Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 1363 komentarze

BÓG HONOR OJCZYZNA drogą pojednania środowisk patriotycznych

jax - Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy powinności każdego człowieka. Obowiązek wobec duszy, obowiązek wobec prawdy i obowiązek wobec ojczyzny, harmonijnie tworzą fundament na którym powstaje bezpieczny ład społeczny Polski

Śmierdzi, gnije i krwawi rana III wojny światowej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polscy ŻOŁNIERZE IDĄ DO PIEKŁA, maszerują w równym szeregu, prowadzeni przez swych mądrych lewicowych, prawicowych, centrowych , ludowych czy liberalnych przywódców.

 

Każda partia popiera ataki na kraje nam obce, a  w istocie nie znane. Wiedzę o  złożonej sytuacji państw arabskich czerpiemy wyłącznie z nastawiających nas pro-wojennie mediów.  Doktryna pełzającej totalnej wojny ogólnoświatowej "sprawdza" się jak nigdy w dziejach ludzkości.  Czy jednak poparcie dla szatańskiego militarnego planu jest dla Polski i Europy zwyczajnie dobre ?  

 

Media hipnotyzują tłumy Polaków , że to słuszne , że zbawienne , że korzystne i niezbędne.

Krzyczą pokój , pokój światu gdy wybuchają kolejne zamieszki, gdy skuteczne  prowokacje agentur  podnoszą do walki naiwne społeczeństwa, gdy nadchodzi wreszcie „zbawienna wojna” o demokrację , i gdy pozostawiają kraje arabskie  z demokracją równą obozom koncentracyjnym.

 

 


 

 

Zawsze kończy się tak samo , nędza miliony zabitych , powody ataków nie tak oczywiste jak to się wmawiało na początku . Zawsze dewastacja , zawsze gorzej.  

 

Wojna to piekło , to klątwa ,  to hańba dla cywilizowanego świata, nie ma zbawiennych owoców tych wojen, które tyranię  jednostki zamieniają na dyktaturę Szariatu.

 

Nikt nie zastanawia się nad skutkami nikt nie widzi ,  że wojna przeciwko krajom arabskim niesie poważne konsekwencje dla Europy dramatycznie  przyspieszając proces demontażu tej naszej  upadającej cywilizacji.

  

PUSZKA PANDORY ...

 


 

 

„Wojny o demokrację”  stają się pretekstem do emigracji setek tysięcy arabów do  Europy,a szczodra dla islamu  Unia  jest bezpieczną , bezwolną   ziemią obiecaną dla  ludzi dotkniętych wojną , sfrustrowanych , skrzywdzonych i wygnanych biedą.

 

Tymczasem w Unii Europejskiej

 

Promocja Islamu w UE wydaje się nielogiczna , wobec wojny cywilizacji zachodniej ze światem islamskim jest  zupełnie absurdalna. Kto wymyślił taki szatański plan dla chrześcijańskiej Europy ?

 

 


 

 

Islam we Francji

 


 


 

Islam w Szwecji

 


 

 

Cywilizacja Islamsko – Chrześcijańska  ? 

 

Nie ma możliwości by radykalne odłamy monoteizmu zaakceptowały ten stan rzeczy. Wobec nieustannej europejskiej instytucjonalnej  walki  z wartościami chrześcijańskimi łatwo można ocenić  kto został tu uznany za byt zbędny

 Warto przemyśleć co niosą światu, a szczególnie Europie wojny toczone przez sojusz Amerykańsko-Izraelski.

Nie warto liczyć na przyszłośc tej "Parlamentarnej Europy" , ona już nie istnieje tylko jej propagatorzy jak wszyscy nosiciele każdej  szaleńczej  idei nie są  w stanie ocenić swego upodlenia , degeneracji , choroby i  ostatecznej klęski.  

 

 


 

KOMENTARZE

 • @jax
  Słuszne przestrogi.
 • Fakty i akty
  Kiedy NATO bombartowało Jugosławie to amerykańskie media zaczeły pokazywać urywki filmu o wywolaniu wojny przez rząd amerykański w celu unikniecia kompromitacji prezydenta USA.

  Co prawda wojna jest straszna i okrutna, szczególnie dla tych biedaków których bezpośrednio dotkneła, ale tak naprawde jest ona jednym z napędów cywilizacji ludzkiej. Gdyż wybucha z chciwosci, wybujałej ambicji i chęci dominacji. A to gorsza cecha natury ludzkiej.
  Pamiętajmy o tym iż, ci co je wywoluja teraz siedzą bezpiecznie po za linia frontu. Czasy wladców wojowników dawno już mineły.
 • ZDRUZGOTAŁA MNIE TA WIZJA ISLAMU
  Czy jesteś pewien, że jesteś obiektywny, uczciwy, pokazując takie filmy razem wzięte?

  To samo mówisz, co "szaleniec" Breivik... Od razu takie mi się nasunęło skojarzenie. Chyba otworzyłeś tym samym bardzo ważny wątek, od którego już nie uciekniemy, aż nie zostanie rozpatrzony aż do końca.

  PUSZKA PANDORY?
 • Okrucieństwa i przemoc
  przedstawione w zamieszczonych filmach mają tyle samo wspólnego z islamem, co ostatnia wojna w Iraku z chrześcijaństwem.

  Bardzo powszechnym błędem jest utożsamianie islamu ze zwyczajami i zachowaniami i najchętniej - zbrodniami pakistańczyków, arabów, indonezyjczyków i innych grup i narodów w których islam jest religią dominującą.

  Zapewniam, że islam byłby zagrożeniem dla chrześcijaństwa, tylko gdyby nasza religia była ludzkim wymysłem.
  Jednak czy wpuszczenie tysięcy imigrantów o odrębnej kulturze byłoby zagrożeniem dla pokoju w naszym kraju? Oczywiście! Tyle, że tym mniejszym - im lepszymi byliby oni muzułmanami...

  Jednak obraz inwazji imamów i mudżahedinów na chrześcijańską (czy wciąż?) Europę faktycznie zagraża naszej świętej wierze. Nie Kościołowi, nie religii, ale wierze - mojej i Twojej.
  Jak wszystko, co sprawia, że zapominamy o jej prawdziwym mordercy - grzechu: hipokryzji, egoizmowi, pysze, nieczystości, lenistwu...
 • @Asadow @jax
  No więc kto ma rację?
 • @Rebeliantka
  Dziękuję za słowo wsparcia. Może i pojawi się poważniejsza polemika ale sądzę że nie wielu pojmuje głębię oraz istotę problemu.
  Pozdrawiam
 • @Daro
  //Co prawda wojna jest straszna i okrutna, szczególnie dla tych biedaków których bezpośrednio dotkneła, ale tak naprawde jest ona jednym z napędów cywilizacji ludzkiej. Gdyż wybucha z chciwosci, wybujałej ambicji i chęci dominacji. A to gorsza cecha natury ludzkiej.//


  Nic nie mogę dodać do tego stwierdzenia – sama prawda.
 • @space
  //Czy jesteś pewien, że jesteś obiektywny, uczciwy, pokazując takie filmy razem wzięte? //

  Czy wiesz jaka religia jest obecnie na świecie najbardziej prześladowana, nie chodzi o „psoty” HGW zdejmującej krzyże , ale w mordy na ludziach i palenie świątyń ?  //To samo mówisz, co "szaleniec" Breivik... //

  Szaleniec z Norwegii wykonał swoją robotę dokładnie tak jak miał wykonać. Zapewnił Islamowi w tym kraju całkowitą nietykalność.

