Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 1363 komentarze

BÓG HONOR OJCZYZNA drogą pojednania środowisk patriotycznych

jax - Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy powinności każdego człowieka. Obowiązek wobec duszy, obowiązek wobec prawdy i obowiązek wobec ojczyzny, harmonijnie tworzą fundament na którym powstaje bezpieczny ład społeczny Polski

Prorocki Syndrom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy z piszących w sieci prędzej czy później starał się przestrzec przed „nieuchronnymi” zdarzeniami. Jedne były niemal pewne i można je było z czasem zaobserwować , a inne zaskakiwały gdyż było prawie pewne, że ich źródłem są dywagacje.

 

Od syndromu prorockiego nie są wolni,  ani politycy , ani dziennikarze , ani finansiści , ani nawet profesorowie.

W „procederze prorockim” wbrew pozorom nie dominują ludzie wierzący uzbrojeni w wiedzę o przyszłości płynącą z przekazów biblijnych.

Najczęściej jedynie słuszną "prawde" o przyszłości prezentują ludzie czerpiący swoją inspirację z mieszaniny proroctw, praktyk okultystycznych , horoskopów i pradawnych przekazów.

Pół biedy gdy „prorocy naszych czasów” wskazują źródła , które ich zainspirowały i jawnie o tym mówią czy piszą.

Proroctwa gospodarcze nakręcają się spiralą analiz „czarnego scenariusza” , Ktoś coś ogłosi, a inni już podają z miną właściwą :  „POWIADAM WAM …„

 Zdarza się że „prorok ogłasza wyrok nad światem i …nic (wrzesień 2011 r.)

//www.se.pl/wydarzenia/kraj/minister-rostowski-straszy-wojna-w-europie_205290.html

 

Wówczas ponownie głosi swoją przestrogę i …znowu nic (listopad 2011 r.)

 

//www.se.pl/wydarzenia/kraj/minister-rostowski-znow-straszy-europe-wojna_214959.html

 

Prorok przyczaja się nerwowo by ogłosić swoje dramatyczne HA A NIE MÓWIŁEM ?

 

Kłopot w tym,  że jest już kilku opiniotwórczych guru , którzy te tezy potrafią ogłosić ze sporym wyprzedzeniem np. w …. kwietniu 2011 r.

//info.kopp-verlag.de/hintergruende/geostrategie/udo-ulfkotte/zukunftsforscher-gerald-celente-apokalypse-2-11-nicht-mehr-abzuwenden.html

 ,a plotka rośnie i nabrzmiewa aż….

 Pojawia się kolejny „mistyk tego świata” i ogłasza , że będzie źle. (marzec 2012 r.)

 //waluty.onet.pl/soros-ostrzega,18893,5116356,prasa-detal

 Potęguje napięcie (czerwiec 2012 r.)

 //biznes.onet.pl/george-soros-strefa-euro-ma-trzy-miesiace-na-urato,18512,5150333,news-detal

 

Jedni chcą mówić wprost i „kładą całą kawę na ławę” opisując nie tyle rzeczywiste najbliższą rzeczywistość co … własne aspiracje. Inni pragną udowodnić, że ich modele rozwiązań są jednie słuszne, jeszcze inni zwyczajnie ubijają na tym własny potężny kapitał. W obraz kryzysu warto wpisać i taki model, że najbogatsi stają się jeszcze bogatsi.

//szybki.fakt.pl/Oto-najbogatsi-ludzie-swiata,artykuly,66405,1.html

 

Ale ja nie o tym chiałem tu pisać , gdyż w istocie ten przydługi wstęp miał na celu wskazanie zjawiska , całkowicie racjonalnego , któremu poddają się również prorocy „religijni” naszych czasów .

Jedni mówią coś inni oceniają kolejni jeszcze atakują i dzieje się oj dzieje, aż wreszcie coś eksploduje. Bielutkie , do wczoraj jeszcze „anielskie” pierze leci na lewo i prawo. O ile jednak finansowi prorocy „tego świata” współdziałają o tyle swój „kapitał” ci "święci" trwonią na boje niemal polityczne. Natomiast proroctwa czyli niestety sprawy nieracjonalne nabrzmiewają „jak należy” , aż  do poziomu absurdu. Trochę z tego trochę od tamtego trochę doda „admin”, a troszkę ten czy ów „doradca” czytający kiedyś tam Apokalipsę.

 Spal sobie proroka

*UWAGA ! promocja obejmuje rzucanie gromów.

  

Zamiast wskazać rozwiązania wchodzą w spory, zamiast trzymać się z dala od polityków z bandy czworga – stawiają na nich karty ( wyborcze ) , Zamiast określić ideę cenniejszą nad wszelkie prorockie dary – wzniecają sądy. Zamiast wreszcie poświęcić sprawie najważniejszej jeszcze  to własne proroctwo …to idą w zaparte.

 Szkoda tylko ,  że ani owych proroków ani ich medialne tuby nikt nie pouczył,  że … ZGODA BUDUJE .

