dwie lub trzy części.
  1. To proroctwa o czasach i wydarzeniach / kataklizmy , tragedie , konflikty/
  2. Prośby o modlitwę i pokutę
  3. Szczególne dzieła zapewniające ochronę i pomyślność.
  Skupiamy się na częściach 1 i 3 ale to co jest w centrum pomijamy. Jak mamy coś robić pomijając to co jest najważniejsze - zbrojownię do zwyciężania ?Silne skupienie na modlitwie , poście , pokucie jałmużnie i ubóstwie, współcierpieniu i krzyżu zdaje się nie istnieć .
  Wszystko to zastępujemy aktywizmem. Więc taplamy się w błocie sądząc , że to jest ok i że tak musimy walczyć ze złem. To się nigdy ale to nigdy w historii nie sprawdziło . Za to gdy jest potrzeba ochronić ludzi bożych wiernych i ufających to Bóg walczy okazując swoją potęgę. Wybiera słabych , starych i nielicznych by zniszczyć wszelkie potęgi tego świata.
  To co ? Możemy pokonać cały świat ? Bez problemu ale inaczej nie tak jak zawsze nie tak jak świat chce z nami tę batalię toczyć w bagnie.


  https://www.youtube.com/watch?v=w3rCMXngzm4

  Prawda nas wyzwoli … zrobi to na serio
 • @Janusz Górzyński 02:13:50
  Proszę mi wierzyć , że nie mam innego toku myślenia,
  I w większości zgadzam się z Pańskimi treściami lecz mam być może troszkę więcej współczucia dla ludzi.
  Cieszę się , że zapoznał się Pan z treściami proroctw i zechciał Pan ich pewne spektakularne fragmenty przytoczyć.
  Ale proszę zauważyć , że pominął Pan NAJWAŻNIESZE przesłanie skupiając się na tych najbardziej wyrazistych. To przecież jest pułapka na , którą bardzo łatwo się łapiemy wszyscy ze mną na czele , a pomijamy to co jest kluczowe.

  Przez to tracimy i faktycznie tak jest to co najistotniejsze. Przegapiamy z lekceważenia jak Naaman lecznicze wskazania. Jakiego rozwiązania szukamy i jakie jest nasze najczęściej zadawane pytanie ?

  CO ROBIĆ ?!

  Prawda nas wyzwoli ...w prostocie to uczyni
 • @jax 23:28:42
  //Mogę w Pańskiej gorliwej wypowiedzi domyślać się nawet oczekiwania ku rozszerzeniu władzy królewskiej na sfery duchowe, religijne na równi z władzą rzymską lub w podległości jej . Ten opisany przez Pana kierunek protestancki jest z gruntu błędny . Podobnie jak schemat Islamski , który chce Pan widzieć również jako autorytatywny. //

  Szanowny Panie
  W którym miejscu pochwalałem monarchie protestanckie lub innowiercze ? Napisałem, że nie ma monarchii światowych, lecz są religijne. Uważam, że nie ma lepszego ustroju niż monarchia katolicka, w której władzę sprawuje król-pomazaniec uważający się za porucznika Pana Boga.
  Monarchie protestanckie są heretyckie par exellance. Carat był schizmatycki a kalifaty innowiercze. Zatem są to królestwa błędowiercze, lecz na pewno religijne.


  //Władcy świata służą diabłu . Tak tu się zgadzam lecz skoro ten ktoś stanie się już tym wybranym królem to stanie się jednym z władców świata i zacznie tańczyć jak jemu otoczenie zagra.//

  Wszyscy władcy świata muszą być diabelscy, albowiem w teologii katolickiej świat jest kojarzony z diablem, który przez Apostołów był nazywany księciem tego świata.

  Jednak nie wszyscy władcy służą światu, bo są tacy co służą Królestwu Bożemu. Oto przykłady św. Jadwiga Król Polski, św. Kazimierz Jagiellończyk Król Polski, św. Salomea księżna halicka, św. Jadwiga Śląska, św. Kinga, bł. Jolenta, etc ??? Mieszko I, któremu Polska zawdzięcza Chrzest św. na pewno jest święty, choć nie został oficjalnie takim przez Kościół katolicki, dotąd, ogłoszony.
 • @jax 00:05:46
  //Myślę , że nie doceniamy naszych rzeczywistych narzędzi walki robimy to zrywami ale skoro Jezus to powiedział i wszystkie proroctwa o tym mówią to czemu nas stać na to najczęściej w formie zrywu narodowego. Super! Tylko to jeszcze nie spowodowało zwycięstwa.//

  Św. Tomasz z Akwinu wskazuje na trzy środki chroniące każdego katolika nawet w czasach Antychrysta, są nimi, Matka Chrystusa, Słowo Chrystusa, Męka Chrystusa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31