  // ZDRUZGOTAŁA MNIE TA WIZJA ISLAMU //
  Cukierkową i ładna wizja prawa i sprawiedliwości wg. innych cywilizacji zawsze jest dostępna w mediach. Wystarczy że włączysz telewizor.
  Telewizja nie pokaże z czym mamy do czynienia. Wyobrażasz sobie poparcie dla tych wojen gdy okazuje się że to co dzieje się po wyjściu naszych wojsk nie jest demokracją lecz samosądami uzasadnionymi szariatem. Tam działa prosty lud i prosty mechanizm i nie ma zmiłuj.
 • @jax
  //Co prawda wojna jest straszna i okrutna, szczególnie dla tych biedaków których bezpośrednio dotkneła, ale tak naprawde jest ona jednym z napędów cywilizacji ludzkiej. //

  Co, to ma znaczyć? Czy porządek logiczny nie powinien tu zostać odwrócony? Inaczej mamy do czynienia z prymitywną manipulacją! Uczciwie byłoby powiedzieć tak:

  Co prawda wojna BYWA motorem napędowym cywilizacji, ale przede wszystkim jest straszna, okrutna, powoduje ogromne cierpienia, w żaden sposób nie wynagrodzone zdobyczami techniki - wręcz przeciwnie (mogą zostać wynagrodzone tylko przez Boga samego - Pan Bóg kule nosi). Nawet z tym napędem nie jest uczciwie - ileż dobrego mogłoby się wydarzyć w cywilizacji, gdyby nie wojny?

  KTO MIECZA DOBYWA OD MIECZA GINIE.

  Nie tak nam nakazał Jezus Chrystus walczyć. Jeśli chcemy doprowadzić do zmian, musi być to zrobione drogą pokoju, bo inaczej nie będzie trwałe. Polska ma być przykładem sprawiedliwości, za którym pójdą nawet muzułmanie. Powinna uciskanych chrześcijan przyjmować pod swój dach. Tylko najpierw trzeba by było się uporać z wewnętrznym wrogiem, a na to może nie być czasu.
 • @Asadow
  ///Bardzo powszechnym błędem jest utożsamianie islamu ze zwyczajami i zachowaniami i najchętniej - zbrodniami pakistańczyków, arabów, indonezyjczyków i innych grup i narodów w których islam jest religią dominującą.///

  Bardzo wygodną wymówką i to również dla polityków jest próba odcięcia krajów arabskich z ich prawami i zwyczajami od Islamu.

  To co udało się w cywilizacji zachodniej / to nasze piękne odcięcie od chrześcijaństwa/ nie ma racji bytu w krajach arabskich.

  Postawmy sprawę jasno

  Nie mamy najmniejszych ale to najmniejszych podstaw do ingerowania w system Islamu.
  Dotyczy to tak samo popierania czy propagowania jak i atakowania i „naprawiania” . Niestety prawo stanowione państw arabskich jest bardziej lub mniej ale ZAWSZE integralne z prawem islamu. Jest ono znacznie bardziej związane niż to co mamy biorąc pod uwagę wpływ chrześcijaństwa na prawa cywilizacji zachodniej – Ten wpływ jest dzisiaj żaden, nie czarujmy się. To tylko my z leniwego przyzwyczajenia i dla spokoju ducha mamimy się że prawa krajowe i prawa chrześcijańskie są ze sobą w pełni zgodne , integralne i spójne. BYZYDURA ! Tak nie jest.
  Przez te powiązania praw powstaje paskudny proceder.
  Atakując kraj arabski chcesz czy nie ZAWSZE atakujesz fundamenty ISLAMU.
  Tego nie powiedzą nam media.

  //Jednak czy wpuszczenie tysięcy imigrantów o odrębnej kulturze byłoby zagrożeniem dla pokoju w naszym kraju? Oczywiście! Tyle, że tym mniejszym - im lepszymi byliby oni muzułmanami...///

  Widzisz tak to już jest że człowiek żyjący w dostatku , pokoju i pewności jutra zaczyna myśleć o sprawach wyższych. Taki Kowalski czy Alik nie ma zamiaru iść na wojnę i nie chodzi o to czy to muzułmanin czy chrześcijanin. Zwyczajnie już tak jest że sfrustrowany człowiek to zwykle byle jaki chrześcijanin , skory do zwady. Taki sam sfrustrowany muzułmanin ma dodatkowe narzędzie / czego nie ma nauka Chrystusa / może po naszemu mówiąc dać dla pouczenia –oczywiście - po łbie.
 • @space : Asadow
  Tu nie chodzi o jakąkolwiek rację. Zmień punkt widzenia a wszystko się rozjaśni…

  Zestawienie Islamu i Europy pozwala dostrzec śmierć cywilizacji zachodniej.
  Dopiero w interakcji z tym „zagrożeniem” jakim tu jest Islam możesz zobaczyć co tak naprawdę fundują nam masońskie rządy. EUROPA nie ma możliwości odbudowania – wymiera.

  Dalej – przyszłość
  Wiązanie przyszłości z systemem zachodnim, do którego zaliczam też Rosję / dla jasności/ to absurd. Europa popełnia masowe samobójstwo. TO JEST CYWILIZACJA ŚMIERCI tak jak przestrzegał papież Jan Paweł II. Wszelkie „długofalowe strategie” europejskie skupione są na wszystkich elementach niosących pewną klęskę Unii Europejskiej. Celem jest ekonomia, technologia i „liberalne” prawo. Prawo poparte odpowiednim systemem kontroli. Nikomu nie chce się nawet pomyśleć nad konsekwencjami wprowadzanych dzisiaj pomysłów.

  Zobacz na ACTA ale zobacz INDECT - ten nie budzi protestów
  W świetle materiałów trzeba przewidywać, że cała ta totalna inwigilacja , kamery , Indect , Acta czy inne wprowadzane systemy nadzoru RFID będzie służyła innej dynamicznej i wiernej swoim prawom cywilizacji.

  Islam religią pokoju ?

  W sposób pokojowy, bez rozlewu krwi na mocy wiary w prawa to Islam ma szansę po prostu wziąć sobie te wszystkie opustoszałe kraje.

  Pytam jak rozwija się w pokojowych krajach islamskich religia chrześcijańska ?

  Poczytajcie o chwale kościoła koptyjskiego i głęboko przemyślcie naukę jaką nam daje na przyszłość.
 • @space
  //Co, to ma znaczyć? Czy porządek logiczny nie powinien tu zostać odwrócony? Inaczej mamy do czynienia z prymitywną manipulacją! //

  Nie. Gdyż tak JEST dzisiaj , "oni" nauczeni doświadczeniem chcą wojny.
  Pazerność , żądze są tu odwiecznym motorem "postępu". Technologia jest tego udokumentowanym przykładem.
  TEN świat taki jest TEN świat tak działa TEMU światu nie da się zaprzeczyć na jego warunkach.

  Pamiętaj nie jesteśmy z tego świata i dalsze Twoje wywody ku temu zmierzają.

  Muzułmanie na swój sposób też są nie z tego świata ONI NIE KOLABORUJĄ z systemami tych państw w których się osiedlają.

  Za to korzystają z liberalnych przepisów i korzystają z tzw. mechanizmów przeciwdziałania dyskryminacji. To kolejny trojan wprowadzony przy okazji głaskania monoseksualistów.
 • @space
  Ja bym powiedział: przypisywanie w naszych mediach i dostępnych nam publikacjach/plotkach itd. wszelkiego zła islamowi jest częścią tej akcji, która polega na zwróceniu przeciwko sobie europejczyków i napływowej ludności z krajów islamskich.
  Analogiczny proces dezinformacyjny odbywa się po drugiej stronie.