 Szkodniki nazywające siebie prorokami , lepiej by zamilkli niż bezmyślnie wypuścili  słowo, przeciw drugiemu pracującemu w tej samej sprawie . Mało było proroków którzy własnych proroctw nie pojmowali , mało snów zamkniętych nawet dla śniących ? Mało proroków którym i czort potrafił „bystrą” myśl podrzucić ? Wszystkie te waśnie  zamiast przybliżyć sprawę Intronizacji czynią z niej pośmiewisko ponad pośmiewiskami.

Nic z tego nie będzie jeżeli dla poddania Polski pod Królewską władzę Jezusa Chrystusa Zbawiciela nie zrezygnują z „własnych” jedynie słusznych wizji Intronizacji. Dopiero gdy „wszystko” poświęcą wówczas dopiero zaczną cokolwiek do przodu ruszać. Prorokami są a tego nie widzą ?

 Toczą walki ale i na walki zezwalają tam gdzie mają zwyciężać - DOBREM ŻWYCIĘŻAĆ.

Prorocy prorokami i proroctwa proroctwami ale gdy chwila prorocka mija to przecież nie dla siebie samej ona przyszła, rozumu nie odebrała, skłonności do dobra też nie powinna odbierać. Nie ma pouczenia trwa za to taka piękna wojenka.

 

Ostatnio trafiają do mnie  rozmaite tego typu kwiatki, ale czasem skala tych prorockich wojen, zatrważa więc tej najgorszej wymiany ciosów "każdego z każdym" nie będe tu zamieszczał.

//wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/06/28/bluznierstwo-i-chamstwo-wizjonerki-mieczyslawy-kordas-wynagradzajmy-na-kolanach-przed-najswietszym-sakramentem/

//wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/06/29/zwolennicy-mery-z-iralndii-szaleja-chca-miedzynarodowego-egzorcyzmu-nad-ks-adamem-skwarczynskim/

 

Syndrom Jonasza

 

Najgorsze jednak jest to co spotyka wszystkich współczesnych proroków czy to prawdziwych czy tylko mniemających tak o sobie. To syndrom Jonasza - proroka , który gdy już udało się nieszczęśnikowi wykonać właściwie swoją robotę, a jego ostrzeżenie potraktowano poważnie to ….OBRAZIŁ SIĘ NA BOGA. Zwyczajnie nadąsał się wyrzucając Bogu, że  jak to jest możliwe ŻE CI GRZESZNICY JESZCZE ŻYJĄ . Ostrzeżenie ostrzeżeniem , modły i posty owszem ale …powinni wyginąć SKORO  już PROROK POWIEDZIAŁ….

  

10 Zobaczył Bóg czyny ich, że odwrócili się od swojego złego postępowania. I ulitował się Bóg nad niedolą, którą postanowił na nich sprowadzić, i nie zesłał jej. (Jon 3)

Nie podobało się to Jonaszowi i oburzył się. Modlił się przeto do Pana i mówił: «Proszę, Panie, czy nie to właśnie miałem na myśli, będąc jeszcze w moim kraju? Dlatego postanowiłem uciec do Tarszisz, bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą. (Jon 4)

 

Obecne czasy obfitują w szczególne „proroctwa” katastrofalnych zdarzeń społecznych  lub wizje zdarzeń  naturalnych. Ułomność tych proroctwa może wskazywać na ich fałsz ale może i na coś całkowicie innego. Może są one jednak okazją do tego by ucieszyć się, że owe mizerne wysiłki niewielkich grup modlitewnych przynoszą jednak efekty i wiele   tych „kataklizmów”  nas po prostu omija.  

Co by to dopiero było gdyby przejawy wiary i nawrócenia stały się udziałem całego polskiego społeczeństwa .

 

 

KOMENTARZE

 • jax
  Mamy dążyć do zgody.
  Dobrze.
  Ale nawet w takiej kwestii, jak Intronizacja - nie ma jasności;

  czy Chrystus Król - to władca stanowiący prawo (w takim przypadku będą pośrednicy, którzy na pewno wskażą jedyną słuszną interpretację Jego nauki)

  Czy też wzór do naśladowania, gdzie na bazie Jego nauki wszyscy mamy prawo zastanawiać się jak ułożyć stosunki w społeczeństwie - bez pośredników.


  O tym jest m.in w nowej redakcji CP.
 • Materialiści nie wiedzą, ze mamy wpływ, ale prorokują.
  Wystarczy przejść się na blog Gudzowatego by widzieć..
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:01:28
  Przyjrzę się tej nowej redakcji.

  Intronizacja :
  Nie widzę tego jako sprawy pospolicie pojmowanego "wyboru" Chrystusa.
  Rzecz jest w mojej ocenie inna bo ma być aktem poddańczym może nawet pokutnym. Nie chcę tu się zagalopować ale dzieję się w Polsce tak jak na całym świecie i nie inaczej. Te same wypaczenia utrzymują karmią i sycą identyczne grupy "władzy". Te same zbrodnie popełnia się na tym narodzie i na całym tzw. cywilizowanym świecie.

  Natomiast same prawa Narodowe muszą mieć na celu dobro narodu.
  Z tego powodu o ile prawo Chrystusa powinno mieć odzwierciedlenie w życiu i relacjach społecznych to jednak należy wziąć pod uwagę, że nie każdy takie postępowanie czy myśl zaakceptuje. Z tego powodu prawa Narodowe muszą trwać tak długo jak długo prawa Chrystusowe nie staną się powszechną potrzebą świata i wtedy dopiero jego prawem absolutnym. Ktoś taki przykład może dać lecz czy to będzie Watykan czy np. Polska to już zupełnie inna sprawa.
 • @circ 16:51:50
  /Materialiści nie wiedzą, ze mamy wpływ, ale prorokują.
  Wystarczy przejść się na blog Gudzowatego by widzieć..//

  Oni nie tyle prorokują co uważają siebie za kreatorów. W jakimś sensie rzeczywiście taka władza nad zdeprawowanymi społecznościami jest im dana. Nad zdeprawowanymi maja ją w stopni niemal absolutnym. I tylko tyle. Mogą kreować kryzysy i wojny i mogą jeszcze je gasić jednak nie mogą dopuścić by na świat przychodzili ludzie prawi. A to dla tego, że ludzie prawi gdy się odwrócą i odwrócą innych od iluzji to odbiorą deprawatorom faktyczną władzę. Stąd każdy zdeprawowany jest dla nich tak cenny, z tego powodu tak dbają o deprawacje najmłodszych nawet dzieci.

  np.:Tolerancja
  Zobacz jak w mediach zniknęło słowo tolerancja wobec pewnych zjawisk. Stało się to teraz gdy twarda kampania ludzi mówiących prawdę przywróciła temu słowu jego wartość . To właśnie teraz tolerancja stała się niewygodnym słowem bo przypomniała o tym, że ...wyznacza granice.
  Ta batalia rozegrała się w sposób niewidzialny ale zwycięski. Nie da się tego zrobić w sposób gospodarczy, materialny bo ta metoda jest dzisiaj wyłącznie domeną ich "martwych" .

  Prawda nas wyzwoli ... choć działa w ciszy.
 • @jax 17:47:34
  Intronizacja na pewno nie może być traktowana jako "pospolity wybór"; raczej jako głębokie zawierzenie.

  Czy ma mieć ryt pokutny? Nie optowałbym za tym - zbyt łatwo może być to wykorzystane. przecież obecnie jest to czynione. Jeśli czujesz się winnym, to zaraz znajdzie się ten, który nałoży na ciebie pokutę.

  Trzeba uwierzyć, zawierzyć i wyzwolić się od grzechu - to duże wyzwanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:55:48
  Jeśli dobrze zanalizować, zrozumieć i przekazywać słowo "pokuta", to obawy takie jak Pańska, nie pojawią się.
 • @space 22:13:22
  Treść ma być jasna i oczywista;

  Ewangelia to Dobra Nowina.

  Czy Dobra Nowina to taka, że jesteśmy źli i mamy czynić pokutę?
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:27:00
  Nie. Dobra Nowina jest taka, że JEŚLI czynimy pokutę, nawracamy się, zmieniamy swoje ścieżki, to mamy miłosierdzie Boga, wybaczenie. On oczyszcza nas, jeśli tego naprawdę pragniemy.

  Dlaczego jednak miałoby być wybaczenie, miłosierdzie BEZ pokuty, bez chęci zmiany? To byłoby utwierdzanie nas w mniemaniu, że nie opłaca się zmieniać życia, polepszać charakteru, doskonalić. Czy Bóg mógłby zbyt często darować tym, którzy nie widzą potrzeby porzucenia grzechu, albo uporczywie w nim trwają, świadomie za mało się starają?
 • @space 11:07:00
  A na jakiej podstawie twierdzi Pan, że jesteśmy grzeszni i powinniśmy czynić pokutę?

  Proszę wskazać, kogo potępił Chrystus i czy są podstawy, aby twierdzić, że jesteśmy przestępcami?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:15:47
  Nasze pojmowanie własnej nieskazitelności jest oczywiste. Niemal ze wszystkiego jesteśmy usprawiedliwieni. Takie są czasy i takie normy społeczne. To otoczenie pozwala nam się porównać do ...gorszych.

  Tymczasem zezwalamy i dopuszczamy do deprawacji, kłamstw i mordów na niezwykłą skalę. Jesteśmy wygodni i wolimy nie widzieć obowiązków lub poddać się stwierdzeniu ..." a co ja mogę" lub " a co to zmieni" , inni robią jeszcze większe świństwa.

  Polska jest mordowana - aborcjami , deprawowana pornografią i sodomią , telewizja podaje niewyobrażalną wprost ilość wypaczeń i agresji. Dzisiaj nie ma już "czystych" ludzi. Zachowania międzyludzkie nawet od czau do czasu w rodzinach eksplodują czymś dziwnym. Znajoma niemal stłukła męża bo coś namieszał jej w gratach . Niby nic ale wiem o niej że to osoba naprawdę szczerze wierząca i z gruntu dobra więc skąd taki napad wściekłości. Ludzie są sfrustrowani i tracą siły na zbędne sprawy , których nie nazwiemy złymi bo ... już ich nie chcemy rozpoznać jako złe.