  Na tym polega chytrość planu - 'wojna religijna' nie rozegra się, a w każdym razie nie zacznie - pomiędzy świętymi obu religii, ale pomiędzy najgorszymi szumowinami.
  Jednak wrogość będzie narastać także u oświeconych i szlachetnych warstw obu społeczności - takie są prawa myślenia plemiennego, które jest w nas głęboko zakorzenione. Będziesz atakować i prześladować muzułmanów jak leci - odpowiedzą tym samym. Będziesz miły dla 'dobrych' - to 'źli' i tak zrobią, co będą chcieli.

  Kiedyś zgodziłem się z Ptasznikiem, że można by spokojnie przyjmować uchodźców, gdyby Polska była krajem o ugruntowanej i jawnie zadeklarowanej przynależności do religii chrześcijańskiej.
  W ustroju EUkołchozowym napływ ludności obcej nam kulturowo to pewność konfliktów, które zapewne zgodnie z zamysłem architektów tego planu, skończą się wytępieniem ekstremy (w tym ludzi głęboko wierzących) po obu stronach - przyjętym z ulgą przez lemingi wszelkiej proweniencji, koloru skóry i deklarowanej religii.

  Krótko mówiąc: zgadzam się Jaxem, mimo że widzę bardzo dużo fałszu w youtubowych filmikach o islamie, chociaż ten, który skupia się na danych demograficznych wydaje się bardzo sensowny.
 • Syjon wraca do kolebki
  Turban Mistrza Wielkiej Piramidy skłonił się z szacunkiem przed Wielkim Mistrzem Syjonu.
  -Panie budowa Trzeciej Świątyni wymaga ofiary krwi naszych arabskich braci. Co dostaną w zamian za swoje poświęcenie ?

  Mistrz Syjonu poczekał chwilę i z łagodnym uśmiechem tak odległym od spojrzenia zimnych bystrych oczu. Dłonią wskazał na północ.
  - Dostaną Europę , przygotujemy wszystko by wasz nowy dom był gotowy.

  Głowa w turbanie uniosła się, a twarz pytającego pokryło zdumienie , cała postawa wyrażała obawę o podstęp. Czy to kolejna próba ? Myśli szybko przebiegały po głowie Mistrza Piramidy. Postanowił ostrożnie upewnić się w sytuacji.
  - To gniazdo Illuminati Panie. Szczodry ....dar , lecz bracia Wielkiej Loży przyzwyczajeni są do swojego dziedzictwa.

  Mistrz Syjonu spojrzał z lodowatym spokojem i orzekł.
  - Wielka Loża jest wolna od małostkowego przywiązania do detali takich jak narodowość, miejsce czy majątek. Sentymenty nie są już domeną braci. - Ty natomiast pilnuj posłuszeństwa byś nie stał się bezużyteczny jak inni zbyt pewni swych zasług. Wszystkie instrukcje zostaną przekazane na zebraniu - to już za trzy dni. Pozdrów braci strzegących pradawnej kolebki wiedzy .
 • @jax - A MOŻE ZUPEŁNIE INACZEJ?
  Niewiasta islamska - przebudzenie?

  Depcząca po "Księżycu"?

  Mają one pokorę (lub strach), gdyby dać im wiarę prawdziwą i siłę... Czy jest to możliwe? Czy taki apel - takie nawoływanie do odrzucenia zła opartego na dominacji płci - ma jakąś szansę powodzenia?

  Mieczem nie mamy szans. Może Słowo i Duch - szeptany, wzrastający? Czy dojrzała już Islamska Niewiasta?

  Czy jest taka treść, która zniewolonym kobietom ukaże w jednej chwili ich pozycję a także straszliwy świat dla ich dzieci? Tak, aby wewnętrzenie odrzuciła ich ta wizja? Aby w środku tego chorego systemu religijnego coś zaczęło pękać? Przecież królestwo wewnętrznie skłócone nie może się ostać. Więc jakże miałby się ostać Islam?

  A co do uwag "nie z tego świata" - przecież jest W NAS albo POŚRÓD NAS Królestwo Niebieskie.

  Czy musimy więc - chrześcijanie - powymierać fizycznie aby się wypełniło? Czy nie ma szansy? Sam mówiłeś o Niewieście - leku na całe zło. One przecież są uciskane, wykorzystywane, deptane. W chrześcijaństwie kobieta jest wywyższona jako Matka Boga, a każda Niewiasta ma stać się na jej podobieństwo. Cóż za nobilitacja!
 • @space
  Kolejny mit - o poniżeniu kobiet w islamie.
  Owszem - ponieważ nauki Koranu w dużym stopniu się nie przyjęły, kobiety są traktowane w arabskich i ogólnie - afrykańskich i azjatyckich krajach islamskich jako część stanu posiadania, dobro w znacznej mierze - rzeczowe.
  Ale nie można liczyć na ich rewolucję przeciwko "tyranii" islamu.

  Przebudzenie - super, to jest to czego trzeba. Ale nie przebudzenie "przeciw", tylko przebudzenie - "do" - do zrozumienia, że ktoś nas wrabia w wojnę, która żadnej z zaangażowanych stron nie da nic dobrego.
 • @space
  Często w jednym przekazie kryje się wiele treści.

  Niewiasty w islamie to zdumiewające zjawisko. Nie ma szans na łatwe określenie ich pozycji. Politycy i media pragną stworzyć sytuację czy wrażenie które z kobiet czyni usprawiedliwienie dla wojen.

  To złożona sprawa bo kobiety islamu mają wiele mocy i praw. Nie są to prawa równe emancypacji , ale są innej natury. Czy kobiety chcą tych zmian? To zależy gdzie o to zapytasz w jakim regionie. To inna cywilizacja i nie pojmiemy jej dobrze gdyż będziemy oceniać zgodnie z naszą mentalnością. Nasze dobro nie jest ich "dobrem" a nasze zło nie jest ich "złem". Gorzej jest z nami gdyż patrzymy przez pryzmat podwójnej moralności. Jednej i codziennej , otaczającej nas, tej prawno - społeczno medialno, konsumpcyjnej i tej odświętnej chrześcijańskiej.

  Podział poglądu w nas jest wynikiem rozdziału wartość i praw. Stąd katolicy mają większą wrażliwość bo nieustannie staja wobec oczywistych czyli irytujących sprzeczności.

  Nie mamy prawa by naprawiać islam jedynie jak porwaniem ich do Chrystusa. Dobra nowina i nawrócenie to wszystko. Ojciec James Maniacal potrafił podobno jednym kazaniem nawrócić 5000 islamistów. Jaką cenę za to płaci on i pozostali ? Warto poświęcić czas na jego kazania. Choćby z szacunku dla jego ofiarności.
 • @jax
  Linki, które podałeś są słabo udokumentowane. Rozpowszechnianie takich filmów jest na pewno na rękę mossadowi. Zdaję sobie sprawę z fatalnej sytuacji chrześcijan w niektórych państwach muzułmańskich.

  Czy możesz podać wiarygodne źródła informacji, z których czerpałeś, aby przekonać się, że Islam jest rzeczywiście tak wielkim zagrożeniem "religią nienawiści"? Nie chodzi o same tylko wersety z Koranu, ale jak one oddziałują na "przeciętnego" człowieka.