  Prosty przykład : Muzyka otacza nas nieustannie i to rozmaita muzyka. Co ona głosi ? No niemal wszystko. W całym dniu człowiek słucha wszelkich tech pieśni, piosenek i melodii ale cudem będzie gdy trafi na pieśń chwalącą Boga.
  Dzisiaj na całym świecie PIEŚNI NIE CHWALĄ BOGA. Co gorsza one wzbudzają niechęć i ... niesmak może nawet odrazę.
  Tych przykładów możemy mnożyć setkami i wielu uzna, że to w końcu nic takiego. Taka właśnie jest nasza wrażliwość na Boga ... byle jaka.
 • @jax 12:24:48
  "Dzisiaj na całym świecie PIEŚNI NIE CHWALĄ BOGA."

  Zgadza sie, jest taka piesn:" Maryjo krolowo Polski", ktora NIE Boga chwala.
 • @jax 12:24:48
  To, co Pan napisał - to prawda.
  Tyle, że ma się nijak do do treści notki.

  W efekcie do tych którzy chcą zmian pozytywnych w pierwsze kolejność
  kierowane jest wołanie: "nawróćcie się i pokutujcie".

  No, a jak się znowu nawrócą to staną w punkcie wyjścia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:58:48
  //To, co Pan napisał - to prawda.
  Tyle, że ma się nijak do do treści notki.//

  Ma bo pytał Pan ..
  /....czy są podstawy, aby twierdzić, że jesteśmy przestępcami?//

  A to już tylko sprawa punktu odniesienia / np. biblia lub pouczenia KRK lub normy środowiskowe/ oraz wrażliwości czyli tego czy jesteśmy zauważyć że coś w tym postępowaniu jest co najmniej nie tak
 • @bar-bara 12:35:48
  Są inne pieśni ,które możesz śpiewać gdy się już nawrócisz.
  http://www.youtube.com/watch?v=x0SLkmpP5Ng
 • @jax 15:43:48
  A ty po to by sie nawrocic czytaj Slowo Boga.
 • @bar-bara 18:03:02
  Nie wystarczy samo czytanie skoro nie wypełniasz tych treści swoim życiem. Co z tego że ujadasz gdy twoje wycie tylko o tobie świadczy źle.
  W KRK dziej się źle ale wiesz że to nie on jest nierządnicą. Tu tracisz podstawę swojego odejścia .

  Ogłoś uczciwie kto jest wielką nierządnicą lub po prostu zobacz że nie jesteś w stanie wypełniać nakazów Chrystusa.
 • @jax 22:48:03
  Wielką nierządnicą jest Cywilizacja Zachodu.
  o to tyczy zarówno Europy, jak i Ameryki - a w zasadzie całego świata.

  każdy, kto korzysta z jej usług (bo to idea tłumaczenia swych uczynków i poglądów), będzie podległ skutkom Gniewu Bożego.

  Jedyną obroną jest przemiana - chrzest w Duchu św. - czyli wejście na Drogę Chrystusa. Przedstawiam to w CP jako włączenie się w budowanie Porządku Zgodności.

  Czy to nie jest jeszcze zrozumiałe?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:15:47
  Każdy sam dobrze wie, czy grzeszy, czy nie. Ja wiem, że grzeszę.
 • @jax 22:48:03
  "Nie wystarczy samo czytanie skoro nie wypełniasz tych treści swoim życiem. Co z tego że ujadasz gdy twoje wycie tylko o tobie świadczy źle."

  Ujadam?
  Niech bedzie, ze ujadam. :)

  Ale czy namawiam do czegos zlego, jak mowie, by ludzie poznali Biblie?
  Powiedz coz takiego jest w Biblii, ze nie chcesz, by ludzie zaczeli poznawac Slowo Boga?


  Piszesz:

  "W KRK dziej się źle ale wiesz że to nie on jest nierządnicą. Tu tracisz podstawę swojego odejścia ."

  Nigdy nie napisalam, ze TYLKO KrK jest nierzadnica.
  Czytaj ze zrozumieniem.
  Nierzadnica istnieje od dawna, to stara poganska religia. Ma wiele cech wspolnych z religia babilonska (poczytaj proroka Bozego Daniela).
  Ta macierz zaraza wszelkie religie, wprowadza nauki niezgodne z Biblia.

  Sam piszesz, ze jest zle w KrK, wiec widzisz, ze nierzadnica wlazla tez tam.
  Czy przejela wszystkich katolikow?
  Nie, nie sadze tak.
  Sadze, ze wielu katolikow widzi, ze jest zle, ale nie wie czemu.

  Jesli sadzisz, ze nierzadnica nie wlazla do watykanu, to naiwny jestes.
  Ona jest w kazdej religii.
  Przeczytaj dokladnie Biblie, a zrozumiesz dlaczego pisze, ze jest ona macierza.

  Zauwaz, ze Bog mowi z nieba: Ludu MOJ, wyjdzcie z niej.
  To jest nakaz dla wierzacych w Boga.
  Czy Bog nakazuje przejscie z jednej religii do innej?
  Nie.
  Dlaczego?
  Bo we wszystkich jest nierzadnica (corki).
  Dlatego nakaz wyjscia, ucieczki, a nie nakaz przejscia z jednej do innej, prawdziwej, bo nie ma prawdziwej.
  Przemysl to, bo to Slowa Boga samego do nas wierzacych.  "Ogłoś uczciwie kto jest wielką nierządnicą lub po prostu zobacz że nie jesteś w stanie wypełniać nakazów Chrystusa."

  To, czy ja oglosze, czy nie oglosze, nie ma zadnego znaczenia, poniewaz NIE mi masz wierzyc, lecz Slowom Boga zapisanym w Biblii.
  Sam musisz czytac i o zrozumienie prosic Zbawiciela i byc wierny temu zrozumieniu, ktore otrzymujesz.
  Zaprzec sie siebie i od razu pojsc za Jezusem Chrystusem, tak jak zrobili to apostolowie.

  Dlaczego ludzie maja taka mala wiare we Wszechmoc Boga, dlaczego uwazaja, ze niezrozumieja Biblii?
  Przeciesz trzeba tylko byc prostaczkiem, a Bog da zrozumienie:

  "...Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." (Mat.11:25)

  Kazdy czlowiek moze sie pomylic, bo wszyscy jestesmy omylni.

  Ale Bog jest Nieomylny i jak On da ci zrozumienie, to bedziesz mial pewnosc, bedziesz wiedzial co robic.
  Ale najpierw musisz prosic Go o zrozumienie i nie uprawiac balwochwalstwa, nie robic nic wbrew Slowom Boga.

  Pragnienie Prawdy musi byc w twoim sercu, wtedy dopiero zaczniesz szukac, bo musisz szukac:

  "(14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a MALO jest takich, którzy ją znajdują." (Mat.:14)

  Malo jest takich, ktorzy ja znajduja, bo malo jest takich, ktorzy szukaja.
  Ludzie satli sie letni, leniwi, oziebli...

  Nie czytaj Biblii po to, by potwierdzic twoje przekonania.
  Czytaj przasnie, odrzuc wszystko co wiesz i czytaj, by sie dowiedziec.

  Prawda nas wyzwoli, ale najpierw nas zaboli.

  Ja nie odeszlam od katolicyzmu, bo jakis czlowiek mi powiedzial.
  Ja odeszlam, bo poznalam Slowo Boga, odeszlam z nakazu Boga, a nie czlowieka.
  To wielka roznica.
  Wszystko co robimy powinno wynikac z nakazu Boga, a NIE czlowieka.


  Czytasz codziennie Biblie?
  Jesli tak, to wiesz, ze ''krolowa nieba'' jest poganskim tutulem starozytnego bostwa poganskiego (np.Jer.7). Wiesz, ze to obrzydliwosc dla Boga.
  Kto wprowadzil ta starozytna obrzydliwosc do KrK???
  Jest tylko jedna odpowiedz, to nierzadnica, macierz wszyskich nierzadnic i obrzydliwosci.
  To nie KrK wymyslil ten tytul, nie z KrK wyszedl to, lecz tam dotarl i zamieszkal.

  A Biblii mamy tylko jeden nakaz, by poznac i spelniac wole Boga, a NIE wole czlowieka.
  Mamy to robic z milosci do Boga, a nie ze strachu. :)
 • @space 14:25:02
  A czy wiesz, ze uchybienie Slowu Boga jest grzechem?

  Uchybienie Przykazaniom Boga jest grzechem.
  Dlatego Pan Jezus mowil, ze jesli ktos chocby patrzy z pozadliwoscia na kobiete, ten juz cudzolozy!

  10 Przykazan Boga jest niezmiennym Prawem Boga, kazde najmniejsze uchybienie jest grzechem.

  To jak ci sie wydaje, jakim grzechem jest uchylenie, podeptanie II Przykazania?

  Komu moze przeszkadzac II Przykazanie?

  "(10) Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby JEDNO tylko PRZYKAZANIE, ponosi winę za WSZYSTKIE." (Jak.2:10)

  Znoszenie Przykazan Boga, to BEZprawie - NIEprawosc, bo 10 Przykazan, to dla nas Prawo.

  A zobacz jakie konsekwencje ma NIEprawosc:

  "(11) Powstanie wielu fałszywych proroków i WIELU w błąd wprowadzą; (12) a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu.
  (13) Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony." (Mat.24:11-13 )

  Czy widzisz jaka kolej rzeczy musi byc,by falszywi prorocy mogli zwiesc?
  Najpierw musi byc nieprawosc, czyli zniesienie Przykazan Boga.

  Dzis jest wielka ozieblosc.

  Jak ludzie reaguja jak sie im przypomina II przykazanie Boga?
  Nie ma zadnej reakcji, ludzie uwazaja, ze obrazy, posagi nia sa niczym zlym, nawet nierozumieja dlaczego Bog dal to Przykazanie.

  A przeciez Bog powiedzial, ze zapisze Przykazania w sercu.

  10 Przykazn mamy miec w sercu, a nie na tablicach kamiennych.

  Nie jestesmy cielesnym Izraelem, lecz duchowym, mamy obrzezane serca.
 • @bar-bara 15:25:47
  Cytat jaki tu wstawiłaś NIE odnosi się do Matki Chrystusa jak sądzisz czemu?
  Nie odnosił się i nie będzie się odnosił.