  To wszystko bowiem mi się nie składa w spójną całość. Przecież człowiek ma sumienie - każdy jest wezwany do świętości. Czy nie można by tak zinterpretować Koran w Duchu Świętym, aby odnowić jego znaczenie i zbliżyć wyznawców do Chrystusa, nawet jeśli nie do końca będą sobie z tego - na początku - zdawać sprawę? Nie rozumiem, dlaczego około miliard ludzi miałby być przeklęty i skazany na potępienie, ponieważ narodził się w konkretnej kulturze. Jeśli taki jest plan Boga, to zupełnie tego nie pojmuję! Musi być jakiś sposób, aby dotrzeć do świętych muzułmańskich, islamistów o dobrych sercach i obudzić ich do Dobra, aby zwyciężali miłością...

  Przykładowo - mimo, że to może być niecna propaganda - taką siłę może mieć przesłanie noworoczne prezydenta Iranu. Mądre i dobre słowa. Niech to, że Jezus jest Panem przyjdzie do nich samo, gdy zaczną bardziej miłować. Przecież Miłość czeka tylko w sercu każdego człowieka.

  A Twoje filmy przedstawiają Islam jako ogromne zagrożenie - "nic dobrego nie zrobili dla świata przez ostatnie 100 lat". Czy jesteś tego całkowicie pewien? Czy takie ukazywanie Islamu jest uczciwe i dobre?

  Jest to religia gorsza niż Nauki Chrystusa, ale przecież jest On ich prorokiem. A proroków należy słuchać. "Wystarczy" wiec rozpowszechnić bardziej Jego nauki, aby dostrzegali stopniowo ich przewagę nad Koranem.

  Twoja notka ma raczej charakter wezwania do Świętej Wojny ale raczej na zasadzie wzbudzenia lęku przed Islamem. Rozumiem ostrzeżenia, ale czy tym razem zesłał je Duch Święty czy ?..
 • @jax
  Uważam, że masz rację, Jax. Islam to religia ekspansji, mająca za cel objęcie swym zakresem całą Ziemię. Chrześcijaństwo także. Konflikt. Inne są jednak cele oraz inne środki używane do ich osiągania, inny system wartości. Chrześcijanin z dobrym sercem wypełnionym miłością jest dla innego chrześcijanina wzorem cnoty i zaraża swoją postawą innych. W islamie miłosierdzie to raczej oznaka słabości, a cnotą jest gniew i siła, dlatego szuka się wroga, nawet wśród swoich, gdy nie ma obcych.

  Europa jest w trakcie kolonizacji przez islam. Jeśli proces będzie postępował, starcie tych dwóch systemów jest nieuniknione. Ci, którzy patrzą na to jak na planszę szachownicy, wiedzą o tym. Otwarcie się Europy na muzułmanów nie jest dziełem przypadku. Ma przyczynę. Przyczyną jest myśl, że to będzie korzystne. Dla kogo?

  Po zamieszkach we Francji wywołanych kiedyś przez agresywne bandy muzułmańskie "mundrzy" parlamentarzyści znaleźli przyczynę i rozwiązanie problemu. Przyczyną jest to, że muzułmanie źle czują się jako mniejszość i dlatego są tacy agresywni, więc rozwiązaniem będzie zwiększenie liczby muzułmanów. Ci ludzie mają mózgi i oczy zaślepione pieniędzmi i strachem. W zeszłym roku rząd Tuska rozpoczął pilotażową relokację coraz bardziej niechcianych tam muzułmanów z zachodnich krajów Europy. Twierdził, że jest to w interesie naszego kraju. Czym zaślepione są oczy tego człowieka? A może wcale nie są zaślepione. Może widzi drabinę swojej kariery i kolejne stopnie wtajemniczenia w rozgrywanym gambicie.
 • @Poruszyciel
  Siła ducha - moc wewnętrzna, która jest w chrześcijaninie, nie zawsze musi mieć wymiar łagodny. Pewna surowość w starciach z przeciwnikiem jest nieunikniona. Ojciec jest nie tylko miłosierny ale i sprawiedliwy, mocny. Miłosierdzie nie wyklucza sprawiedliwości. Na pewnym etapie nie ma jednego bez drugiego.

  Chrześcijanin odważny będzie świecił przykładem. Miłosierdzie zjednuje sobie łatwo przyjaciół wśród ludzi łagodnych, gdyż tacy widzą, że nie mają się czego bać i lgną do Dobra. Ale łagodnych jest dziś niewielu, a w większości mamy radykalną walkę Dobrego ze złym. Tym, którzy już tutaj są rozdarci wewnętrznie, potrzebni są przywódcy, którzy będą nie tylko miłosierni ale też ewidentnie mocni w swojej sprawiedliwości. Duch przenika i oświeca rozedrganych namiętnościami w sposób zdecydowany - trzeba budzić także szacunek, a musi dla ludzi głupich być on dziś pokrewny bojaźni. Ludzie gwałtowni muszą się podporządkować. Dlatego potrzebujemy ludzi silnych. Miecz obosieczny, rózga żelazna. Inaczej owce polecą w przepaść.

  Muzułmanin widzący wielu silnych, poszczących chrześcijan, wśród których jednak panuje Miłość, będzie nie tylko odczuwał szacunek ale też będzie w sposób duchowy pociągany przez taką społeczność. Pewne rzeczy są uniwersalne i ponadkulturowe. Jeśli wrócimy do tradycji, do naszych słowiańskich korzeni, to odkryjemy, że nasi przodkowie byli ludźmi twardymi. Teraz musimy być twardzi.

  Uwaga o Tusku ciekawa, nie przyszło mi to do głowy. Postrzegałem go raczej jako chłoptasia, cwaniaczka, wystawionego jako ofiara przez służby, wykorzystanego do posłusznego wykonywania brudnej roboty w trudnym okresie, a nie człowieka inteligentnego i bardzo złego zarazem.
 • @Poruszyciel
  Uważasz, że wszystkie zamieszczone filmy przedstawiają prawdę o Islamie i muzułmanach w ogóle?
 • @space
  //Rozpowszechnianie takich filmów jest na pewno na rękę mossadowi.//
  Hmmm… czyżby jedno be mogło zamienić inne be ? Mosad , Hezbollah …


  Nie skłonisz mnie do tego kierunku. Nie moją rolą jest udowadnianie że islam jest religią nienawiść.

  Natomiast próba rozpatrywania Islamu bez oceny nakazów Koranu to jak badanie funkcjonalności krzesła elektrycznego …bez prądu.

  Atak na Iran jest absolutnym złem i konsekwencje takiego kroku mogą być katastrofalne dla świata ale na pewno będą tragiczne dla tego kraju.Nie ma mowy dla poparcia takiej polityki, „siania pokoju”.

  Cała sprawa śmierdzi straszliwie.

  Pytasz mnie o istotę zbawienia ludzi innych religii. Przecież to jest rzecz od zarania rozstrzygana przez największych filozofów kościoła. Jest wiele opracowań na ten temat. Czy sądzisz , że jestem właściwym adresatem tego pytania ?