  Ty NIE zachęcasz do czytania Pisma Świętego bo NIE znasz Pisma Świętego bazujesz na fragmentach nie istocie przekazu.

  TY JESTEŚ DUCHOWYM DZIECKIEM NIERZĄDNICY jesteś jej wytworem , pełnym złości , agresji do katolików i do wszystkiego co stanowi o Kościele Rzymsko Katolickim.

  Jesteś dzisiaj dokładnym przedmiotem uwiedzenia i głosisz fałsz.

  Robisz co chcesz jak chcesz i nikogo nie słuchasz NIE słuchasz nakazów lecz je czytasz studiujesz i chłoniesz by znaleźć błąd.

  Słowa słuchasz ? To nie jest prawda, bo jesteś głęboko zamknięta na istotę słowa.

  Tacy jak ty mają jeden cel wyrwać z owczarni Chrystusa i zostawić z niczym.
  Jesteś zwykłą kłamczuchą i tylko na tym bazujesz.

  Jesteś tak bardzo tworem NIERZĄDNICY , ale tego nie uznasz bo wówczas nie znajdziesz usprawiedliwienia dla własnego występku.
 • @bar-bara 15:48:42
  //Ja nie odeszlam od katolicyzmu, bo jakis czlowiek mi powiedzial.
  Ja odeszlam, bo poznalam Slowo Boga, odeszlam z nakazu Boga, a nie czlowieka.//

  Taka jesteś mądrą i Bóg do ciebie przemówił byś atakowała KRK ?
  Pouczył żebyś ulepiła sobie własną biblię ,której nakazów w ogóle nie musisz wypełniać. Wyrywasz z kontekstu fragmenty , zmieniasz sens pouczeń i tworzysz fałsz. Więcej - ty bardziej studiujesz religie babilonu by w nich mieć usprawiedliwienie dla własnego głamstwa.


  //A czy wiesz, ze uchybienie Slowu Boga jest grzechem?
  Uchybienie Przykazaniom Boga jest grzechem. //

  Podaj więc fragmenty, w których Chrystus wymienił choćby dziesięć przykazań. Nic nie wiesz ale kłapiesz na lewo i prawo.

  Idź ładnie z pokorą do mądrego kapłana by się ulitował na tak pokręconym stworzeniem i pouczył to co dzisiaj jest puste.
 • @jax 22:59:07
  Dlaczego lamiesz II Przykazanie Boga, ktore KrK w swej pysze i dla swej tradycji zniosl?
 • @bar-bara 23:22:51
  //Dlaczego lamiesz II Przykazanie Boga, ktore KrK w swej pysze i dla swej tradycji zniosl?//

  Czemu ty cudzołożnica mnie o to pytasz ?
 • @jax 23:10:38
  Przyszlosc balwochwalcow, a wiec twoja jax:

  "(8) A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, BALWOCHWALCOW i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
  To jest śmierć druga." (Ap.21:8)

  Nie ma miejsca dla balwochwalcow w niebie.


  II Przykazanie Boga:

  "(4) NIE będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
  (5) NIE będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
  (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy MNIE miłują i PRZESTRZEGAJA moich PRZYKAZAN." (Wyj.20:4-6)
 • @bar-bara 23:28:21 Martwy owoc
  //Dlaczego lamiesz II Przykazanie Boga, ktore KrK w swej pysze i dla swej tradycji zniosl?//

  Czym chcesz tu błysnąć ? Jak wyjmiesz morderczy cierń z serca ? Dzieci świadczą najmocniej.
 • @bar-bara 23:28:21
  /Dlaczego lamiesz II Przykazanie Boga, ktore KrK w swej pysze i dla swej tradycji zniosl?//

  Czemu ty, która nie czcisz dnia świętego mnie o to pytasz ?

  Nie składasz ofiar, robisz swoje prace , nie modlisz się w świątyni, nie wypełniasz prawa .
 • @bar-bara 23:28:21
  //Dlaczego lamiesz II Przykazanie Boga, ktore KrK w swej pysze i dla swej tradycji zniosl?//

  Czemu ty cudzołożnica mnie o to pytasz ?
 • @jax 23:31:44
  Nawet tego NIE wiesz, ze Bog nie nakazal dni czcic???

  Mamy Jego czcic, a NIE dni czcic!

  Ja wypelniam Prawo Boga -10 Przykazan, a ty je lamiesz.

  Ty myslisz, ze 10 Przykazan nie obowiazuje, dlatego uwazasz, ze wolno zabijac, ale tak mysla tylko zabojcy.

  Zabojcy sluchaja swego ojca, SMOKA, ktory od poczatku byl klamca i zabojca i ktory przesladuje i walczy z tymi, ktorzy sa potomstwem Niewiasty, bo strzega Przykazan Boga!


  "(17) I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, Z TYMI, co strzegą PRZYKAZAN BOGA i mają świadectwo Jezusa." (Ap.12:17)

  "(12) Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą PRZYKAZAN BOGA i wiary Jezusa." (Ap.14:12)


  Jestes w obozie smoka!
 • @bar-bara 23:47:05
  Nie bo ty kłamiesz . Udajesz tylko coś by zyskać usprawiedliwienie dla swoich występków.

  Zatem nie różnisz się od wyznawców new age. Oni też robią co chcą i w zgodzie z własnym usprawiedliwieniem .

  Ależ ty dałaś świadectwo o sobie, że Chrystusa się wyparłaś lecz nadto Jego miałaś czelność ustawić w hierarchii własnego umysłu, podobnie uczyniłaś z Duchem Świętym.

  Masz szansę jeżeli się nawrócisz , w przeciwnym razie pozostaniesz właśnie bałwochwalcą, czcicielem własnego "kieszonkowego" bóstwa.
 • @jax 23:59:30
  Zegnaj ty, ktory mowisz jak SMOK!
 • @jax 23:59:30
  Ja myślę, że "ona" może mieć za to po prostu płacone za instrumentalne używanie Słowa Bożego.

  Gdyby była tak gorliwa naprawdę 24/7, Pan oświeciłby ją. Wygląda tak, jakby "produkowała" dla zysku, bez większej dbałości o jakość. Już prawie nikt tu jej nie czyta, że też Tobie się jeszcze chce! Nie tocz takich bojów z wiatrakami... :)

  Przecież to oczywiste z punktu widzenia wroga, że należy "wkładać kij w mrowisko". Ktoś to musi robić (za srebrniki).
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:01:28
  Jezus Chrystus to nie władca stanowiący prawo ale ten który to prawo wypełnił. TO Bóg Ojciec ustanowił prawo. Każdy kto wypełnia to prawo ma zbawienie. Żydzi dostali prawo mojżeszowe które miało ich prowadzić do zbawienia, ale nikt z nich tego nie był w stanie wypełnić. Dopiero Jezus przyszedł i wstąpił do Nieba, a następnie zstąpił z Nieba do najniższych sfer ziemi aby ogłosić Dobrą Nowinę. A tą dobrą nowiną jest fakt że zbawienie mamy w dużo prostszy sposób. I to jest wypełnianie prawa, a kto prawo wypełnia ten nie podlega pod nie, lecz jest pod łaską. A więc trwając w łasce jest zbawiony. Mówimy tu nie o łasce uświęcającej ale o realnej Łasce DUCHA ŚWIETEGO, który to duch jest duchem bożym, i tylko w ten sposób mając ducha świętego mamy realną komunię - czyli współudział w królestwie. I tylko to oznacza prawdziwe Zbawienie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:27:00
  //

  Czy Dobra Nowina to taka, że jesteśmy źli i mamy czynić pokutę?
  ///

  Tak właśnie, Dobra Nowina to taka że jesteśmy niedoskonali i mamy się stać doskonali. Innymi słowy można powiedzieć że jesteśmy źli, że musimy sobie to uświadomić i czynić pokutę tak długo aż zostaniemy OCZYSZCZENI przez Ducha, wtedy będziemy czyści.
 • @space 20:45:59
  Chce się czy nie chce ... to na nich powinniśmy trenować naszą wiedzę i umiejętności. Są łatwym i dostępnym narzędziem nauki takiego "fechtunku". Zobacz, że oni mają naprawdę ograniczony zakres zarzutów i argumentów , a to my mamy nieograniczone możliwości zwyciężania.

  Są o tyle użyteczni że w istocie ich bluźniercza zapalczywość jest spoiwem dla naszej "urażonej" gorliwości.

  Są pospolitymi poganami , sami żyją w ciężkich występkach. A jednak nie zbadają przewin swojego własnego życia , dowodów swojego nierządu nie widzą bo nie chcą go widzieć.
 • @ezaw 10:27:00 ZBAWIENIE SIĘ DOKONAŁO !!! :)))
  Dobra Nowina to ZBAWIENIE i tylko to .

  MIMO naszej niedoskonałości. Nic ale to nic nie możesz zrobić żeby siebie samego zbawić. Zbawienie już się dokonało. Możesz się jedynie starać ten dar zachować i taką drogę nazywamy dążeniem do świętości. Możesz to również zlekceważyć , przepoczwarzyć , "udogodnić" lub po prostu odrzucić i to droga do potępienia.

  Możesz stać się naczyniem by wypełnić się Duchem Świętym i starać się przelać Jego Istotą.

  Gdy do naczynia pełnego Ducha Świętego będziesz dolewał to nie stanie się katastrofa :) Wówczas podobnie jak z napełnioną płynem szklanką ...nastąpi przelanie. Ty jako naczynie Ducha Świętego będziesz rozlewał jego łaski do koła siebie . Nigdy nie ma dosyć wzywania Ducha Świętego, możesz być jego naczyniem , możesz być naczyniem przelanym , możesz być i ...fontanną .
 • @jax 10:59:37
  Jax, idziesz w dobrą stronę. Całe zło wynika z braku dobra, i wszystko co robi Szatan to ZWODZI, odciąga od Prawdy która jest wieczna i niezmienna.

  Jednym a właściwie głównym jest wciskanie się złego w miejsce dobra aby przysłonić światło Prawdy.

  Jeśli przyjrzeć się temu co robią różni nikczemnicy na paradach wolności itp. to jest jedna metoda - PROWOKACJA. Bo szatan kiedy nie może nic zrobić to posyła swoje sługi aby wyprowadzili kogoś z równowagi.