  Ale zobacz . Chrystus przyniósł zbawienie całej ludzkości i nie wskazał szczególnie kogokolwiek i nikogo nie pominął. Ofiara jest doskonała i jako Boży zamysł nie dokonała się na daremnie. Tak samo islamiści jak i ludy tropików objęte są zbawieniem. Tak samo Ty nic nie możesz zrobić bo SAM SIEBIE NIE MOŻESZ ZBAWIĆ. To się dokonało.
  Dla mnie to sytuacja gdy dzieci w szkole na początku roku szkolnego dostają 5 i tę ocenę mogą tylko utrzymać lub zepsuć. Dobry pełen miłości i roztropny człowiek jest w stanie cieszyć się owocem zbawienia. Plugawy sprawę uczynkami swego życia zniszczy i sam siebie pośle na zatracenie. Nie ma wiec znaczenia jego przynależność do społeczności.
  Ta droga już się dokonała w Chrystusie. Pewność utrzymania daru jest w wierze w Chrystusa w jego imieniu Boga jedynym imieniu jakie zostało ludzkości objawione. Islam zna naukę Chrystusa ale pojmuje ją ułomnie. Nie mnie oceniać czy to wystarczająca przesłanka do tego by się cieszyć owocami zbawienia. To pokrętna droga i od wyznawców zależy ich sposób postępowania. Mogą iść drogą islamu w szacunku dla innych ludzi ale mogą ZAWSZE nagle i nieoczekiwanie zmienić zdanie i wprowadzić „swoją prawdę” mieczem. To od wyznawców islamu zależy czy uznają drogę Chrystusa czy ją odrzucą.

  Zaś słowa polityków hm… one nigdy nie brzmią źle. Chcę wierzyć , że słowa orędzia są szczere i tego się trzymajmy.

  Notka nie jest wezwaniem do świętej wojny chociaż i tak można ją odczytać. Dobrze , że wzbudza większe kontrowersje i refleksje. Gdybyś chciał spojrzeć na sprawę w inny sposób dostrzegłbyś inną naukę.


  1. Polska wspierająca niesprawiedliwe , ustawione wojny bierze udział w sprawach haniebnych i plugawych - to droga do potępienia.
  2. Media fałszują rzeczywistość , manipulują ludźmi , mają niemal nadprzyrodzony wpływ na ludzkie postawy, kierując ich do każdej wojny są tu współwinne.
  3. Wojny rozpatruje się tylko pod kątem, europejskiego sposobu widzenia. Rosji blisko do nas, a jednak Stalin stwierdził że „komunizm Polakom pasuje jak świni siodło”. Komunistyczne pojęcie dobra to dokładnie analogia zachodniego spojrzenia na islam.
  4. Wobec malejącego przyrostu naturalnego Unia Europejska nie jest zbawiennym panaceum na bolączki tego świata - ta cywilizacja NIE ma szans nawet na regenerację.
  5. Islam jest poważnym graczem w tej sytuacji. Media NIE podejmują w ogóle sprawy islamu w Europie. Czy to nie ciekawe ?
  6. Czego powinien nauczyć nas Islam ? Co jest siłą Islamu ?

  Oni poważnie traktują zło jako zło , degenerację jak degenerację , nie kolaborują z "łaskami" konsumpcji, sprawy wiary są na pierwszym miejscu. To od nich powinniśmy przejmować taktykę. Islam to poważna sprawa. Głupiec może traktować ich siłę jak barbarzyńskie zło. My musimy traktować ich POWAŻNIE. Przykład - pornografia w krajach islamskich, a przecież to ledwie detal naszych reklam, naszego codziennego życia. Nic wielkiego ?

  Gdyby nie odrobina tej obawy jaką zawierają filmy , nikt nie chciałby pomyśleć nad głębią tej sprawy i nie stałaby się okazją do nauki jaką niesie.

  Nie traktuj mnie jak jakiegoś proroka lepiej proś Ducha Świętego o głębszy wgląd w sprawy, o szerszą perspektywę o umiejętność spojrzenia tam gdzie inni spojrzeć nie chcą, lub już nie potrafią.Rzeczywistość nie jest jednowymiarowa.
 • @space
  //Siła ducha - moc wewnętrzna, która jest w chrześcijaninie, nie zawsze musi mieć wymiar łagodny. Pewna surowość w starciach z przeciwnikiem jest nieunikniona.//

  Jesteś w błędzie Chrześcijanin NIE ma prawa uczestniczyć w wojnie religijnej. Jedyną przesłanką do wojny jest równorzędne traktowanie wezwania

  Bóg Honor Ojczyzna.

  Wówczas masz "cesarski" obowiązek służby - OBRONY OJCZYZNY, obrony narodu.

  By jedno i drugie było spójne, a warunki spełnione jednocześnie to ojczyzna powinna opierać się na wezwaniu

  Bóg Honor Ojczyzna.
 • @space
  Myślę, że to jest jednostronne przedstawienie islamu, od strony tego, co zagraża chrześcijaństwu i naszej cywilizacji. Drugi film odbieram nawet jako manipulację jego autora. Nie ma w tych filmach NIC o dobrej stronie islamu i mądrych naukach w nim zawartych, np. "Dobry czyn i zły czyn nie są równe. Odsuwaj wiec gorszy czyn tym, co jest lepsze. Wtedy ten, który jest tobie wrogiem, Będzie jak bliski przyjaciel". Jednak artykuł Jaxa jest o niebezpieczeństwie płynącym z konfrontacji chrześcijańskiej cywilizacji ze światem islamu, więc nie pora analizować teraz dobre strony tej religii, a ocenić rzeczywiste zagrożenia, czy one istnieją oraz dlaczego i przez kogo są jakby sztucznie eskalowane.

  Euroarabia tworzy się na naszych oczach już od dawna. Zobacz na skład reprezentacji piłkarskiej Francji ;-). Wprowadzana na siłę w Unii wielokulturowość (szły na to wielkie pieniądze) i laicyzacja państw powoduje, że chrześcijaństwo cofa się pod naporem, a jednocześnie toruje się drogę islamowi. W Polsce tego jeszcze na co dzień tego tak nie widzimy, bo religia katolicka jest na szczęście jeszcze bardzo mocna, ale Tusk i to zaczął zmieniać i pilotowo relokować muzułmanów do Polski.

  Te filmy mówią prawdę o tym, że muzułmanie jako imigranci nie asymilują się z naszą kulturą, są do niej wrogo nastawieni, odrzucają ją. Są gośćmi w Europie, którzy nie akceptują zasad gospodarza, chcą mu narzucić swoje zasady. W Londynie były już wielkie demonstracje muzułmanów domagających się wprowadzenia prawa szariatu. Jeden z przywódców Hezbollahu mówił kilka lat temu tak "my nie chcemy od was tego czy tamtego, my chcemy waszej eksterminacji".

  W odbiorze tych filmów jest taka trudność, że chrześcijanie nie chcą żadnej eksterminacji muzułmanów, ale muszą się bronić przed islamską kolonizacją Europy. Jak obronić się przed falą islamu i nie dać wplątać się w jakąś wielką wojnę. Bierzemy już udział w żydowskich wojnach napadowych w Azji. Takie filmy mogą służyć jako propaganda usprawiedliwiająca tę napaść na inne narody, a one tego nie usprawiedliwiają. Tu widzę trudność w odbiorze tych filmów, aby rozróżnić obronę przed inwazją islamu (TAK) od ataku na islamskie narody (NIE).
 • @Poruszyciel
  Zagrożeniem dla cywilizacji europejskiej jest to że wymiera, a nie to, że muzułmanie mają duży przyrost naturalny.
  Muzułmanie pokazują nam nasze słabości - bo je bezwzględnie wykorzystują, ale te słabości mają moc, by nas wykończyć, nawet bez pomocy innowierców.

  Żeby dojść do czegoś dobrego nie można się opierać na kłamstwie.
  Filmik pod nagłówkiem "PUSZKA PANDORY" jest po prostu stekiem kłamstw. Cytowane przez Ciebie zdanie kogoś z Hezbollahu też jest wyjęte z kontekstu i nie jest wcale reprezentatywne dla muzułmanów (może jest dla Hezbollahu - nie wiem). Gdzieś tam wcześniej Jax napisał:
  //Oni poważnie traktują zło jako zło , degenerację jak degenerację , nie kolaborują z "łaskami" konsumpcji, sprawy wiary są na pierwszym miejscu. // - to także nie jest prawdą - złoty cielec konsumpcjonizmu jest bardzo uniwersalną pułapką i społeczeństwa islamskie bardzo wyraźnie się sekularyzują (tam, gdzie mają kasę).

  Nie ma nic lepszego niż Prawda!
  Mamy setki różnych wyobrażeń o samym islamie, o jego wyznawcach, a wiele z nich jest po prostu błędnych. Najlepiej by było, gdyby każdy mógł poznać osobiście wielu muzułmanów, najlepiej z różnych krajów.
  Ponieważ większość z nas nie ma takiej możliwości - szukajmy źródeł, reportaży, filmów - ale pokazujących te zagadnienia z różnych punktów widzenia. Youtube obok każdego filmu wyświetla listę innych polecanych - na podobne tematy. Korzystając z takiej listy na 90% serwujemy sobie dania z jednej kuchni. Musimy wykazać trochę więcej inwencji, aby dotrzeć do niezależnych źródeł.

  Mogę polecić dwa bardzo dobre reportaże, zrobione w 100% lub blisko - bez tendencyjności:
  "Where in the World is Osama Bin-Laden" Morgana Spurlocka i
  Bridge Over the Wadi
  Trailer:
  http://www.youtube.com/watch?v=qLDVEx0KhpA&feature=related
 • @Asadow
  Dobry wizerunek ? Nawet za cenę kłamstwa – nic nowego. Tu warto zachować czujność.
  https://www.youtube.com/watch?v=9pUCmBCjs-o&feature=related

  //złoty cielec konsumpcjonizmu jest bardzo uniwersalną pułapką i społeczeństwa islamskie bardzo wyraźnie się sekularyzują //

  To chyba najważniejsze stwierdzenie, jakie podałeś. Sekularyzacja społeczeństw jest nadrzędnym celem masonerii. Jej wpływu na islam nie doceniamy, a jednak można trafić na materiały obrazujące siłę masonerii arabskiej. U Stanisława Krajskiego są przestrogi na ten temat. Nie da się jednak pominąć faktu że są znacznie bardziej konsekwentni w postępowaniu niż my.
  Upodobanie do przepychu mają wszystkie społeczeństwa wszystkich czasów. Ta zasadzka jest czarcim depozytem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Jeden kilogram złota deprawuje bez ograniczeń w czasie i przestrzeni.

  Natomiast co do przestrogi – „100 % fałszywej” to jesteś co najmniej w 99 % w błędzie :)
  Materiały społeczno etnograficzne to jedna sprawa , starcie cywilizacji to już zupełnie inny temat. W pewnych warunkach kultura znika błyskawicznie i tego uczą nas wojny , które z kultury niemieckiej wydobyły bestialstwo hitleryzmu, tego uczą wojny współczesnych dni. Pamiętaj , że nawet te złe czy bardzo złe wieści o islamie nie wzięły się z powietrza, są potwierdzone i udokumentowane czasem krwią świętych chrześcijańskich męczenników, czasem też medialną papką jednak nie można UDAWAĆ , że one nie istnieją.
  Swego czasu temat śledziłem dosyć dokładnie i ostatecznie nie jestem tak otwarty na islam jak Ty. Nie zamykam się w stereotypach ale wiem , że otwartość w tym przypadku przyniesie Polsce złe owoce tu zdania nie zmienię. Mamy podobne historyczne doświadczenie w tej mierze czyż nie ?

  Wy tu sobie gadu gadu o islamie …
  A tym czasem w Europie okazało się że naturalne macierzyństwo jest nieetyczne.
  http://wiadomosci.ekologia.pl/srodowisko/Bioetyk-naturalne-macierzynstwo-jest-nieetyczne,16462.html
 • @space
  Islam jako system absolutny nie jest wymysłem

  https://www.youtube.com/watch?v=8NEsyh_gByA&feature=related


  Twoje sugestie skłoniły minie do dokonania pewnych zmian , które mam nadzieję nie będą tak raziły, przynajmniej Twojego wrażliwego ducha.
 • @jax
  >http://wiadomosci.ekologia.pl/srodowisko/Bioetyk-naturalne-macierzynstwo-jest-nieetyczne,16462.html

  ROTFL! :-)))
 • @jax
  // Nie da się jednak pominąć faktu że są znacznie bardziej konsekwentni w postępowaniu niż my.//
  Mają 500 lat przewagi młodości ich religii - my mamy te 500 lat przewagi doświadczeń (mądrości?). Celowo nie wspominam o przewadze związanej z posiadaniem Prawdy, bo mówimy raczej o socjologicznym aspekcie religii a nie - personalistycznym.

  //Materiały społeczno etnograficzne to jedna sprawa , starcie cywilizacji to już zupełnie inny temat. W pewnych warunkach kultura znika błyskawicznie i tego uczą nas wojny//
  Jednym z mechanizmów, które za to odpowiadają jest zdolność do abstrahowania: "nie mam do czynienia ze zbiorem osób, tylko z wrogim tłumem składającym się z jednostek, których zróżnicowanie nie jest istotne". Takie myślenie jest tym łatwiejsze, im większy mamy dystans do ludzi z drugiej strony barykady - poznajemy ich za pośrednictwem newsów, opowieści, pogłosek.

  //Natomiast co do przestrogi – „100 % fałszywej” to jesteś co najmniej w 99 % w błędzie :)//
  Co do przestrogi - by poznawać prawdę, by nie dawać się manipulować?

  Sytuacja zmierza do tego, by naprzeciw siebie stanęły zwierzęta chrześcijańskie i muzułmańskie, które będą widzieć tylko zło po drugiej stronie. Będę wierzyć zło niesione przez wroga usprawiedliwia moją agresję, a wróg - będzie myśleć to samo o mnie.
  Mnie nie chodzi o to, by się nie bronić przed ewentualnym atakiem, ale by bronić się trwając w prawdzie, a nie - na podstawie fałszu.

  //Pamiętaj , że nawet te złe czy bardzo złe wieści o islamie nie wzięły się z powietrza, są potwierdzone i udokumentowane czasem krwią świętych chrześcijańskich męczenników, czasem też medialną papką jednak nie można UDAWAĆ , że one nie istnieją.//
  Czy informacje o takich wydarzeniach jak masakra w Sabrze i Szatili są wieściami o chrześcijaństwie? Czy to, że Polska wysłała żołnierzy do Iraku i Afganistanu oznacza, że chrześcijanie chcą eksterminować i okupować kraje muzułmańskie?
  Jeśli chodzi o pierwsze pytanie - sam odpowiedziałbym, że w pewnym sensie tak. Patologie i wynaturzenia ludzi identyfikujących się z daną religią są częścią prawdy o niej. Małym fragmentem. Nie chodzi mi przecież o idealizowanie, tylko o nie zamykanie się na prawdę. Tylko tyle.