  Dlatego należy zachowywać spokój i nie wdawać się w ogóle w dyskusje z takimi osobnikami. Jesli oni krzyczą o tolerancji w sensie prowokacji to należy mówić że to jest prowokacja. Niestety jak widać ci słudzy szatana mają swoje cele bo trafiają na podatny grunt ludzi którzy reagują bardzo emocjonalnie i odkrywają się w ten sposób. Można powiedzieć że szatan przychodzi po swoje. Bo nie można dwóm panom służyć. Co z tego że ktoś udaje pobożnego na zewnątrz i usta ma pełne religijnych frazesów skoro w środku, jego serce nosi urazę, nienawiść, złość... i nie mam tutaj zadnego usprawiedliwienia jak się niektórym wydaje, nie ma znaczenia to że nas okradają, że nas tłamszą, że politycy kłamią, że żydzi oszukują itd. itp. Osoba która żyje z Chrystusem i w Chrystusie nie daje się sprowokować.

  Innymi słowy i zgodnie z miłosierdziem, za każdym razem kiedy czyjaś reakcja nas dotyka to znaczy że nie jesteśmy czyści i musimy oddawać te frustracje i bolączki Bogu. Zanosić je w ofierze. Tak długo aż się oczyścimy i zostaniemy napełnieni Duchem Świętym, a wtedy otrzymując łaskę nie będziemy już reaktywni w stosunku do tych nieszczęśników lecz będziemy na nich patrzeć ze współczuciem, bo będziemy mieć miłosierdzie i ochronę Boga i z pozycji nieba będziemy ubolewać nad tymi którzy sami sobie we własnej głupocie blokują drogę do Zbawienia,
 • @jax 10:59:37
  //
  ZBAWIENIE SIĘ DOKONAŁO !!! :)))
  ///

  Skądże znowu. To nieporozumienie wynikające z błędnego rozumienia historii.

  Zbawicielem jest Jezus z konkretnych powodów, a nie bez powodu.

  Ten kto jest zbawiony ten jest zbawiony a ten kto nie jest ten nie jest. Nie może być zbawienia i jednocześnie nie być. Nikt kto jest zbawiony nie potrzebuje niczego bo wszystko ma. A to co widzimy dokoła siebie jasno wskazuje na to że nie mają zbawienia.

  Zbawienie jest przez Jezusa, kto wchodzi przez Jezusa ten osiąga zbawienie. Życie wieczne i obfite.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:58:48 PAN JESTEŚ HERETYKIEM ?
  //Cóż. trzeba przyznać, że największym grzechem Watykanu jest włączenie Nowego Testamentu jako części Biblii.

  Tu ma miejsce działań 'ojca kłamstwa".

  Stanowisko autora jest zaznaczone jednoznacznie; widać proweniencję.//

  Trafiłem u Antymaterialnego na taki Pański wpis. Czy może Pan to wyjaśnić ?
 • @ezaw 11:23:21
  Mylisz pojęcia i nieświadomie negujesz istotę zbawienia. To czym zbawienie jest nie ma nic wspólnego z oczekiwaniami jakie tu zarysowałeś. Droga zbawionych jest różna tak jak różne były losy apostołów. Zbawieni zostali wszyscy jednak wielu odrzuciło i będzie odrzucało dar i zamiast ku świętości pójdą na zatracenie.

  Przykład masonerii i gnostyków jest dosyć podobny do tego co tu wypisujesz. Oni oczekiwali nadprzyrodzonych mocy tzw. czarów . Ty piszesz o nieco innych UMIEJĘTNOŚCIACH o stanie umysłu czy ducha jaki "należy" osiągnąć "by się zbawić".

  Już takie podejście zaprzecza nadprzyrodzonemu charakterowi daru jakim jest właśnie zbawienie. To sprawa ponadludzka , to dar Boga i przez Boga dla człowieka. Ludzie jak Ty chcą go poprawić , upiększyć , ulepszyć. Ale w jakim celu , skoro mają go tylko zachować ?

  Widzisz hmmm.... najczęściej tym celem jest grabież , próba zawładnięcia czyli umiejętności i sztuczki a nie zwykła nawet osiągnięta całkowicie nieświadomie świętość.

  Człek święty nie musi wiedzieć o swoje świętości by w niej być.
  Tak jak człowiek zwyciężający zło nie musi znać zła , nie musi się nim kalać by to zło zwyciężyć.
  Poznanie zła jest dane ludziom poddanym złu by mogli się określić i je odrzucić, a nie studiować jego naturę.

  Dobrem zwyciężaj ! Tylko tyle. Zwyciężaj a nie "walcz". Jesteś zbawiony by ZWYCIĘŻAĆ a nie budować swoje "fortyfikacje" w umiejętnościach umysłu czy ducha lub tylko sklecić "pustelnie" stanach spokojności czy dystansu.

  Jesteś zbawiony i nie ma takiej siły która może ten fakt odebrać . Możesz to zrobić tylko Ty , zanegować , odrzucić , "udogodnić" , zwyczajnie w życiu spaprać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31