  // ...ostatecznie nie jestem tak otwarty na islam jak Ty. ...//
  Jeszcze raz - nie jestem otwarty na islam, tylko na prawdę.
  Uważam, że w obecnej sytuacji stworzenie znaczącej mniejszości muzułmańskiej w Polsce mogłoby mieć katastrofalne skutki, ale nie dlatego, że są oni bandą krwiożerczych wrogów naszej kultury i religii, tylko dlatego, że i my, i oni - moglibyśmy łatwo dać się wmanewrować w takie postrzeganie drugiej strony. Dalej byłaby wojna, na której ktoś trzeci by skorzystał...
 • P.S.
  podobno jeden z wielkich, muzułmańskich wojowników walczył kiedyś z zadeklarowanym wrogiem Islamu. Ten drugi - powalony i przyciśnięty do ziemi zdołał napluć w twarz przeciwnikowi.
  Muzułmanin wypuścił go, z następującymi słowami:
  mogłem cię zabić jako występującego przeciwko Bogu bluźniercę, nie wolno mi jednak Cię zabić z powodu złości i prywatnej zemsty. Po tym, co zrobiłeś, nie mógłbym sam wiedzieć, która motywacja mną kierowała.

  O coś podobnego mi chodzi - możemy się bronić, możemy nawet stosować w tym celu przemoc, ale nie kierujmy się kłamstwami i ślepą nienawiścią.
 • @Asadow
  Twoje pragnienie pozostawania w prawdzie jest mi bardzo bliskie, a postawa umiejętności odpowiedzialnego określenia nawet w okolicznościach niepewności budzi szacunek.

  Detale nas różnią na linii spojrzenia / szklanka do połowy pusta , szklanka do połowy pełna/ ale to już nie tak istotna rzecz wobec dobrej wody w szklance gdy chce się pić.

  Jest w islamie nadzieja jest ta nadziej na pokój nawet zapisana w koranie, obaj o tym wiemy.

  Wezwanie Bóg Honor Ojczyzna może być realizowane w duchu wzajemnego szacunku przez obie strony i obie strony mogą je bezpiecznie głosić. W przyjaznych dla siebie relacjach państw - Tak w kraju islamskim jak i w kraju chrześcijańskim.
  Dzisiaj to jest jak napisałeś jeszcze niemożliwe lub raczej dosyć niebezpieczne ...ale kto wie ?
 • @Polonia
  Dramat , ale służba to co innego niż decyzja najemnika.

  Czy były "ochotnicze wezwania" Polaków do akcji w obcych krajach ? Czy problem z wypłatą odszkodowanie dla rodzin zabitych ma inne podłoże niż nam się wydaje? Raczej tak . Kontrakty najemnicze nie upoważniają MSW do takich wypłat.
 • @jax
  Na pewno więcej nas łączy niż dzieli.

  Myślę, że do tego co napisałem powinienem dodać jeszcze jedno: istotnie, wielu muzułmanów widzi w nas wrogów, których dobrze byłoby mieć u swoich stóp.
  Jest to wynikiem kampanii oszczerstw i fałszowania obrazu chrześcijaństwa, która ma miejsce w krajach islamskich.

  Przez 4 lata mieszkałem i pracowałem w Arabii Saudyjskiej; w słowach wielu różnych arabów (właściwie tylko Libijczyków tam nie było, bo mieli lepsze warunki i poziom życia we własnym kraju) - mogłem wyłowić ślady czyjejś planowej roboty rozpowszechniania nieprawdy - w celu zbudowania wrogości pomiędzy religiami.
  Widzenie tej symetrii kłamstw: u nich - o nas, w krajach chrześcijańskich - o nich - sprawia, że mam z jednej strony poczucie bezsilności i wielkiej obawy - bo i tutaj i tam - te ziarna nieprawdy padają na żyzną glebę, z drugiej zaś, mam coś w rodzaju obsesji na punkcie przeciwstawienia się tym kłamstwom - po obu stronach.

  Tak - może się to tak skończyć, że będą nas atakować. Ale nawet w takim wypadku lepiej jest nam wiedzieć, że zostali popchnięci przez kogoś, kto nie jest ani przyjacielem islamu ani chrześcijaństwa.
 • @jax @Poruszyciel @Asadow
  Trochę odstąpiłem bo nie miałem czasu spokojnie przeczytać całości. Przeczytałem i muszę przyznać, że argumenty Asadowa bardziej do mnie przemawiają. Właściwie nie mogę się z nim nie zgodzić w żadnym punkcie, nic mnie nie razi. Zgadzam się też z Poruszycielem. Czy to nie niebezpieczne? ;)

  Inaczej mówiąc - argumenty Asadowa uspokajają. Natomiast Ty - Jax - ostrzegasz. Właściwie to raczej sprawia wrażenie bicia na alarm. Bo jeśli masz rację, to sprawa jest ALARMUJĄCA.

  NIE MAM DUCHA DLA PEŁNEJ ODPOWIEDZI.... ale i tak - Jax, odpowiem na kilka punktów:

  //Ty nic nie możesz zrobić bo SAM SIEBIE NIE MOŻESZ ZBAWIĆ. To się dokonało. //

  Nie mogę się sam zbawić, ale muszę dokonać wyboru, muszę więc COŚ zrobić. A wybór jest bardzo trudny. Mój wybór nie jest - z tego co zrozumiałem - Łaską Bożą. Jest to mój wybór, a w wyborach swoich muszę się kierować tym, co jest dla mnie korzystne.

  Dalej piszesz: 5tka na zachętę i....
  //Plugawy sprawę uczynkami swego życia zniszczy i sam siebie pośle na zatracenie. Nie ma wiec znaczenia jego przynależność do społeczności. //

  Tak więc wydaje mi się, że jesteś tutaj niespójny. Jeśli dobrzy są ludzie, bo są zbawieni, to my powinniśmy OPTYMISTYCZNIE ZAKŁADAĆ, że będą dobrzy i z religii wybiorą to, co dobre, a odrzucą to, co złe. Żeby nie było - jestem podobnego zdania jak premier Australii. Nie chcę by budowano tu meczety, jeśli tam nie możemy budować katedr i głosić Nauki.

  Jednak nawiązując do kwestii wyboru, to islamiści, którzy opanują Europę będą mieli WYBÓR, co dalej - czy eksterminować Europejczyków? Czy najechać Polskę? Wybiorą to, co dla nich korzystne. Jeśli Polska będzie krajem ludzi świętych i dobrych, czego nie da się ukryć.... jeśli będziemy życzliwi, ale mocni, to korzystniejsze będzie pozostawanie z nami w zgodzie. Tak jest z całą Europą. Kontakty ekonomiczne i społeczne również mogą być korzystne.

  Są muzułmanie pracowici, produktywni. Ich serca podpowiadają im, co jest w religii korzystne dla nich i dla ich dzieci. Mogą skierować się ku pokojowi. Nie mogę chyba myśleć o drugim człowieku, jak o nieznajomym psie, którego będę bał się pogłaskać, mimo, że wygląda przyjaźnie. Miłość jest uniwersalna, zbawienie jest dostępne w duszy każdego, nawet jeśli nie zostanie nazwane po imieniu - Jezus, to przynajmniej gdy muzułmanin umiera, On zwróci się do niego i zaprosi go do Prawdy.

  Powtarzasz też kilkukrotnie zapewnienia o niemożliwości uratowania naszej cywilizacji. Skąd ta pewność? Czyżbyś za bardzo zaufał liczbom i statystyce? Kto te dane zebrał, przedstawił i w jakim celu? Czy były to obiektywne badania? Gdzie je przeprowadzono, jaką metodologią? Czy dane historyczne można odnieść w pełni do czasów dzisiejszych? Czy zbadałeś ten temat tak porządnie, że jesteś pewien tego, co powtórzyłeś?

  Moje największe obawy budzi natomiast akceptacja przez muzułmanów Proroka, który konsumuje związek z 9-latką. To wydaje mi się zwyrodnieniem. Nie jest? Jeśli społeczność jest tego świadoma i akceptuje to, to wskazuje na dużą dozę braku krytycyzmu. Może gdzieś tu jest właśnie bies pogrzebany. Brak delikatności.

  Może faktycznie Islam to religia diabła, który gdzieś śpi w człowieku i czeka. Trudna sprawa...
 • @space
  Tak jak napisał Jax:
  //Detale nas różnią na linii spojrzenia / szklanka do połowy pusta , szklanka do połowy pełna/ ale to już nie tak istotna rzecz wobec dobrej wody w szklance gdy chce się pić. //

  Chcę to mocno podkreślić - zgadzam się z Jaxową analizą zagrożenia i wnioskami praktycznymi. Może nasza wymiana myśli wygląda jak spór, ale ja ją traktuję raczej jako uzupełnienie z mojej strony mądrych słów naszego szacownego Gospodarza. Owszem, uważam dobór filmów za niezbyt fortunny, ale widzę, że Autor zmienił najbardziej krytykowany przeze mnie materiał na inny (którego co prawda nie mogę obejrzeć :(.

  Wskoczę teraz na teren kwestii fundamentalnych.
  Czego w islamie nie mogę zaakceptować?
  Nie jest to sprawa Aishy - jego ostatniej żony. W czasach Mohammada (Mahometa) śluby z dziewczynkami w wieku około 10-lat nie były niczym zdrożnym ani niewłaściwym. Patrzymy przez pryzmat naszej kultury, walki z pedofilią itd. Aisha była w swoich późniejszych latach - już po śmierci męża - nauczycielką islamu, występowała publicznie wyjaśniając kwestie religijne, brała udział w bitwach z przeciwnikami muzułmanów. Raczej nie robi to wrażenia osoby naznaczonej traumą przemocy w dzieciństwie.
  Etyki oparte na Koranie i Ewangelii są bardzo sobie bliskie. Bar-bara et consortens doceniliby zakaz modlenia się do pośredników czy przedstawień (malowideł, figur) Boga lub jego świętych.
  Muzułmanie nie powiedzą złego słowa o Maryi, która stała się mamą Jezusa będąc dziewicą (w to też wierzą!). Kochają Jezusa. Wierzą, że został on - jako żywy - wzięty do Nieba i powtórnie przyjdzie w chwale...

  I tu dochodzimy do krytycznego momentu: według nich nie został on ukrzyżowany. Według opowieści przypisywanych Muhammadowi (hadith) - Bóg sprawił, że twarz ucznia (Judasza?), który zdradził Jezusa zmieniła się tak, że przez kapłanów i podburzony tłum został on wzięty za Mesjasza i ukrzyżowany.
  To jest dla mnie moment największej przepaści między islamem i chrześcijaństwem.

  Co do niemożliwości uratowania cywilizacji chrześcijańskiej (pomijam zagrożenia wewnętrzne, które sam uważam za ważniejsze niż cokolwiek innego) - po ludzku patrząc jest to niemożliwe. Dane demograficzne są wiarygodne. Powiedzenie "Bóg dał dzieci, da i na dzieci" jest w islamie traktowane bardzo poważnie. Oni na prawdę mają dużo dzieci! I na prawdę populacja narodów eurpejskich się starzeje i zmniejsza.
  Co może nas uratować? Nie kalkulacja, izolowanie się czy siła zbrojna. Pamiętajmy, że zwycięstwo Chrystusa na ziemi jest przepowiedziane w Apokalipsie Św. Jana. To nie my - ale Bóg zwycięży - i ci, którzy przy nim wytrwają.
  Czy jest w tym wszystkim jakaś nadzieja dla muzułmanów? Otóż czekają oni na powtórne przyjście Jezusa. Uważają, że wcześniej objawi się Mahdi i poprowadzi ich do boju z Saytanem, a po przyjściu Jezusa - stanie u jego boku i odda władzę nad armią sprawiedliwych - i wspólnie zwyciężą zło. Czy nie zostaną zmyleni przez jakiegoś fałszywego proroka?
  Być może - zobaczymy... ;-)
 • @space
  //Jeśli dobrzy są ludzie, bo są zbawieni, to my powinniśmy OPTYMISTYCZNIE ZAKŁADAĆ, że będą dobrzy i z religii wybiorą to, co dobre, a odrzucą to, co złe. //

  Zbawienie ludzi nie ma nic wspólnego z ludzkimi wyborami życiowymi.

  Wróćmy do dzieci ale troszkę inaczej.

  Czworo dzieci dostanie piękny dar zabawkę albo lepiej wspaniałą księgę z piękną opowieścią. Jedno z szacunkiem ją pielęgnuje , czyta i uczy się z niej mądrości, roztropności i dobroci, , Drugie dziecko zacznie dłubać żeby zobaczyć jak sklejano kartki i czy są dostatecznie mocne sprawdzi jak to jest zrobione, Trzecie dziecię po rozpakowaniu zwyczajnie porzuci dar w kącie i zajmie się swoimi sprawami, ostatnie dziecko będzie niszczyć księgę i bazgrolić po kartkach tworząc swoje bohomazy wiedząc, że to w końcu jego księga i zrobi z nią co chce.

  Księga jest zbawieniem oraz Słowem Chrystusa pouczeniem do wiecznego czerpania z owoców zbawienia.

  Pierwsze dziecko to Ty dzisiaj , drugie dziecko to Ty wczoraj, Trzecie dziecko to Ty przedwczoraj. Czwartym dzieckiem nigdy nie byłeś i nie będziesz.


  Co do reszt to jednak za bardzo się przejmujesz losem tego świata a raczej tej formuły świata.
  Wszystko to musi potrwać jeszcze więc potrzeba raczej przygotować się do czegoś innego. Tyle jest do zrobienia , a im dłużej trwa praca tym więcej ludzi wróci do "księgi życia". Nie możemy rezygnować z ludzi ale w tym modelu będziemy oglądali ich zatracenie. Co nam zostaje ? Królestwo nie z tego świata nie na tych warunkach. Możemy się określać postawą i czynem ale zawsze musimy się określać. Nawet za cenę kółka na czole :) jakie rysują za naszymi plecami.
 • @jax 23:43:56 DLACZEGO?!!
  Pousuwałeś dyskusje pod tą notką? Tu było więcej argumentów, jestem niemiło zaskoczony Twoją decyzją :(
 • @space 00:42:28
  Nie tu nie usuwałem komentarzy. W treści wpisu/tytułowego/ zmieniłem drugą projekcję , która drażniła Asadowa i chyba też Ciebie, Innych zmian nie robiłem.

  Czasem jeżeli już coś kasuję to jedynie swoje własne niepotrzebne komentarze.
  A musisz wiedzieć , że jeszcze się nie zdarzyło bym usunął obcy wpis. W zasadzie nie musiałem :) symbol krucjaty jest na tyle wymowny że ...kto nie chce nie zagląda.

  Czy czegoś ważnego brakuje ? Przypomnij proszę o co chodzi to postaram się w miarę możliwości sprawę wyjaśnić.
 • @jax 01:08:34
  Może tylko chciałem Ci odpowiedzieć ale nie odpowiedziałem? :)

  Dużo o tym myślałem i byłem pewien, że była tu dłuższa dyskusja...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31